minimalne wymagania sprzetowe do fotografi dzieciakow

#1
przede wszystkim witam serdecznie

bylo juz mnostwo pytan na temat sprzetu itd ale....

zamierzam sie z kupnem aparatu niestety moj faworyt jest nieco poza zasiegiem mojej karty kredytowej a pan w sklepie raczej wciskal mi to co szef kazal mu sprzedac niz to co dla mnie uzyteczne :((tak wiec pytanie jaki minimalnie sprzet do profesjonalnej fotografii dzieciakow. no i co oprocz samej puszki. zdjecia musza byc dobrej jakosci z mozliwoscia wydruku w duzych formatach. sesje beda odbywac sie w wiekszosci w domach a nie dostosowanym studiu. w jakiej kwocia mam szanse sie zamknac z calym sprzetem i kolejna zagwozdka czy ktos z was sciagal sprzet z usa- sprawdzalam na amazonie i wychodzilo ze czesto caly zestaw z dodatkowa karta torba bateria itd jest tam tanczy niz tu sam aparat?????

z gory dziekuje za podpowiedzi

Re: minimalne wymagania sprzetowe do fotografi dzieciakow

#2
Victoria pisze:przede wszystkim witam serdecznie

bylo juz mnostwo pytan na temat sprzetu itd ale....

zamierzam sie z kupnem aparatu niestety moj faworyt jest nieco poza zasiegiem mojej karty kredytowej a pan w sklepie raczej wciskal mi to co szef kazal mu sprzedac niz to co dla mnie uzyteczne :((tak wiec pytanie jaki minimalnie sprzet do profesjonalnej fotografii dzieciakow. no i co oprocz samej puszki. zdjecia musza byc dobrej jakosci z mozliwoscia wydruku w duzych formatach. sesje beda odbywac sie w wiekszosci w domach a nie dostosowanym studiu. w jakiej kwocia mam szanse sie zamknac z calym sprzetem i kolejna zagwozdka czy ktos z was sciagal sprzet z usa- sprawdzalam na amazonie i wychodzilo ze czesto caly zestaw z dodatkowa karta torba bateria itd jest tam tanczy niz tu sam aparat?????

z gory dziekuje za podpowiedzi

Warto dołożyć parę groszy i kupić sprzęt u nas w kraju. Na sprzęt z USA nie będziesz mieć gwarancji. Trzeba będzie również opłacić cło. Reasumując nie wyjdzie to dużo taniej.
Co do sprzętu to warto kupić jakąś lustrzankę i do niej dokuć "jasne" często drogie obiektywy.
Np:
http://allegro.pl/canon-eos-550d-body-o ... 83230.html

http://allegro.pl/canon-ef-50-1-4-50-mm ... 37211.html

Puszka bardzo dobra+znakomita optyka.

Pozdr
Tomek

#3
dzieki Tomek .
no tak zupelnie nie pomyslalam o cle-wydawalo mi sie ze teraz juz takich rzeczy nie ma ;)
a co jest niezbedne oprocz samego aparatu- jakies lampy tla napewno czy cos pozatym?

#4
Victoria pisze:dzieki Tomek .
no tak zupelnie nie pomyslalam o cle-wydawalo mi sie ze teraz juz takich rzeczy nie ma ;)
a co jest niezbedne oprocz samego aparatu- jakies lampy tla napewno czy cos pozatym?
Lampa może się przydać pod warunkiem, że zamierzasz fotografować we wnętrzach.
NP: http://allegro.pl/lampa-blyskowa-canon- ... 40759.html

Generalnie najfajniejsze zdjęcia dzieciaków jakie widziałem to foty na powietrzu(place zabaw,parki rozrywki ). Wtedy dzieciaki są szczęśliwe i są sobą w swoim malutkim świecie. Mając jasne szkła nie potrzebujesz lampy błyskowej. Można jej użyć oczywiście ale trzeba uważać z błyskiem i nie świecić bezpośrednio w maluchy. Z tła sztucznego bym zrezygnował. Wnętrza dostarczają sporo możliwości na fajną kreacje w fotach.

Pozdr
Tomek