#2
W teorii liniowy filtr polaryzacyjny moze powodować iżpo spolaryzowaniu światłą automatyka aparatu nie widzi różnicy w luminacji jaka dociera do negatywu czyli światło spada o np 2Ev czyli z F11 i 1/250 do F5,6 i1/250 ale aparat zachowuje sie tak jakby było nadal 11i 1/250 i kompot gotowy .Moa też wystapic zakłucenia pracy AFa . W praktyce uzywałem jednego filtra liniowego z Eos 1 i wszystko było gicio . Za to Nikon z tym samym filtrekiem wyczyniał cuda . .Do canona powershot pro70 zakładam polara cyrkulacyjnego firmy zeiss o srednicy 58mm choć srednica szkła w cyfrze wynosi 46mm .Musze używać takiego wielkiego filtra gdyż pozim balansu bieli ustalany jest przez czujnik poza obiektywem .Dobrze że jest zaraz przy obiektywie z przodu korpusu :wink:

#3
Dzieki za info, to niezle musi wygladac przejscie z 46 na 58 :wink:
Tak wogole to ciekawe sa ceny filtrow w dwoch roznych sklepach internerowych, roznica siega nawet ok 60 zł na filtrze :kopara: , fakt ze pierwszy sklep ma niezła szate dobre opisy glownie (filtry hoya) ale ceny przesadne, sklepik numer 2 ma cienką szatę bez opisów ale cena miodzio :) , i sprawdzony przezemnie , kupowalem juz u nich kilka razy

#4
Ja używam helioplanow chociaż na varioelmara mam nakręcona hoye uv supr HMC i jest gicio :o . co do sklepu ja kto są takie same filtry to nieładnie :twisted:

#6
To nawet nie o przyjemność pstrykania chodzi . Często kupujeszz obiektyw wysokiej jakości za ciężko zarobione pieniądze i kupisz filtr za 30zyla .I w dupie cała jakosć jaką mogłoby dać ci to szkło :x .Jeżeli ta szybka nakręcana na obiektyw jest badziewna to o tyle samo samo badziewne będą twoje zdjęcia (technicznie nie merytoryczne) .Więc dlatego lepiej kupować dobre filtry .Tylko jak zawsze dobre nie jest tanie :roll:

#7
Mam nadzieje ze dobrego wyboru dokonalem przy kupnie filtrow. Zaopatrzylem sie w filterki cokin. Ceny ich ksztaltuja sie pow. 50 zl :D
Pstrykalem juz zdjecia przy ich uzyciu ale efektu jeszcze nie widzialem - mam nadzieje ze pogoda w ciagu najblirzszych dni bedzie sprzyjala i dokoncze dzielo :D :D :D

#8
Spoko to znana firma problemy mogą sie pojawić jak kupujeszz filtry u ruskich .Sa albo świtne albo do dupy :lol: .Tylko kosztuja też niwiele więc jak by co mała strata :) Ja mam pare i są naprawde niezłe
cron