Co i jak

#1
Witam, jestem nowy i interesuje się fotografią może od tygodnia :)

aparatu jeszcze nie posiadam lecz mam go właśnie zamiar kupić, do wydania mam 200 funtów może troszkę więcej wiec na polskie to około 1000 zł

na początku myślałem o nikon d40, wygląda dosyć dobrze , wazy tylko 475 g,6,24 Mp (6,1 Mp efektywnych).

nie wiem czy to dobry aparat lecz jak dla mnie jest interesujący, aparat chciał bym używać w miarę do wszystkiego lecz zwłaszcza do cykania zdjęć jakimś insektom z bliska trochę kraj obrazu roślinek itd :)


jeśli znacie panowie/panie jakieś aparaty cyfrowe które nadawały by się do takich rzeczy bardzo proszę się nimi pochwalić :) wszystkie wskazówki beda mile widziane ;]

#2
Cześć

Nikon D40 to dobra lustrzanka na początek (sprawdziłem to na własnej skórze :wink: ). Robi przyzwoite zdjęcia, szczególnie kolory fajnie z niej wychodzą bez większego wgłębiania się w ustawienia (w porównaniu do sony a300). Jedynym mankament tego aparatu
to trochę mała matryca 6 MP.

Jeśli chcesz fotografować "insekty z bliska" to jakiś dodatkowy obiektyw makro, ale jeśli masz do wydania 1000zł na aparat to na razie zapomnij o tym.

Test aparatu na Fotopolis.pl: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5092&p=0

#3
Darox pisze:na początku myślałem o nikon d40, wygląda dosyć dobrze
wyglądem nic nie zdziałasz.
d40 to plastikowy kastrat, poszperaj po forum i poczytaj sobie o ograniczeniach jakie się z nim wiążą.

#5
W nikonie w UK nówkę z silnikiem AF to D90 minimum, ale to już cena jest wiele wyższa niż To co Ty masz.
Za D60 masz cenę około 350funtów z obiektywem 18-55...
Oczywiście nie zniechęcaj się do lustrzanki z powodu ceny, lepsza najtańsza lustrzanka niż kompakt za 200funtów...
Ceny ostatnio poszły bardzo w górę....

Ps.6mpx to nie jest za mało, szczególnie dla amatora :)
Ps2. Aparat do wszystkiego nie istnieje.
Ps3. Poszperaj po forum w poszukiwaniu innych tematów podobnego typu, jest tego tutaj bardzo wiele.

Pozdrawiam.

#6
tego typu wątki są z definicji bezproduktywne, bo ilu wypowiadających się, tyle zdań.
każdy będzie bronił swojego systemu, a w ramch systemu będzie, zgodnie ze swoimi prefernecjami sugerował Ci albo cyfrę, albo analog. lej na to, co piszą i kupuj to, coś se wymyślił.
nawet jeśli się pomylisz, to conajwyżej stracisz 200 kabli, ale za to następnym razem SAM będziesz wiedział, czego Ci trzeba.
a za wiedzę, jak wiadomo, zapłacić warto :-)

trzym się,

#7
widzę ze każdy mówi o nim źle poza making'iem hehe

a może któryś z panów mógł by mi doradzić jakiś inny aparat, lecz musi to być lustrzanka, kompaktów nie uznaje...słyszałem ze canon i nikon są dwoma najlepszymi firmami bo sony to bardziej w telewizorach się sprawuje...

co do pieniędzy powiem tak, co tydzień dostaje kasę od szkoły po 20 funtów :) tzn 100 zł i te pieniądze chcę wykozystac na jakiś aparacik :) lub tańszy aparat i lepszy-droższy obiektyw do niego :D