#4
A ja dziś dostałem pierścienie makro do Zenita - 30zł mnie kosztowały. Fajna sprawa, ale ze światłem ciężko jakoś... Nie myslałem że aż tak.

Jaki obiektyw Waszym zdaniem się w makro lepiej sprawdzi - standardowy Helios czy Tair 11A (135mm) ???

Pora czekac na wiosnę aż robaczki wyjdą :) .

#6
Witam

Zastanawiam się właśnie nad tanim sposobem rozpoczęcia makrofotografii, trochę brak mi funduszy na lepsze obiektywy a poza tym dopiero zaczynam i jak ktoś już mi to ładnie powiedział na forum " najpierw zacznij, później kupuj".
Dlatego postanowiłem nie szaleć i na razie do mojego Canona 350D chcę kupić zestaw samych soczewek do makro, jak chociażby taki: http://allegro.pl/zestaw-makro-58mm-can ... 17789.html
Zastanawiam się czy dadzą one radę dla początkującego fotografa a może ktoś z Was używał podobnego zestawu, może coś podpowiecie będę wdzięczny.

pozdrawiam

#7
Soczewki to podobno lipa, bo rozmywają obraz, są kiepskie optycznie. Pierścienie pośrednie świetnie się sprawdzają przy statycznych obiektach. Bez styków zestaw ok 50 zł.

#11
tak, tyle, że bagnet metalowy...dlaczego metalowy myślę,że znasz odpowiedź:)[/quote]

Jasne że się domyślam, jakość idzie w końcu w parze z wytrzymałością i trwałością.
Na razie popstrykam coś kitem, zobaczę jak mi to będzie wychodzić, jeśli uznam że któreś ze zdjęć jest warte pokazania to wstawię coś w weekend.
Na razie serdeczne dzięki wszystkim za cenne informacje i pomoc.

#13
Chyba chodzilo tu raczej o cos np z oferty kenko choc i te na poczatek wystarcza, ewentualnie mozesz probowac jakas soczewka do makro ale porzadniejsza raynoxa na przyklad choc cenowo chyba wyjda wiecej niz delty, sprobuj na poczatek na jakis bez automatyki, i tak bedziesz ostrzyc w manualu ( chyba bedziesz bo w sumie to najbardziej zgodne ze sztuka bym powieszial) wiec przeniesienie automatyki nie jest ci niezbedne, dozbierasz pieniazkow to akurat poszukasz sobie pierscieni kenko

Pozdrawiam

#15
necropost pisze:Chyba chodzilo tu raczej o cos np z oferty kenko ......."

KENKO, kurcze :shock:
Za te pierścienie to ja mogłem ostatnio kupić porządny obiektyw,
Ja jestem jeszcze bardzo biednym "fotografem", tym samym stać mnie na osprzęt z najwyższej z najniższych półek :D

#16
RAFALK pisze:Ja jestem jeszcze bardzo biednym "fotografem", tym samym stać mnie na osprzęt z najwyższej z najniższych półek
jak Cię nie stać to tym bardziej inwestuj w porządny sprzęt, raz a dobrze, chyba że Cię stać na to, by najpierw kupić badziewie a potem porządne, po nauczce