Gres czy panele winylowe

#1
chodzi o podłogę (mamy ogrzewanie podłogowe w całym domu).
Wybrać panele winylowe czy gres?
Dom z piętrem. Garaż, kotłownia, wiatrołap i dwie łazienki na pewno będą miały gresy ale nie wiemy co zrobić z salonem i kuchnia (kuchnia otwarta na salon) oraz 3 pokojami na gorze Od zawsze mam w mieszkaniu zwykle panele i w sumie są ok ale teraz się naczytałam, że winyle są be, niezdrowe i wgl masakra W salonie jest kominek, to pewnie gdybyśmy wzięli panele winylowe trzeba coś pokombinować z podłogą przy nim… Do tego zwierzęta, dwa psy. Dzieci brak. Myslalam o gresie na caly dom (drewnopodobnych do salonu, kuchni i do pokoi na gorze) ale tez juz uslyszalam, ze co zrobimy, jak nam się znudzi podłoga - „przecież sobie nie zdejmiecie jak paneli, trzeba będzie wszystko skuć” Nie wiem juz co robić
I mam wrażenie, ze drażnił by mnie fakt, ze na dole mam gres w jodełkę drewnopodobny a na gorze panele i to jeszcze w innym kolorze Raczej chciałabym to samo…

Re: Gres czy panele winylowe

#2
Gdybym miała podłogówkę z rurkami, to kładłabym gres. A ze mam folie ir, to mam panele. Ale gres zdecydowanie łatwiejszy w utrzymaniu i wytrzymalszy. Chocbys kupiła złote panele, to prędzej czy później się zniszczą, kwestia ilości lat. Podgrzany gres akumuluje ciepło i jest przez to fajny w użytkowaniu w zimę i wydaje mi się, ze i na ogrzewaniu można przez to oszczędzić. Kominka bezpośrednio przy panelach tez nie postawisz, trzeba jakas opaskę wymyślić, także tu tez na korzyść gresu. Natomiast ewentualnie sypialnie można kombinować, bo jednak zazwyczaj są zamknięte i nie ma to jakiegoś mega znaczenia, jeżeli podłoga jest inna. Zreszta, jak się uprzesz, to znajdziesz panele i gres z prawie identycznym wzorem i da rade to połączyc, żeby podłoga wyglądała na taka sama. Ja mam kafle drewnopodobne w mokrych pomieszczeniach, bardzo podobne do paneli. Całkiem spoko to wyszło, chociaż nie było zamierzone ;)

Uważam, ze ciekawe wzory Gresu ma Tubądzin: https://www.tubadzin.pl/
Obrazek