APARAT NA PREZENT- POMÓŻCIE

#1
Witam. Zamierzam dać siostrze w prezencie aparat, jednak ja nie za bardzo znam się na aparatch :? . Ona od jakiegoś czasu bardzo interesuje się fotografią, ale nie ma dobrego aparatu. Wiem że chciałaby aparat którym można zrobić zdjęcia dużego formatu, którym można uzyskać efekt rozmytego tła. Max. cena tak do 1500zł. Mam nadzieję, że doradzicie mi jakieś konkretne modele. A i jeszcze jedno (nie chodzi o aparat na klisze).
Z góry dziękuję :D .

#2
Ja osobiście nie lubię, gdy ktoś bliski kupuje mi drogie prezenty z branży, w której siedzę, bez konsultacji ze mną. Twoja siostra na pewno ma jakieś plany związane z fotografią, coś upatrzonego, jakiś sprzęt jej bardziej leży itd. Po prostu z nią pogadaj i razem coś wybierzcie.

#3
perfectto pisze:Ja osobiście nie lubię, gdy ktoś bliski kupuje mi drogie prezenty z branży, w której siedzę, bez konsultacji ze mną. Twoja siostra na pewno ma jakieś plany związane z fotografią, coś upatrzonego, jakiś sprzęt jej bardziej leży itd. Po prostu z nią pogadaj i razem coś wybierzcie.
Kolega mądrze prawi. Siostra wybierze a Ty zapłacisz. To rozsądne rozwiązanie. Owa kwota rokuje na przyzwoity zakup :)


Tomek

#4
No w sumie to macie rację, nie pomyślałam tak o tym. I siostra będzie zadowolona i ja nie będę mieć problemu z tym na czym się nie znam.
A tak po za tym to moglibyście poradzić mi na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie aparatu. I nie chodzi o ten dla siostry. Ja też muszą sobie kupić jakiś aparat bo parę dni temu upuściłam swój z wysokości przy wysuniętym obiektywie i niestety już nie działa. Miałam taki zwykły aparacik HP Photosmart R967. Albo miał jakoś źle poustawiane parametry, bo coś w nim grzebałam a wcale się na tym nie znam, albo poprostu jest kiepski. No i teraz muszę sobie też jakiś sprawić. Nie chodzi mi tu o jakiś profesjonalny aparat, ale dość dobry dla amatora. Nie znam się na tych wszystkich parametrach które są tam podawane. Na co zwracać uwagę?
Z góry dziękuję i POZDRAWIAM.

#5
To dosyć szeroki temat,bo uwagę zwracamy na wiele elementów,począwszy od marki oraz ceny. Określ mniej więcej swój budżet i postaram się pomóc. A co do prezentu dla siostry,to najlepiej będzie jeśli razem wybierzecie jakiś dobry aparat :)