jaki aprat najlepszy dla poczatkujacego

#1
Witam wszystkich chcialbym zasiegnac rady od was jaki aprat byscie polecali poczatkojucemu. Wiem ze chce full manual czyli przeslone i czas ustawic recznie.
Na poczatek chcialem kupic jakis uzywany aprat w komisie ;) ale nie wiem co wybrac myslalem na zenitem 12xp albo zenitem TTL
prosze o rady i sugestie :roll:

#2
z bardzo taniech kup zenka 12xp, z droższych zenka 122, drozej praktika jakakolwiek z pomiarem ttl, drozej, jakis pentax,drozej jakis canon, yashika, minolta...etc...

osobiście polecam praktikę duzo lepsza od zenka pod kazdym wzgledem a czasem niewiele droższa :)

#4
Hmmm uzywalem i uzywam jeszcze czasami zenka 122 wiec jesli trafisz w miare nowe body za rozsadna cene to moge ci go smialo polecic.


Pozdrawiam

#6
Paktiica jest lepsza od Zenka i wcale nie droższa wieksza mozlwosc czasów i masz wszystko jaśniej na matowce . Z innych to moze Canon FTb polecam tego bo jest nie drogi w porównaniu z innym Canonami a ma bagnet FD wiec pasuja do niego wszystkie obiektywy FD ( samych Canona masz 40 ) i niektóre FL oraz R .
Poszukaj sobie na allegro przykladowych cen i pochodz po komisach . jak upatrzysz sobie cos co Cie zainteresuje to doglebnie zbadaj i kup.
Powodzenia w łowach :)

#7
ceny zenitow i praktic sa juz w zasadzie porownywalne.za praktica przemawia: bezawaryjna migawka o lepszym zakresie czasow,jasniejsza matowka o wiekszym polu widzenia, zupelnie inna kultura pracy aparatu.to idealna propozycja dla tych ktorzy szukaja niezlego sprzetu za niewielkie piueniadze. wazna rzecz optyka jest tania i stosunkowo dobra do wiekszosci zastosowan nawet polprofesjonalnych. wybor jest ogromny:oryginalna optyka niemiecka,rosyjska i japonska.

#9
czy lepsze... zalezy z ktorej strony... gdybym teraz mial z zenita przesiadac sie na cos lepszego wzialbym Fm2, Fg albo cos z tej manualnej polki cenowej... wiec nie podejnum zbyt pochopnie swoich decyzji...
pozdrawiam

#10
Ja bym poradził ci coś z japońskich manuali jak Yashica ALBO
Chinon Ce 2 memotron.Ja zdecydowałem się na tego drugiego i jestem bardzo zadowolony zenki i praktiki do niego nie stają ponieważ mają ciemniejszą matówke która przeszkadza w ostrzeniu i mały wybór czasów naświetlania.

#11
o ile sie orietuje to twoj chinon nie ma wiecej "czasow" od prakticy.po za tym PLC 3 kosztuje 100pln i jest do stargowania, a twoj aparat ile kosztuje?

#14
e no radzio chyba przegiołes z ta ceną za samo szkło zapłacisz z 200 jak nie wiecej nie mówiąc juz o samym koprpusie...

praktiki za 100 teznie kupisz... :)

#15
radzio jakim cudem "praktycznie dobrze eksponuje przy kilkudziesieciu sekundach"?patrz:http://fotoforum.twoj.pl/viewtopic.php?t=1291
twoj aparat ma dwa sporadycznie uzywane czasy wiecej,tylko tyle w praktyce nie stanowi to roznicy. chinon jest klasy prakticy a na zochodzie swego czasu praktica nawet pozycjonowana byla wyzej od marki chinon.aczkolwiek chinon nie jest zla propozycja tyle, ze drozsza.ja proponuje opcje aparatu najlepszego za najmniejsze pieniadze.inaczej bym polecil np: pentaxa ME super,lub nikona FM,lub canona AE1, A1 albo zeby sie nie szczypac nikona F3

rewolperus z ta praktica to prawda, body PLC3 w stodole wywolawcza cana 100pln.zastanawiam sie czy nie kupic? no za takie pieniadze to juz naprawde :)

#16
no ale FM i F3 to chyba rozne klasy cenowe... no i jakosciowe.
na poczatek raczej FM albo FG. F3 chyba za "duzy" jak na poczatek. pozatym za ta cene poczatkujacy bedzie wolal kupic jakiegos eosa albo innego AFa.

#20
no idealny dla poczatkujacych licealistow ( nie bije do ciebie bobi),chociaz lepszy bylby F100 mieliby o czym na przerwach rozmawiac :D...tyle guziczkow.
cron