Obiektyw do nikona d40 - kilka pytań

#1
Witam!
Szukam portretowego obiektywu do nikona d40.
Może wyjaśnię dlaczego. Teraz robię zdjecia kitem (18-55) i stwierdziłam, że zdjęcia nie są dobrej jakości. I wiem, że tyle się mówi, że to fotograf robi zdjecia itp itd, ale co jak co ale ostre szkło napewno zwiększa możliwości i estetykę.
Czy mam rację? Jeśli nie to chętnie zaoszczędzę 2000zł na obiektywie, więc mnie uświadomcie xD Ale zdjecie zrobione marnym szkłem a dobrym w tych samych warunkach chyba będzie się różnić?
Pytam bo nigdy nie miałam w ręku innej lustrzanki niż mój nikon z tym jednym obiektywem.


Jeśli potwierdzicie moje obawy to mam jeszcze pytanie.
Czy da radę wytrzasnać jakieś w miarę dobre szkło tak do 1000zł? Ewentualnie 1500. I czy kupowanie trochę tańszych niż normalnie szkieł na allegro to dobry pomysł?

Może coś takiego? Nikon AF-S DX VR 55-200mm?


Chciałabym w miarę jasnę szkło i najlepiej manual + autofokus(ale jeśli nie da rady to sam manual). Chciaż gdzieś czytałam ze o d40 obiektyw musi mieć silniczek AF-S.



I pytanie tako o: Czy istnieją obiektywy powiedzmy 45-100 do lustrzanek?

#2
ivonaz pisze:Może coś takiego? Nikon AF-S DX VR 55-200mm?

odpuść, ciemne i plastikowe. 80 albo 85mm ze światłem 2 albo i jaśniej, tyle że d40 to kastrat i szkła AF i tak jako manuale trzeba będzie traktować

#3
Kup Samyanga 85 1.4 :) Bedziesz miała w miare ostro i bardzo tanio i bardzo jasno:)

Ewentualnie nowa 50tka 1.4 afs albo jeszcze nowsza 50 1.8 afs nikkora.

Jeżeli manual Ci nie przeszkadza to 85 1.4 bedzie ideałem:)

#4
Za 1500zł (piszesz że tyle możesz przeznaczyć) kupisz 50'kę 1.8 plus body ze śrubokrętem. Polecana przez kolegę 85'ka w APS jest już trochę długa (prawie 130) i mając tylko tak obiektyw pomieszczenia mogą się drastycznie skurczyć ;)

#5
Krukier, a po co wydawac pieniadze na byle jakie body tylko dla srubokreta? Lepiej doplacic 200-300 zl i kupic nowe 50 1.8 af-s z Silnikiem SWM... Szklo zostanie na lata a af bedzie miala w kazdym body o wiele lepszy niz w leciwej 50.. A jesli chodzi o to czy 50 czy 85 to kwestia osobista. Samyang dodaje jeszcze jedna wartosc przeslony jasniej. Ale MF w D40... Pozostaje mi zyczyc powodzenia.
A to czy wasko w pomieszczeniach czy nie to sie w portretowce malo liczy:)

#6
Adam.B pisze:Ale MF w D40...
Właśnie... Trochę kiepsko, moje ostatnie dzieła robione w pięknym słońcu są pięknie nieostre. Kuszący ten Samyang (za taką cenę), ale chyba jednak MF go wyklucza.

Chyba żeby pokombinować. Ktoś radził, żeby sprzedać d40 (z tego co wiem to może pójść za 400zł?) i kupić nowe body. Więc powiedzmy, ze zarobiłam 400, więc do 19000 ;D Istnieje taki zestawik z dobrym kitem? Tylko wtedy przydałby się bardziej uniwersalny obiektyw i do wnętrz i do portretów. Albo dobre body do 1000zł i wtedy Samyang. Jeszcze jestem ciekawa czy gdzieś go znajdę w Lublinie...
Wiem, ze strasznie kombinuję


A inne propozycje obiektywów?

#7
nie obraz sie ale z Taka suma nie pokombinujesz wiele... Dokup sobie 50tke z 1.8 z Af-s i zostanie Ci odlozona kasa na lepsze body w przyszlosci albo dokupisz sobie lampe, blende itp. Albo kupisz sobie 2 studyjne lampy z parasolkami...
Kupowanie innego body w cenie do 1000zl mija sie wg mnie z celem.. Co kupisz? D70? D100? D80 Moze...

#8
Nie obrażam się ;P Wiem, ze to nie za dużo, ale nie mam więcej i ciężko stwierdzić czy będę miała. Jakieś inne obiektywy jeszcze polecicie?

#10
ivonaz pisze:Nie obrażam się ;P Wiem, ze to nie za dużo, ale nie mam więcej i ciężko stwierdzić czy będę miała. Jakieś inne obiektywy jeszcze polecicie?
Co tu wielce można polecić:P Jeżeli chcesz AF w D40 to tylko 50 1.8 ew 1.4 chyba że 85sigmy ale to 3tys albo 85nikkora to 6tys :D

Ewentualnie możesz spróbować się rozejrzeć za sigmą 70-200 hsm
np ;

http://allegro.pl/interfoto-sigma-70-20 ... 96568.html
cron