Nowy obiektyw!

#1
Witam
W obecnej sytuacji jestem posiadaczem Canona Eosa 300 wraz z obiektywami : KIT EF 28-80 mm 1:3,5-5,6 II. sigmy 70-300 mm 1:4-5,6 APO , oraz stałki 50mm f/1,8.
Zastanawiam się na dokupieniem obiektywu do widoków stałka a może zoom?
Jak narazie to widoczki robię kitem .Jestem zadowolony ale podobno można robić jeszcze lepsze zdjęcia. To tak jak robiłem kitem z ogniskową 50mm a po przejściu na stałkę o ogniskowej 50mm to zdjęcia o niebo lepsze od kita.
Czy możecie coś polecić do widoczków ,pejzażów ,góry , itp.
Zastanawiałem się nad Canonem EF 28mm f/2.8 cena w granicach 750zł a może Canon EF 35mm f/2 cena około 1100zł a może jeszcze zastanowić się nad Canonem 24mm która jest w cenie 1500zł ?
Czy może mieliście doświadczenia z tymi obiektywami i moglibyście wyrazić swoją opinię który jest godny uwagi i zaintertesowania.
Również zastanawiam się nad zakupem obiektywu 24-85 Canona.( zastąpieniem obecnego Kita).Na forum optyczne na teście, bardzo powiem nawet świetnie wypadł.Szanowny kolega Arek bardzo mi go poleca .Jako obiektyw do widoczków i jako spacer zoom.Czy naprawdę jest taki świetny tak jak wypadł na testach na stronie optyczne? Co myślicie i sądzicie o nim????
Gdy bym zastąpił Kita 24-85 to bym raczej nie kupował stałki.Podobno po lekkim przymknięciu przysłony nie idzie doszukać się różnic pomiędzy zoomem a stałką 24mm .A może jednak rozważyć kupno jakieś stałki i raczej na tym poziomie się rozwijać fotograficznie.Zauważyłem że brakuje mi przy robieniu zdjęć tyc 24mm .Sam już nie wiem kupno stałki czy zoom i to lepszy niż kit a szerokokątny obiektyw jest .
Co do kaski to mam uzbierane około 1500zł.
Co o tym myślicie?
Pozdrawiam[/code]

#2
hmm :) ja zrobilem tak kupilem sobie 24mm EF bo pasowal mi i do krajobrazu i bliskieog kontaktu w w erportazu na dzisiaj jednak gdybym kupowal nabyl by za1500 zl sigme 15-35 EX DG F3,5 -4,5 mialem krotko ten obiektyw dzieki uprzejmosci kolegi :) naprawde swietnie optyczne szklo konstrukcja mechaniczna tez solidna silnik hsm chodzi jak nalezy w ta strone bym poszedl chyba ze szukasz jasnego sloika ......

#4
Co to znaczy fajne ??

24 f1,8 sigmy nie wiem ale 28 f1,8 EX do najlepszych nie nalezy ...nie kuipilbym mialem i srednio jak 28 to canon 28 mm F1,8 EF podobna kasa .... a o wiele lepszy i komfort obslugi i jakosc przy pelnej dziurze to piekne szklo .......tylko sloik troche wazy . Ake porzynajmnie jkroi jak trzeba ........ a nie jak z dekla po orenzadzie malinowej......

#5
Przeglądałem ostatnio Wasze fotografie i natknąłem się na zdjęcie Reva .Zauważyłem że fotografujesz obiektywem Canon 24-85mm .
Czy mógłbyś się wypowiedzieć na temat tego biektywu?

#7
Do Canona 28/2.8 nie mam zastrzeżeń, zawsze byłem zadowolony. Ten 24-85 też jest ok, ale faktycznie trzeba przymknąć jeśli chces z mieć żyketkę... z Sigmami stałymi mało miałem do czynienia, więc się nie wypowiem... stawiam na 28mm Canona.

#8
Co znaczy "fajne" :?: Znaczy to tyle, że oprócz średnicy filtra i masy układu, wszystko mi w tym obiektywie pasowało. Choć przyznać muszę, że porównania z Canonowymi słoikami nie mam, bo inna stajnia. W konfrontacji z 24-70/2,8 EX jest lepiej jeśli chodzi o ostrość i zniekształcenia obrazu, ale to tylko moje osobiste zdanie. W porównaniu do Minoltowskiego obiektywu, to nie widziałem różnic. A skoro nie widać różnic to po co przepłacać :?: :lol: Ogólnie jest jaśniej, ale zdjęcia na pełnej dziurze, to raczej ekstrawagancja, niż realne zastosowanie tego w praktyce.
Pozdrawiam. :-)

#9
bono pisze:sigma 24/2.8 jest tania i rewelacyjna
Ta to moge potwierdzic uzywalem ja przez 4lata super poza AF jest wolny i chodzi jak traktor lae to pryszcz przy takiej ogniskowej i F8 a troszke gnie na brzegach ale to taka jeje uroda :))

nie do zajechania .......

#10
Dziękuję za rady , ale jestem już w 99% przekonany do stałek 28mm f/2,8 oraz 35mm f/2.
Co myślicie o takim wyborze ,macie doświadczenia z tymi obiektywami?
Pozdrawiam

#12
A czy istnieje jakiś dobry zoom w cenie 1500zł ?
Co myślisz o -Canonie 24-85 f/3,5-4,5 , Sigmie 24-70 f /2,8 , Tamronie 28-70 f/2,8? Czy to są dobre obiektywy ,czy zdjęcia wychodzą bardziej ostrzejsze , kontrastowe , barwniejsze od zdjęć wykonanych obiektywami stało ogniskowymi które napisałem wyżej?
Czy może masz inne typy ale tak realnie bez L.
Pozdrawiam.