Które lampy

#1
Przelecialem mnostwo stron i glupi jestem tak jak bylem. Musze zakupic nowe lampy. Problem w tym ze ciezko mi cos wybrac z posrod ofert dostepnych na rynku. W kazdym razie mialem jakies stare elfo, ale juz nie graja. Zastanawiam sie nad zakupem nowych z tej firmy, ale moze macie jakas alternatywe. Bombowe sa fomeie flash/ciagle. Ale kosztuja od ... i ciut ciut. Nie wiem czy jest sens kupowania funspotow albo quantumow. Czytalem tez o sunboxach. Czy mozecie podzielic sie wlasnymi doswiadczeniami ?

#4
ja osobiscie mam quantuumy i za ta cene jest ok ja jednak kupowalem je ze swiadomoscia ze maja dla mnie zrobic dwa zlecenia i momentlanie sie zwrocic co sie stalo wiec teraz to mi wszystko jedno kazdy dzien pracy to bonus ........ swieca rowano w miare solidnie wykonane Ale sorry hensel to nie jest i nigdy nie bedzie

Teraz budujemy klientowi studio do fotografowania duzych gabarytowo przedmiotow i nasza firma zajmuje sie realizacja od wstepnej wizualzacji po produkt koncowy i jestem na etapie wyboru lamp do tego w sumie dosc duzego studia (osobowe auto moze tam wjechac spokojnie :wink: ) i czesciowo zalezy to od klienta ale do tak duzej inwestycji raczej nie odwarzymy sie wsadzic quantuumow tutaj myslimy że albo mefo lub hensel (tymi lampami dosc dlugo pracowalem konie robocze)
tymbedziej ze po postawieniu studia bedziemy je serwisowac i dogladac .......
Ale koncowo decyduje inwestor ..zobaczymy ..

widisz wszytko zalezy do czego potrzebujesz swiatlo ... i ile jestes gotow zaplacic za jakosc

jak chcesz sie cos wiecej dowiedziec o quantuum i henslu do pisz na priv

#5
A ja wam powiem że nic nie ma takiej kontroli temperatury barwy i czasu trwania błysku jak Broncolor.
Emo, zwróć na to uwagę, bo może Twój klient będzie chciał robić zdjęcia na 4 strzałach, a wtedy mefo czy hensel da kolorową szachownice na zdjęciu. Wystarczy że nie ma powtarzalności błysku i już zaczynają się problemy. Bron ma 100%. Sam robię na Bronie i wiem. Jest kilka wypożyczalni Brona w Polsce. Weźcie sobie ten sprzęt na testy, albo spróbuje protestować u importera.

Jeżeli chodzi o cenę to każdy zależny od indywidualnych możliwości, ja uważam że lepiej jest powoli kompletować sprzęt najwyższej jakości i budować dobry system.

Trzeba zacząć od podstawowych lamp, a przy bardziej urozmaiconych sesjach pożyczać sprzęt.

Kumo, zobacz na czym pracują najlepsi :)
Ile chcesz sprzętu kupić?

#6
Ja pracuje na funsporcie i powiem tak, do tego co robię zupełnie wystarcza.
Po roku użytkowania tego sprzętu powiem tak, zero problemów, a lampy pracowały w ekstremalnych warunkach (przy - 15'C świetnie się sprawdzały)
nie ważne na czym pracujesz wynik końcowy i tak należy do fotografa.

pozdrawiam

ps. swego czasu incuba pracował na 2 różnych systemat o 2 różnych temperaturach barwowych i co ? robił świetne studyjne.

#7
moskit pisze:A ja wam powiem że nic nie ma takiej kontroli temperatury barwy i czasu trwania błysku jak Broncolor.
Emo, zwróć na to uwagę, bo może Twój klient będzie chciał robić zdjęcia na 4 strzałach, a wtedy mefo czy hensel da kolorową szachownice na zdjęciu. Wystarczy że nie ma powtarzalności błysku i już zaczynają się problemy. Bron ma 100%. Sam robię na Bronie i wiem. Jest kilka wypożyczalni Brona w Polsce. Weźcie sobie ten sprzęt na testy, albo spróbuje protestować u importera.

broncolora tez bralismy pod uwage ( w tym tygodniu bede z nimi rozmawial ) jednak tutaj w tym przypadku to nie jest studio komercyjne tylko dla jednego uzytkownika postawione dla wygody wlasciciela i zmniejszenia kosztow zobaczymy co powie inwestor docelowo chce wstawic najlepsze swiatlo jakie sie da przy zaplanowanym budzecie . Zobaczymy :-)

#11
kumo pisze:czekalem w wyczekalem, kupilem quantuumy R z travel packiem, w tym tygodniu bede je montowal. zobaczymy efety...
z chęcią dowiem się czegoś więcej na temat tego zestawu... gdzie za ile i jak.
Tym bardziej że obecnie zamierzam sobie sprawić agregat Honda EU20i ze względu na to że daje mi większą możliwość niż tylko podłączenie lamp, ale jeszcze nic nie jest przesądzone.

#12
kumo pisze:czekalem w wyczekalem, kupilem quantuumy R z travel packiem, w tym tygodniu bede je montowal. zobaczymy efety...
Własnie mam te same R300+ z akumulatorem zelowym podstawowa zaleta tego kompletu to gabaryty akumulatora jest bardzo maly mozna go spokojnie zawiesic na statywie i nie przeważa lampy . wzioelm te lampy zamiast 10 % upustu na sprzet ktory nabylem do wiekszego studia dla klienta w sumie byly trzy firmy na celowniku jednaK okazalo sie ze tylko oni mieli caly komplet sprzetu ktory byl potrzebny na miejscu wiec za wzgledow czasoych i finanasowych (te narzucil inwestor ) skonczylo sie na quantuum lampy kupione razem w komplecie swieca rowno temperatura jest tez taka sama jak tych R300+ ktore nabylem wczesniej .... wiec jest ok do szczecia brakuje mi tylko rozladowania prz yzmniejszaniu mocy przez kondensator a nie poprzez wyzwolenie blysku jednak za te pieniadze cudow nie mozna wymagac .... te R300+ sa lepeij wykoanae od lamp serii S do ktorych mozna podlaczyc sterowanie zewwnetrzne nie wiem na czym to polega ale te sa bardziej dokalnie wykonane

#13
Z racji tego, ze dopiero w zeszlym tygodniu mialem troche czasu, wiec odbylem pierwsza sesje na tym lampach. Tak jak pisze Emo trzymaja tempertaure bez problemu, dobrze wykonane. Ja nic zlego nie zauwazylem. Dzis polecialem w plener, zabralem dwie z trzech ktore nabylem i z cala pewnoscia ten maly generator to fajna rzecz. Producent podaje ze moze on wyemitowac okolo 150 blyskow, ja spokojnie strzelilem z 200 razy jak nie lepiej, a on wciaz dzialal. Ale nie da sie ukryc, ze znalazlem jeden bardzo powazny mankament. Tak jak w studio nie bylo zadnych problemow przy emisji blysku wszystkich lamp. Tak w plenerze lampy raz blyeskaja razem, a raz nie. I ni czorta nie wiem co jest grane. W poniedzialek bede dzwonil do Quatuuma i pytal o co chodzi.

#14
a powiedz czy masz do kazdej wyzwalacz radiowy ? jezeli nie to pracuja na fotocelach t oprzy tak duzym progu swiatla jaki jest na dworzu lampy moga raz lapac roznice poziuomu raz nie .. Ja mialem tak pracujac w fabryce mebli a swiatlo dostawlao tylko z boku i natezenie zastanego swiatla bylo tak mocne ze moc blysku nie wystarczal do wyzwolenia z fotoceli mozesz tez miec wylaczona fotocele wtedy tez nei bedzei blyskach przy wytzwoleniu blysku jezeli takei cos jak mowisz zdarza cisie przy wyzwalaniuradiem t o rzeczywioscie telefon do quantuum

#15
A ty mozesz miec racje, podejrzewam nawet ze na pewno ja masz. Nie wzialem w ogole pod uwage ze na zewnatrz moze byc za duzy prog swiatla. Fakt, jak wszedlem troche do cienia to blyski byly bez problemu. Chyba musze poprostu sprobowac z drugim wyzwalaczem. :)