Używałybyście takiego programu? (opis poniżej)

tak
Liczba głosów: 1 (33%)
nie
Liczba głosów: 2 (67%)
Liczba głosów: 3

Co myślicie o auo-retuszu zdjęć?

#1
Witam wszystkich milusio. :)
Mój przyjaciel robi badanie na temat poprawiania urody, przez nas - kobiety. :)

Kiedy poprawianie swojego wizerunku dzięki technice makijażu, gorsetów, pushup’ów, i innych znane jest od wielu lat, to badanie dotyczy całkiem nowej metody – czyli retuszu zdjęć. Jako że mało kto umie poprawiać zdjęcia kobiet programem graficznym, a zlecanie tego grafikowi komputerowemu jest dość nieopłacalne, zatem korzystają w tym momencie z tego głownie modelki, aktorki, piosenkarki, itd.
I tu wkracza mój przyjaciel ze swoim pomysłem, nad którym pracuje już przeszło dwa lata, przynajmniej od tego czasu pamiętam by zaczął mi o nim wspominać.

Chodzi o automatyczny retusz zdjęć, póki co to portretowych. Czyli w skrócie – wrzucamy zdjęcie jak tu w awatara na forum czy do Facebooka, a program po kilku chwilach zapisuje zdjęcie przerobione tak że jesteśmy o wiele ładniejsze. :) Z tego co zrozumiałem program ma mieć tam u siebie różne przykładowe rysy twarzy do których ma upodobnić nasze na zdjęciu. Czyli w wyniku będziemy mieć ładniejszy nosek, oczy, ust, itd. Dodatkowo ma wyszczuplać gdy mamy za dużo kilogramów (hihi), wygładzać zmarszczka, ujednolicać jakieś pryszcze i inne wypryski w cerze, i jeszcze inne rzeczy którymi zajmuje się taki grafik w retuszu zdjęć.
Program planowo ma być darmowy, nieeksplikowany, coś jak Facebook. Ja osobiście chętnie bym z niego skorzystała, bo zdjęć robię niewiele, a mało które nadaje się do wrzucenia na tablicę (hihihi).

A Wy drogie kobietki jak myślicie? Używałybyście takiego programu? (gdyby jego działanie byłoby dobre, a twarz „po nim” ładniejsza) Tylko szczerze, bo przecież makijaż to chyba wszystkie używamy by ładniej wyglądać, to czemu na zdjęciach jeszcze ładniej by nie? :D

p.s. panów też zapraszam do dyskusji, bo przyszłe wersje mają być też i dla Was ponoć. ;))) hihi

#2
Witaj :)
Jeśli o mnie chodzi to nie podobają mi się modelki, "gwiazdy" z okładek, piękne ciała twarze itd itp. Dlaczego? dlatego że pierwszą lepszą postać z okładki wpisuję w google widzę zdjęcia np. z plaży i okazuje się że nie mogę jej poznać pomijam fakt że na okładce schudła 20kg :D Jeśli chodzi o prosty retusz jak poprawa kolorów, usunięcie niedoskonałości (krosta, pryszcz) jak najbardziej ok :)

Ja osobiście nie skorzystam, chyba że dla testu.. Koledze życzę powodzenia choć wątpię aby automat dobrze poradził sobie z retuszem...
Pozdrawiam :)