Sigma 24-60 2,8 Ex - opinie uzytkowników

#1
Jeśli ktoś z was posiada Sigmę 24-60 2,8 to mam prośbę o opinie o tym szkle tzn. wady, w jakich warunkach jej używacie, od jakiej przysłony jest ostra i czy musieliście ja kalibrować pod konkretne body.
Na innych forach rożne opinie krążą ale nadal jestem niezdecydowany co do zakupu.
Chętnie poznam opinie użytkowników Canona ale oczywiście opinie użytkowników innych systemów tez będą bardzo cenne .

#2
Swego czasu była to jedna z pozycji których zakup rozważałem (drugą była sigma 24-70/2,8) Poszedłem do sklepu i.... kupiłem Tamrona 28-75, który IMHO zlał jakością obrazu obie sigmy już na f2,8

#3
nie wiem jak w wersji co opisujesz ale potwierdzę słowa przedmówcy co do 24-70/2.8 na pełnej dziurze jest kaszana, trzeba się męczyć trochę w ps-ie potem.
Natomiast zależy jak jeśli 24 (przy dx-ie to jest 35mm czyli dalej klasyfikuje się w szeroki kąt) cię ratuje to raczej innego wyjścia nie ma. Jednak może być coś węższego, to brałbym lepsze jakościowo od pełnej dziury.
Zależy też jak ciśnienie w czasie. Osobiście czekam na jakieś opnie i siłą rzeczy testy (wiem Andres już było ale zawsze:D) 24-70/2.8 hsm:D

#5
bresch pisze:Wydaje mi się że 24-70 nie jest tematem....
wydaje mi się że:
sigma 24-60/ 2,8
sigma 24-70/ 2,8
Tamron 28-75/ 2,8
z racji zbliżonych ogniskowych takiego samego światła, oraz podobnej ceny mogą być rozpatrywane jednocześnie.
Co więcej... 24-70 ma tą zaletę, że jest o te 10mm dłuższy przy dolnej krawędzi na tym samym poziomie, więc śmiało można o nim mówić.

#6
Andres nie jestem tego tak pewien...
Każdy obiektyw ma swoje różne za i przeciw,
nawet Sigma 70-200 mm f/2.8 EX APO DG HSM Macro i
Sigma 70-200 mm f/2.8 II EX APO DG MACRO HSM

Się różnią od siebie:)

http://optyczne.pl/31.4-Test_obiektywu- ... brazu.html

http://optyczne.pl/72.4-Test_obiektywu- ... brazu.html

porównaj:)
Nie tylko rozdzielczości (gdzie 24-70 miażdzy krótszą), ale i resztę.

"Jej autofokus pudłował wręcz notorycznie (w ponad 50% przypadków)" - szczerze mówiąc, takiego numeru jeszcze nie widziałem(czytalem)..
Pozdrawiam.

#7
Widziałem testy na optyczne.pl i mam wątpliwości po prostu nie mam zaufania do testów które przeprowadzają .
Odnoszę wrażenie ze są sponsorowani przez producentów sprzętu fotograficznego a co za tym idzie nie zbyt obiektywni .
Dodatkowo pomiędzy 24-60 a 24-70 jest spora różnica w cenie i czy aż taka jest również różnica w jakości ?
Stad moje pytanie do ludzi którzy używali bądź używają tego konkretnego szkła.
Na http://photography-on-the.net/forum jest spora ilość osób które chwalą te Sigmę ale oczywiście jest tez sporo opinii negatywnych . Raczej skrajnie opinie od miłości do nienawiści.

#8
mykelo Tam testy.... Są wszystkich marek obiektywów, a przykłady oglądasz sam, tak samo wykresy mtf, winietowanie itd....
Różnica w jakości jest na pewno...

#9
Mimo wszystko chciałbym poznać opinie osób które posiadają bądź pracowały tym obiektywem .Test według mnie nie jest miarodajny .

Cytat z optyczne :"Dodano 18 października 2007 roku:

Firma Sigma zdawała się być świadoma słabej pracy autofokusa w modelu 24-60 f/2.8 i jak poinformował nas polski dystrybutor tej marki - K-Consult, w ostatnich dniach pojawiła się na ryku nowa wersja tego obiektywu, w którym poprawiono oprogramowanie napędu mechanizmu ustawiającego ostrość. Taki nowy egzemplarz trafił do naszej redakcji, dzięki czemu mogliśmy sprawdzić jak teraz działa autofokus. Okazało się, że zaszła znaczna poprawa. Obiektyw, tym razem, nie miał żadnych problemów z pracą tego napędu, a ostrość była nastawiana prawidłowo. W trakcie testów w studio liczba pomyłek sięgnęła tylko 3%. Poprawa jest więc znaczna."

Wiec moze inne parametry tez zostały poprawione.

#10
Sprawdziłem Sigmę 24-60 i nie polecam na 2.8 - 4 mydło , w moim egzemplarzu front focus dosyć spory co prawda można to skalibrować ale i tak niewarta ceny .
Jedyny plus to wykonanie obiektywu ale to za mało on ma pracować a nie ładnie wyglądać .Generalnie bardzo słaby obiektyw nie warty swojej ceny .

#11
To teraz spójrz w test rozdzielczości na Optyczne.pl
I napisz jeszcze raz że nie masz zaufania do ich testów gdzie sigma 24-60 ledwo osiąga 30mtf(dla odpowiedniej konfiguracji przysłony i ogniskowej, i a dla 60mm ta "sztuka" się w ogóle nie udaje).... Co jest uważane za raczej słaby wynik, Przyjmując że, 12-24, 24-70, 70-200 50 nikkora przekraczają 45mtf...
No i ... żeby być pewnym, powinieneś kupić / wypożyczyć teraz sigmę 24-70 i sprawdzić czy też takie mydełko.
Pozdrawiam.

#12
ostatnio szukalem szkla w podobnym zakresie ogniskowych do nikona, wydawalo mi sie ze N18-70 jest skopany.przeczytalem milion testow w sieci, a skonczylo sie na tym, ze poszedlem do sklepu, zrobilem troche zdjec testowych - (sigma, tamron) nie pamietam juz dokladnie modeli bo nie warto bylo nawet pamietac, co sie okazalo... wszystkie te obiektywy tanie to jeden shit. tak naprawde tylko nikkor za 4k PLN dawal lepsze odwzorowanie obrazu. a N18-70 na prawde calkiem niezle sie spisuje. od tej pory nie zawracam sobie glowy takimi rzeczami..

co proponuje: wycieczka do sklepu, wziasc konkretny model, zrobic zdjecia, obejrzec na kompie.... jak pasuje to wtedy kupic, a jak nie to zbierac kase na dobre szklo ;)

#13
Ta sigma to przysłowiowy "shit"
I test na optycznych bardzo dobrze ukazuje jej "shit-owość"
Szkło warte co najwyżej 200-300 pln. Więcej, a właściwie nawet tyle, bym za nie nie dał ;)
Miałem pożyczone więc na własnej skórze odczułem, że nie warto.
Pozdro
cron