Wyposażenie studia. Proszę o pomoc.

#1
Witam! Chciałabym zakupić wyposażenie do studia. Głównie chodzi mi o oświetlenie. W tym temacie jestem kompletnie zielona, i tutaj potrzebuję małej pomocy. Głównie intersują mnie zdjęcia portretowe, ale chciałabym zająć się także fotografią mody. Myślałam o dużym sofboxie oktagonalnym (150cm-180cm) Co powinnam do tego dokupić? I przede wszystkim jaką lampę dobrać. Z góry proszę o wyrozumiałość i nie linczowanie mnie na dzień dobry :).

#5
misscherie pisze:Chodziło mi bardziej, o to jak powinno wyglądać takie studio. Ile softboxów, jak wielkie oraz co jeszcze jest niezbędne. Cena nie gra roli.
nie ma jednoznacznej odpowiedzi jesli kasy Ci nie barkuje to na poczatek wynajmij sobie powierzchnie z 70 m kup tla najlepiej kilka mocowanie do nich sciany na szaro pomaluj wybierz sobie jakies lampy mocy 600 600 1500 najlepiej najdrozsze jakie znajdziesz beda na dluzej sluzyly. I do tego softboxy jak leci kazedego po trzy sztuki na zapas blendy swiatlomierz wyzwalaczz radiowy i juz

#12
Jeśli cena nie gra roli, to

Kod: Zaznacz cały

Bowens 750Ws lub 1000DX
do portretu wystarczą 3 lampy plus modyfikatory ale 5-6 lamp to już otwiera możliwości, co do mocy to na f11 z 250Ws nie wyrobisz, a lepiej mić zapas mocy niż jej niedobór . Jeśli masz fantazję, to nie pozwól aby sprzęt Cię ograniczał, a w wypadku światła tak niestety, bywa dla przykładu: http://davehillphoto.com/ tu już nie mówimy o małej mocy ale efekty są widoczne :) Jeśli masz jakieś konkretne pytania, pisz śmiało.

#13
Jak cena nie gra roli, to wchodź w ten system:

http://www.briese-studios.de/eng/licht/start.html

Na początek 3, 4 generatory o mocy 2400 lub conajmniej 1600. Następnie jakieś 4-6 główek, statywy pod to, duży bym, worki z piaskiem, styropiany duże, murzyny.

Z końcówek to (z systemu Briese) focusy 77, 100, 180, 3 garnki, set plastrów miodu, softlight/beauty light biały i ewentualnie srebrny, butterfly'a (czyli szmatę rozciągniętą na stelażu).

Statyw pod aparat, Canon 1D lub przystawka cyfrowa + szkła rzecz jasna.


Inne firmy godne polecenia to:

http://www.profoto.com/ (focusy to softboxy i 7 foot reflector, generatory koniecznie D4)

http://www.bron.ch/bc_home_en/index.php

#14
Jaka jest różnica miedzy pracą na świeczkach Pro... a Bow...? Cenowa! Tak więc niech dziewczyna nie wyrzuca kasy w błoto, tylko za rozsądne pieniądze weźmie rozsądny sprzęt. Co do osprzętu to wymieniłeś chyba wszystko co można kupić, a jeśli zainteresowana napisze do czego konkretnie potrzebuje, to pozwolę sobie polecić całą resztę! :wink:

#15
freeq pisze:Jaka jest różnica miedzy pracą na świeczkach Pro... a Bow...? Cenowa! Tak więc niech dziewczyna nie wyrzuca kasy w błoto, tylko za rozsądne pieniądze weźmie rozsądny sprzęt. Co do osprzętu to wymieniłeś chyba wszystko co można kupić, a jeśli zainteresowana napisze do czego konkretnie potrzebuje, to pozwolę sobie polecić całą resztę! :wink:
Jeżeli ktoś pisze, że nie ma ograniczeń finansowych, to niech bierze najlepsze światło.
Uważam, że mimo wszystko jest różnica między poszczególnymi firmami. Pro jest z pewnością chociażby lepiej wykonane niż Bowens, Broncolor się szybciej ładuje niż Pro i ma regulowany czas błysku w ogromnym zakresie, a Briese ma genialnie rozwiązany (zresztą opatentowany) system "dystrybucji" światła i uwierz mi, widać różnicę w sposobie układania się światła.

Co do końcówek, to napisałem na podstawie tego, czego używają fotografowie, z którymi miałem okazję pracować, nic więcej. Tego się po prostu najczęściej używa przy fotografowaniu mody (jeśli chodzi o światło).

A gdybym nie miał ograniczenia finansowego, to oprócz błysku miałbym na stanie jeszcze światło filmowe :lol:

Ale coś mi się zdaje, że autorka tego tematu nie bardzo ma pojęcie ile takie wyposażenie studia kosztuje...

#16
Właśnie na te "ograniczenia finansowe" należy brać poprawkę, czasem nie wszyscy są świadomi cen sprzętu :) a zakup 5 sztuk Bow 750Ws plus modyfikatory to około 30 tysięcy na dzieńdobry, tak więc... sam oktobox Pro... to cena :D ale co tam jak bez ograniczeń to bez :wink: