#21
dobry wybor, moze jednak moj tekst na temat 21 cali troche pomogl :lol:

polecam wszystkim tu pisujacym i fotografujacym takie zakupy
za niedlugo skancza sie dobre trinitronowe 21 calowe monitory
i beda same szajsowne LCDeki za owiele wieksze pieniadze :shock:

#22
ja wkrotce bede rowniez kupowal siakiegos baniaka po lizingu jednak zastanawia mnie jedno jak zestwic dwa monitory razem ? co mi do tego jest potrzebne ?

pewnie padnie .. musi ci to karta obslugiwac ... musze miec dodatkowe wyjscie na karcie ? mam drugie.... kurde .. żłacze DVI chyba tak sie to zwie na LCD ...

#23
insane pisze:ja wkrotce bede rowniez kupowal siakiegos baniaka po lizingu jednak zastanawia mnie jedno jak zestwic dwa monitory razem ? co mi do tego jest potrzebne ?

pewnie padnie .. musi ci to karta obslugiwac ... musze miec dodatkowe wyjscie na karcie ? mam drugie.... kurde .. żłacze DVI chyba tak sie to zwie na LCD ...
karta grafiki pod PCI wystarczy, wpinasz i XP od razu widzi drugi monitor. Masz dwa pulpity i można szaleć. Kiedyś praktykowałem na 3dmax taki układ w dobie 15' :lol:

#25
Ja mam Compaq 172 na Trinitronie - bardzo mnie to przekonalo do Sony Triniton, bardzo podoba mi sie obraz jaki on daje.

Nie zapominajcie oczywiscie, ze karty graficzne (mowiac o wyjsciu analogowym) takze maja wplyw na jakosc wyswietlanego obrazu ;)

#26
ja mysle ze nie ma toznaczenia jezeli pracujesz na gimpie :D prawie jak photoshop hyhy ...
trynitrony maja dwie niedogodnosci biegnace przez caly ekran

#27
Rev ciężko mnie tu reklamuję, to skrobnę coś. :wink:

Tak, kupiłem Della P1130 pod koniec lutego, bo mój ośmioletni ctx zaczął tracić geometrię,
a jego powielacz już sobie nie radził z zasilaniem.
Po długich przeglądaniach na allegro z dwóch możliwych opcji,
czyli 21 calowego kineskopu Sony i 22 calowego Hitachi wybrałem Sony.
Niestety 24 calowy panoramiczny leżał poza moimi możliwościami finansowymi.
W ctxie też miałem Trinitrona, to przyzwyczaiłem się do tych dwóch drucików trzymających maskę i nie przeszkadzają mi.
Jak już wiedziałem na co będe patrzył, zacząłem szukać monitora z dobrą elektroniką.
Wybór padł na Della, ponieważ to jest w środku Sony G520, a Dell przylepia tylko znaczek na obudowie.
Lepsza jest już tylko seria F Sony, ale to też było poza moimi możliwościami finansowymi.
W efekcie kupiłem czteroletni monitor na allegro, dostałem go bez pudełka z tanim japońskim kablem do karty,
który jak się okazało, nie realizował funkcji PnP, więc został mi kabel poprzedni. :)
Monitor był w stanie zewnętrznym bardzo dobrym, po umyciu ekranu okazało się,
że ma dwie małe, ale zrobione w szkle ryski ok. 2mm długości.
To już prawie go zdyskwalifikowało, ale włączyłem go, pozwoliłem mu się nagrzać,
wyregulowałem, znalazłem w sieci sterownik i zobaczyłem, że nie trafiłem źle. :D
Monitor ma doskonałą geometrię, jest ostry, konwergencję wyprowadziłem prawie na zero,
obraz ma równomierną jasnośc na całym ekranie niezależnie od koloru
i po tych czterech latach wciąż ma doskonały powielacz, zmiana rozmiarów jest niezauważalna.
Rozkręciłem go i obejrzałem sobie w środku, mój jest Made in Japan,
nowoczesna, dobrze zaprojektowana i solidnie wykonana konstrukcja.
Monitor był w środku czyściutki, a ponieważ odkurzenie do takiego stanu jest niemożliwe,
najwyraźniej musiał pracować z pomieszczeniu o wysokiej klasie czystości powietrza.
Po tych oględzinach zdecydowałem się go zostawić, pomimo tych dwóch rysek na ekranie
i faktu, że stabilizuje się ok. kwadransa po włączeniu.

Co do karty, ja mam najtańszego Radeona X550 i nie ma problemu z wyświetlaniem obrazu.
Tak karta jak i monitor doskonale sobie radzą z 1600x1200 przy 85 Hz.
Co do dobrej karty, zgadzam się z Ravem, że starsze Matroksy z dwoma wyjściami analogowymi są najlepszym rozwiązaniem do Cada.
Mają za mało ramu na granie, ale do grafiki 2D nie ma lepszych.
Ja nie zdecydowałem się na ten zakup, bo używki jednak trochę kosztują na allegro,
a na płycie mam już tylko PCIeX x16, bez możliwości wpięcia karty AGP.
Oczywiście kabel łączący kartę z kompem też musi być dobrej jakości,
najlepiej z dławikami na obu końcach i nie chiński. :)

Co do płacenia za markę, ja dałem 450 zł, czy to dużo, to już każdy sam musi sobie odpowiedzieć. :wink:

#28
Rev pisze:jak go dobrze ustawisz... odkryjesz swoje zdjecia na nowo

obecnie w pracy siedze na philipsie Brilliance 109P4 i odkrywam wasze zdjecia na nowo :) , zupelnie inaczej niz w domu na kiepskim LCD
roznica kolosalna

z tylu monitora jest 5 gniazd oznaczonych R G B H/H+v V, czy one sluza do kalibracji?

#29
z tylu monitora jest 5 gniazd oznaczonych R G B H/H+v V, czy one sluza do kalibracji?
nie, służą natomiast do podłączernia kabla z każdą wiązką prowadzoną i ekranowaną osobno

#31
wczoraj DELL dotarł do mnie, nienaruszony, w super stanie optycznym, 21 calowy kolos ważący ponad 30 kilo...
rozpakowałem, podłączyłem i teraz dopiero zaczęły się schody:

profile ICC, geometria, konwergencja, temperatura barwowa... staram się ustawić cały ten szit i idze mi jak po grudzie

mam profil ICC monitora (ściągnięty ze strony Dell'a), mam (jak wszyscy) dodany do windowsa profil sRGB, mam wreszcie plik z mojego labu i odbitkę z niego - próbnik kolorów... i kompletnie nie wiem od czego zacząć...

próbowałem sRGB, ustawiłem sRGB jako domyślny profil w windowsie, na monitorze także - co rzecz jasna spowodowało mi blokadę regulacj jasności i kontrastu ale kolory mam jakieś "wyprane"

... "o so chozi ???"



P.S. aha, tekst na phototripie czytałem już ze trzy razy

#33
PhanTom pisze:profile ICC, geometria, konwergencja, temperatura barwowa... staram się ustawić cały ten szit i idze mi jak po grudzie

mam profil ICC monitora (ściągnięty ze strony Dell'a), mam (jak wszyscy) dodany do windowsa profil sRGB, mam wreszcie plik z mojego labu i odbitkę z niego - próbnik kolorów... i kompletnie nie wiem od czego zacząć...

próbowałem sRGB, ustawiłem sRGB jako domyślny profil w windowsie, na monitorze także - co rzecz jasna spowodowało mi blokadę regulacj jasności i kontrastu ale kolory mam jakieś "wyprane"

... "o so chozi ???"

Spróbuj poczytać to:

http://pclab.pl/art14646.html

Niby napisane pod kątem PS, ale o kalibracji i profilach jest sporo.

#34
nie jestem do konca przekonany co do tego linka... chocby tu:
Obrazek


autor radzi inaczej niz we wszystkich znanych mi zrodłach, ktore twierdza ze cyfry 1 i 2 powinny byc niewidoczne a 3 na skraju widocznosci, ja sie z tym zgadzam, po ustawieniu widocznosci na 1 (ja radzi autor) wychodzi jakis koszmar...
cron