Pixelknight - pomocy

#1
Witam,

Zakupiłem ostatnio zestaw Pixelknighta do systemu canona i dwie lampy sigmy dg 610 super. Chciałem zacząć coś kombinować z modelowaniem oświetlenia, ale nie mogę się z tym zestawem dogadać. Czy ktoś używał pixelknighta z tego typu lampami i może podpowiedzieć jak to ustawić?

Dodam, że próbowałem:
a) ustawić lampy w ETTL, na dwóch różnych kanałach, a sterować mocą z pixelknighta - wychodzi całkiem błędne natężenie błysku.
b) ustawić lampy na manualu, na jednym kanale, a pixelknighta w ettl, tu trochę lepiej, ale nie zawsze wszystko ze sobą błyska.
c) tak jak b, tylko na lampach dodatkowo ustawiłem tryb High-speed żeby mieć czasy poniżej 1/100s - zupełnie losowe wyniki co do tego czy wszystko ze sobą błyśnie i z jaką siłą.

Chciałbym mieć jakieś powtarzalne wyniki żeby zacząć się rozumnie z tym bawić...
Widziałem, że w nowszych modelach aparatów w menu jest sterowanie ratio lamp w ETTL, mój tego nie posiada.
Za wszelkie sugestie dziękuję i obiecuję jakimś "studyjnym" foto się pochwalić jak tylko to dziadostwo rozgryzę :)

#2
Częściowo rozgryzłem zestaw. W sumie sprawdza się opcja b - czyli oba piloty na jednym kanale i ustawione w ETTL a lampy w manualu. W ten sposób można stosować czasy do 1/125s, przy krótszych pojawia się czarny pasek na brzegu zdjęcia.

High-speed synchro w sumie też działa, tyle że efektywna moc w tym trybie jest o wieele mniejsza niż w low-speed (HS, moc 1/1, błysk z 1.5m bezpośrednio z lampy@50mm ->iso100, f/8, 1/500s ) i w sumie mało użyteczna.

Do tego jak się za bardzo naprzełącza trybów, a czasem chyba i bez powodu lampa(y) potrafi się zawiesić i zaczyna strzelać za każdym razem z max. mocą i trzeba wtedy zrestartować i pilota i lampę. Sporadycznie zdarzy się brak błysku, ale może to wina baterii.

Jeżeli ktoś jeszcze używa(ł) to bardzo proszę o info co do:
1) jak się sprawa współpracy układa w przypadku body które ma w menu zakładkę do sterowania lampami ETTL?
2) jak to wszystko chodzi na systemowych speedlightach?
3) jak to działa na lampach studyjnych?

Ogólnie trochę się rozczarowałem. Ale nie ma lekko trzeba sobie radzić z tym co się ma... ;)
Załączniki
IMG_9836ress.jpg
testing-łan-tu-fri
IMG_9836ress.jpg (16.9 KiB) Przejrzano 5613 razy

#3
Jakub23 pisze:Częściowo rozgryzłem zestaw. W sumie sprawdza się opcja b - czyli oba piloty na jednym kanale i ustawione w ETTL a lampy w manualu. W ten sposób można stosować czasy do 1/125s, przy krótszych pojawia się czarny pasek na brzegu zdjęcia.
A pixelknight nie powinien działać w full TLL i HSS? 1/125...?
To moje chińskie wyzwalacze przy 1/250 tylko raz na 10-20 zdjęć się gubią.

#4
Qba nie ma się co szarpać :) Kup porządne lampy i problem zniknie sam. Promocji gwiazdkowych nie brakuje. Jak nie poświecisz to nie pojedziesz :)


Pozdr
Tomek

#5
Porządne to znaczy jakie? Jeśli studyjne to nie w tym roku, bo na walizkach siedzę i potem będzie problem jak te wszystkie graty przewozić. Na razie samo świecenie chcę poćwiczyć ot tak żeby załapać, a jak się spodoba to kupię solidne lampy a te co mam zostaną jako zestaw plenerowy...
Ale wszelkie konstruktywne sugestie mile widziane. :)

#6
Jakub23 pisze:Porządne to znaczy jakie? Jeśli studyjne to nie w tym roku, bo na walizkach siedzę i potem będzie problem jak te wszystkie graty przewozić. Na razie samo świecenie chcę poćwiczyć ot tak żeby załapać, a jak się spodoba to kupię solidne lampy a te co mam zostaną jako zestaw plenerowy...
Ale wszelkie konstruktywne sugestie mile widziane. :)
Se kupisz jak wrócisz :)
http://www.quantuum.pl/index.php?lang=p ... &pg=3&pg=1

#7
tjruslan pisze:
Jakub23 pisze:Porządne to znaczy jakie? Jeśli studyjne to nie w tym roku, bo na walizkach siedzę i potem będzie problem jak te wszystkie graty przewozić. Na razie samo świecenie chcę poćwiczyć ot tak żeby załapać, a jak się spodoba to kupię solidne lampy a te co mam zostaną jako zestaw plenerowy...
Ale wszelkie konstruktywne sugestie mile widziane. :)
Se kupisz jak wrócisz :)
http://www.quantuum.pl/index.php?lang=p ... &pg=3&pg=1
Nie przesadzajmy :) Do małego studia domowego i do zabawy i flashe wystarczą :)
Na takie stroby trzeba miejsca ...
Chociaż komfort pracy jest lepszy z dużymi światełkami.
cron