Jak dostrzec roznice???

#1
Mialem szeroki kat canona 17-85 f4-5.6 usm is zamienilem go na 17-40L w teorii znacznie lepszy i teraz chcialbym zrobic na forum porownanie macie jakies pomysly co zrobic jednym i drugim zeby roznice bylo widac jak na dloni ???

#2
najlepiej zrobić zdjęcie :P
a poważnie to ja bym pośmigał to stronach gdzie robią testy, może jakąś tablicę testową ściągnąć, wydrukować i strzelić parę fotek na tych samych parametrach.

#3
ta 17-85 dostala baaardzo srednie opinie, ale i 17-40 nie byla wychwalana pod niebiosa. Generalnie nie polecaja 18-85 wiec tym bardziej gratulacje zamiany. CHociaz skocz na forum Canona i popatrz jakie ludzie maja z tym szklem problemy i sprawdz u siebie (pojawialy sie nawet posty gdzie pokazywano fotki z dobrego Kita i 17-40 i o dziwo... z kita byly lepsze.) Dla mnie obiektyw to nie tylko solidne wykonanie (jak to sie zarzuca Tamronom ze plastik a okazuje sie w kwestii ostrosci przewyzszaja 17-40 Canona). Bylo tez kilka przypadkow ze trafily sie tak badziewskie egzemplarze 17-40 ze ludzie zalamani byli obiektywem za ktory 3 kola zaplacili.

#4
sfotografuj gazete gdzie sa rozne wielkosci czcionki. ustaw ja idealnie prostopadle do aparatu i wala na roznych przeslonach. prawda wyjdzie...

#5
Ojej, a ja myślałem, że najpierw stwierdza się niedoskonałość posiadanego obiektywu i kupuje się taki, który spełnia wymagania ;);)
Ale poważnie, to tą gazetę testową ustawiaj w różnych odległościach, bo różnie to bywa...

#7
Gazeta to sprawdzony patent - możesz spróbować z jakąkolwiek inną reprodukcją - najlepiej żeby była dobrej jakości - i przy takim szkle maksymalnie duża... zwracaj uwagę na rogi kadru, nie tylko środek - poza tym przejrzyj kategorie, w jakich oceniane sa obiektywy na np. www.photozone.de