prosba o porade

#1
Moze od poczatku, jestem nowiutenki tutaj wiec wszystkich serdecznie witam. Hmm dlaczego tutaj, ano jakos tak sie trafilo w to forum a po przeczytaniu ladnych paru stronek czy to o sprzecie czy to o fotografii ogolnie, widac tu pelen profesjonalizm, imho mam tu paru faworytow ale nie bede sypal ksywkami. Tak, strone formalna zakoncze juz.

Fotografia zajmuje sie od niedawna wiec i dorobek marny, cos tam focilem, ale narazie to sa tylko zdjecia i nie maja za wiele wspolnego z fotografia.

Tak wiec ostanim czyms co sie bawilem (narazie traktuje to jako zabawe) to bylo FZ30, poprzednio FZ20. Czy bylem zadowolony, trudno powiedziec, ale bardziej na tak, chociaz te szumy to........., ale znawcy tematu wiedza wszystko o tym sprzecie. Syn troche zarazil mnie analogowa fotografia, chyba bardziej niz troche, i popstrykalem jego Minolta 505i Super, spodobalo mi sie to to. Coby nie odbierac mu zajecia zamierzam kupic cosik sobie, tez analogowego, i stanelo narazie na Canonie eos5 samo body.

Przeszukalem to forum na okolicznosc wystepowania frazy eos5 i nie jest tego wiele, albo ja nie potrafie szukac, moze bardziej to drugie. Zainteresowania to glownie pejzarzyki czasem ludzie i dosc duzo makro. Stad pytanie jakie szklo, no chyba ze potrzebne sa dwa, najlepiej ze srednio dolnej polki-narazie, a i o samym aparaciku tez chetnie poczytam kogos doswiadczonego, jakies powazne wady moze ktore dyskryminuja go na rzecz jakiegos innego.

To tyle sorry ze przydlugie to pytanie, ale jak ktos doczyta to do konca to z gory serdeczne dzieki za wszystkie rady.

#3
hmm, no wlasnie, blizej nie okreslone, bo......, szkla nie beda kupowane w polsce a w WB, no i niestety nie nowe (chyba ze sie trafi cos nowego a taniego), chodzi o to co by moc od czegos zaczac. body narazie stoi za 64 funty co daje jakies 370 zl (moze to za duzo?). Pozdrawiam.

#4
mi sie wydaje, ze za to body to chyba normalna cena... moze poszukaj czegos z nikosia(nikona)F50 F60?bedzie kosztowal troszke wiecej ale chyba sie oplaca dolozyc pare funciakow... ;)

#5
no coz body jest moje wiec narazie nie ma mowy o zmianie, chociaz przespalem aukcje nikona f90x juz nie pamietam z jakim szklem. A tak na marginesie czy ten canonik ma cos felernego?

#7
Witam na forum!

Na początek - EOS 5 to świetny aparat, wybrałeś naprawdę dobrze! Co do szkieł "ze średniej pólki - ja bym polecał Sigmę 28-70/2.8 lub Tokinę 28-70/2.8 - to dwa naprawdę dobre, jasne zoomy do wielu zastosowań.
Makro powiadasz... hmmm.... dla mnie nie ma makro bez obiektywu stricte makro - wybór duży, ceny również niemałe - najtańsza będzie Sigma 50/2.8, droższe Canony 50/2.5 czy 100/2.8, pośrodku jest Tamron 90/2.8.
Przydałby Ci się też jakiś dłuższy zoom - te są naprawdę drogie - rozsądna wydaje sięSigma 70-300/4-5.6 (najlepiej APO) lub Canon 75-300/4-5.6. Jak Ci sięuda, poszukaj Canona 100-300/5.6 - ciemny, ślimaczny i przestarzały, ale optyka wyśmienita...

Nie byłbym sobą gdybym nie dopisał... zostaw na razie to wszystko w cholerę i kup plastikowy obiektyw Canona 50/1.8 - on nauczy Cię myślenia i dyscypliny w kadrowaniu, a odwdzięczy sięobrazem o niedoścignionej jakości...

Pozdrawiam! Tomi

#8
czesc, ja mam 5-tke, i aparat jest super, user Bono gdzies tutaj pisal szerzej o tym sprzecie, ja problem z obiektywami rozwiazalem w ten sposob ze kupilem za 35 zeta przejsciowke eos>m42, oplacalo mi sie bo mialem zestaw szkiel na m42 czasami znajomi dzwonia ze maja jakies szkla stare zebym sobie przyjechal wziac :) ale to jest tylko rozwiazanie tymczasowe bo po to zmienilem system bo mialem dosc krecenia pierscieniam, ciulam na ta plastykowa 50tke i tobie tez polecam mialem okazje przetestowac generalnie trzeba uwazac zeby nie rozwalic ale optycznie zacne szkielko, i cena smieszna w porowaniu z lepszym sprzetem, pozdrawiam

#9
Dzieki Tomi, nareszcie rzeczowa rada, odnosnie tej 50-tki napewno masz calkowita racje, i chyba z niej skorzystam, skoro jest to rada kogos doswiadczonego nie pozostaje mi nic innego tylko isc za rada i sie uczyc, a z tym to juz nie ten tego :), wiesz percepcja na wykonczeniu :D. Tak czy owak jeszcze raz dzieki i pozdrawiam. Malec, rowniez pozdrowienia i podziekowania.
cron