#2
Miałem swego czasu przyjemność pracowania z powyższym Hasselem i powyższą Mamyią i jakością powalały. Testowałem A900 i porównywałem go do 5D i przegrywał... tyle że jak porównywałem 5D do Hasselka i Mamyii to 5D też obrywał po tyłku. Wniosek? Dla mnie ten test jest mocno naciągany i osobiście nie wierzę że takie są jego faktyczne wyniki. A że naciągania się zdarzają i to bardzo często to niech będzie przykładem test z wakacyjnego numeru Fotokuriera gdzie A350 wg testów lał 1DsmkIII :D
Niestety ale w testach wygrywa zawsze ten co zleca/opłaca testy.

#3
kolego sympatyczny, mnie powala twoja ignorancja. sugerujesz jakies oszustwo i to publicznie, moze twoja wysoka wiedza fotograficzna pozwoli to udowodnic? sugerowanie,ze test zostal oplacony i oszukany jest z twojej strony policzkiem wymierzonym we mnie i fotografow ,ktorzy ze mna ten test przeprowadzali.

jezeli trudno ci sie pogodzic z tym co widzisz, to twoj problem, ale do oszustow mnie nie zaliczaj, bo spotkamy sie w sądzie.

dobranoc.

#4
Kolego sympatyczny (pozwól że tak będziemy się tytułowali skoro Ty już rozpocząłeś)
Jak już pisałem powyżej NIE WIERZĘ w takie wyniki testu, Swój brak wiary opieram na doświadczeniach empirycznych. Jeżeli trudno Ci się pogodzić z tym że ktoś uważa inaczej niż Ty to już Twój problem. Oczywiście że jak chcesz może mnie podać do sądu tyle że nigdzie nie nazwałem Ciebie oszustem a jedynie zanegowałem wyniki owego testu do czego w momencie publikacji miałem prawo.
Określenie o zwycięzcach testów było raczej bardzo ogólnym stwierdzeniem i odnosiło się raczej do szerszej akcji niż do twojego testu, bo przy całym szacunku dla Twoich dokonań nie sądzę żeby Sony Ci za to płaciło. Jednakże już sam fakt że testy wykonuje Ambasador Honorowy Sony może budzić pewne domysły tym bardziej że samo body na tle konkurencji wypada nadzwyczaj dobrze (co ciekawe nie wypada równie dobrze na tle bezpośredniej konkurencji w segmencie)
Pewnie swoim wpisem podpadłem i to mocno no bo autorem jest moderator ale jak już pisałem po coś opublikowaliście ten test, a skoro tak to liczcie się z różnymi reakcjami.
Możesz negować moją wiedzę - Twoje prawo, co więcej jako moderator możesz mnie usunąć z tego forum.
Pozdrawiam Cię serdecznie
Andres
p.s. Jeżeli chcesz mnie podać do sądu napisz na PW a podam CI moje wszystkie dane teleadresowe.
p.p.s. Zamiast inwektyw proponuję rzeczową dyskusję
p.p.p.s. Jeżeli czujesz się nazwany oszustem Oficjalnie CIę przepraszam.

#6
Pewnie Bono mnie znienawidzi - ale wiem że jest wielkim fanem Sony, jednak w odróżnieniu od większości z nas on zarabia na życie za pomocą fotografii i jak niewielu z nas miał w dłoni Mamiye i Hasselbada.
Moim skromnym zdaniem artykuł może i jest trochę tendencyjny (dodam nie dotykałem/nie robiłem zdjęć żadnym z tych aparatów) o tyle że porównuje różne aparaty z różnych półek. Dlatego IMHO przeczytałem ten artykuł bez zadęcia faktem że posiadam taki lub inny sprzęt.
Gdyby dodać w ocenie że jakość do ceny jasno wskazuje na Sony i odstawia konkurencję to moim zdaniem konkluzja byłaby bliższa prawdy.

Wiem też że Bono potrafi wycisnąć bardzo wiele ze starszych modeli Sony, czego większość z nas nie potrafi...

Pozdro
:wink:

#8
Andres pisze:Fotokuriera gdzie A350 wg testów lał 1DsmkIII Very Happy
To chyba przesada..
Ale powyższy test...
Andres, czy sadzisz że Tak znane nazwiska, pozwoliłyby sie podpisać pod komentarzami sugerującymi klamstwo??

W/g mnie, odpowiedz na to dlaczego A900 jest taka a nie inna, jest tylko jedna.
NOWE TECHNOLOGIE ZACZYNAJĄ WYPIERAĆ STARSZE.
zostają wprowadzane nowe standardy...

Po prostu...
Pozdrawiam.

#11
bresch pisze:"Niestety ale w testach wygrywa zawsze ten co zleca/opłaca testy."

To mówi samo za siebie........
Pytanie czy Sony zleciło ten test?? Może od tego należy zacząć interpretację tego co napisałem, zamiast zamiast czepiać się słówek!!!
Dla mnie to jest EOT.
Powtórzę NIE ZARZUCAM AUTOROM KŁAMSTWA, A JEŻELI TAK TO ODEBRALI TO Z GŁĘBI SERCA PRZEPRASZAM!!!!

#13
Aleście się rozpędzili.:D

Nie stoję po żadnej ze stron, choć przyznam, że doznałem lekkiego szoku czytając, że sony jedzie po średnim formacie jak sony do tej pory robił dobre słuchawki :P

Ale do rzeczy

Jednej rzeczy nikt chyba tutaj nie zauważył, którą przytoczę.
Sam bono napisał w "teście": "w mojej subiektywnej ocenie".
Niech to też będzie jakąś podpowiedzią dla wszystkich jak autor to traktuje.
bresch pisze:NOWE TECHNOLOGIE ZACZYNAJĄ WYPIERAĆ STARSZE. zostają wprowadzane nowe standardy...
A tu już sypnąłeś strasznie. To nie jest prawda coś powiedział. Ludzie wciąż robią na aparatach typu d1 czy pierwsze marki i osiągają lepsze zdjęcia niż połowa z nas.
Ludzie robią nawet analogami i popatrz, ciągle robią niesamowite kompozycje i mają świetne efekty. Lepsze niż cokolwiek z cyfry.

Prawda jest taka, że standardy wprowadzają tylko ulepszenia techniczne. Co się od lat zmieniło w zasadzie focenia?? NIC, poza zamianą materiału światłoczułego na elektroniczny cóś.
Ostatnio zmieniony pt paź 31, 2008 9:30 am przez st4t1c, łącznie zmieniany 1 raz.

#14
Dla mnie ten test to nie test tylko porównanie.
Do testu mu daleko, zkropowany małą matryca średni format to nie średni format.
Porównanie stałogoniskowego obiektywu 85mm 1.4 przymkniętego o 4 przysłony do zooma z f4,5 lekko domkniętego o niecała przysłonę do 5,6 jest śmieszne.
Mamiyowe zdjęcie z panem w kapeluszu jest poruszone.

co do reszty się zgadzam, sens używania cyfrowego średniaka np do zdjęć pokazanych w teście jest niewielki.

#16
ale jedyna wspólna rzecz z iczkiem to to że obaj jesteśmy z Trójmiasta a tak poza jedną wymianą zdań w sieci nie znam człowieka więc czemu mam się trzymać?
Przecież przeprosiłem Bono jeżeli poczuł się dotknięty?

#17
st4t1c pisze:o nie jest prawda coś powiedział. Ludzie wciąż robią na aparatach typu 1d czy pierwsze marki i osiągają lepsze zdjęcia niż połowa z nas.
Masz body nowsze od A900?:)

#19
Ten wątek robi się coraz ciekawszy, trzeba poszperać i znaleźć.
guerilla pisze...

Jak można się obwołać Honorowym Ambasadorem korporacji?

większego poniżenia chyba nie zna świat ... pomijając oczywiście absurdalne zestawienie słów.

Honorowość sugeruje, że jest to działanie pro publico bono dla firmy której jedynym i głównym celem jest pomnażanie zysków. Więc należy raczej wziąć ją w nawias (honorowość). Nie wiem kto to p.Boniecki, ale wstyd mi za niego.

A sam test - szkoda gadać, chyba użyli lampki nocnej bo nie udało się WB ustawić.
Cytat ze strony (pominmy fakt, iż autor(ka) źle zacytowała nazwisko( bo chyba nie chodziło o ks.Bonieckiego), ale jak sam(a) pisze - nie zna Boneckiego) :

http://iczek.blogspot.com/2008/10/ambas ... -test.html


A tak przy okazji, prezesem PZPN, został G.Lato. :lol:

#20
coście się czepili tego ambasadora dżizas.
Bono napisał, że test subiektywny, napisał. Dajcie mu spokój.

Test porównawczy jest taki jaki jest, wzbudza kontrowersje. Jednak nie dywagujcie na temat kto go robił bo to teraz nic nie zmieni. Piszcie na temat wyników, jakiekolwiek one by nie były.

A jeśli nikt nie ma nic do wniesienia to sądzę, że można by temat zamknąć.
cron