Aparat na początek w przystępnej cenie?

#1
Bardzo interesuje mnie robienie zdjęć, to fajna sprawa. Mam jednak aparat, który nie pozwala mi na to, żeby wychodziły tak jak chcę. Chciałabym kupić jakiś nowy w przystępnej cenie. Zastanawiałam się czy jest sens kupować na samym początku lustrzankę, ponieważ nie wiem zbyt wiele o wszystkich funkcjach itp. A może właśnie kupić i na niej zacząć się uczyć i poznawać sekrety fotografii? Jeżeli nie lustrzanka to jakaś cyfrówka kompaktowa. Szukałam już wiele aparatów w internecie. Jeśli zdecydowałabym się na lustrzankę to może Sony Alpha SLT- A37 jeżeli nie to może Canon Powershot SX40 HS. Pomóżcie, bo nie wiem co robić. Czy aparaty o których napisałam są godne polecenia? ;)

#2
Podaj budżet jaki masz na wydanie i co głównie chcesz fotografować, a wtedy będzie można Ci napisać co kupić :)

Ps. Odradzam Lustrzanki Sony (no chyba że masz 20tys na wydanie na aparat i obiektywy) :P

#3
Mogę wydać do 2300 zł. Głównie portrety, może krajobrazy, szczerze mówiąc konkretnie nie wiem co, to dopiero takie początki więc myślę, że wszystko co wpadnie mi w oko :D

#5
Jak kolega wyżej:)
A i nie wiem czy wiesz że lustrzanka ma mniej więcej określony przebieg i moim zdaniem warto to sprawdzić aby nie okazało się że używał jej zawodowiec i po kilku zdj. padnie Ci lustro.
O kompaktach nie wiele wiem ale co do lustrzanki to polecam Canon i Nikon a dwucyfrowy to np. modele 10d, 20d, 40d 50d itd...
Im mniej cyfr u Canona tym lepiej :)

Pozdrawiam
Marcin