Jakich ogniskowych używacie najczęściej ?

#1
W ostatnim "foto" Przeczytałem coś w stylu:
Jeśli nie możesz zrobić zdjęcia szerokim kątem użyj tele, jeśli nie możesz użyć tele nie rób zdjęcia wcale.
Coś w tym jest, po zastanowieniu doszedłem do wniosku ze faktycznie relatywnie rzadko używam ogniskowych w okolicy 50mm.
Ciekaw jestem jak to wygląda u was :?:

#2
Są dwie szkoły jedna nowa pracujez ogniskowymi 17-35 potem 100-400 druga .Stara uzywasz szkieł od 24mm do 135mm z dużym naciskiem na ogniskowe 35 50 70 . Wszystko zależy jaki styl ci pasuje ja wolęklasyczny z reguły najszerszy kąt jakiego uzywam to 35mm (24mm tylko wtedy kiedy juz nie mama wyjścia ) a w sumie i tak 70%b zdjęc to ogniskowa 40-50 mm więc zależy co kto lubi
Salgado pracuje tylko 28mm 35mm 50 i 135mm . a popatrz jakie foty Bresson przez całe życie pracował najszerszym kątem 35mm . Z drugiej strony popatrz na dzisiejsze zdjęcia bardzo szerokie plany uzyskane za pomocą17-20mm obiektywów i mocno zagęszczoe aż kipiące ujęcia zdjęte szkłem 200-400 . Wszystko to jest dobre tylko pozostaje pytanie jak ty sie czujesz ze swoimi obiektywami i czy lubisz te ogniskowe które posiadaasz to w sumie jest sedno sprawy . Wiedzieć kiedy użyć danej ogniskowej . A jak masz juz wpiete dane szkło wiedzieć jak sie "przymirzyć " aby wykorzystać co sobie zapiąłeś w korpus aparatu i to cała tajemnica tylko tyle .Albo aż tyle jak popatrzysz na zdjęcia tych najlepszych :lol:
cron