Pierwszy aparat do 500zl [nietypowe wymagania]

#1
Witam,

Przymiezam sie do zakupu mojego pierwszego aparatu fotograficznego...

I uwaga zaczyna sie... (dla niektorych to bedzie pewnie szok ;p) od czasu do czasu lubie zrobic sobie zdjecie czegos co mnie sie podoba, co uwazam za ladne itp. uzywam do tego aparatu z telefonu... 2mbpx

Wiem ze dla wiekszosci bedzie to totalna abstrakcja, ale nie jestem fotografem i nawet sie tym nie interesuje (lubie ogladac zdjecia robione przez ludzi np na deviantart) dlatego tez nie potrzebowalem zadnego aparatu. Do tego co sobie fotografowalem telefon byl mozna powiedziec wystarczajacy ;p

Czasami jednak chcialbym uchwycic cos czego zdjecie z telefonu nie jest w stanie pokazac lu pokazuje to w sposob bardzo mierny (zachod slonca, niebo,chmury przed burza itp) dlatego zastanawiam sie wlasnie nad zakupem aparatu.

Co do wymagan to zalezy mi na:

- chcialbym zeby byl on na akumulator(tak jak telefony), a nie na baterie/akumulatorki

- jakosc oczywiscie jezeli mozna tu o jakiejkolwiek lepszej mowic w tym przedziale cenowym

- napewno nie interesuja mnie jakies dodatkowe obiektywy i inne rzeczy, ktore sie dolacza do aparatu

- zdjecia bede wrzucal tylko na komputer (nie bede wywolywal itp. nie wiem czy to ma jakas roznice na specyfikacje techniczna)

- porzadna firma/ nie lubie chlamu

Zdjec nie robie duzo, tak jak mowilem od czasu do czasu jak cos wpadnie mi w oko chcialbym to uwiecznic

Co do tematu zdjec to ciezko mi powiedziec najlepiej prosilbym o chwile czasu i zajerzenie na moja strone gdzie wrzucam swoje zdjecia

http://tgchan.tk/

[ Wszystkie zdjecia na mojej stronie zostaly wykonane telefonem Sony Erricsson w810i ]

Z tego co sie orientuje to nie bedzie wielkiej roznicy co wybiore do tych 500zl jezeli bralbym cos ze znanej firmy, ale nie znam sie dlatego chcialbym sie poradzic ludzi, ktorzy cos w tym temacie juz wiedza.

Dziekuje z gory za pomoc i propozycje

#2
Chcialbym dodac ze lubie tez robic duzo zdjec pod swiatlo (uzyskiwac fajne naturalne efekty) nie wiem czy to bedzie mialo jakis wplyw na wybor aparatu, ale wole o tym poinformowac