Jaka lustrzanka do 2000 zł ??

#1
Witam

Chciałbym kupić sobie lustrzankę, tylko nie wiem jaką, na rynku jest tego bardzo dużo.
Jestem amatorem, do tej pory używałem Kodaka Z740.
Chciałbym fotografować wszystko (krajobrazy, portrety, itp, itd.)
Nie chcę na to przeznaczać na początek dużo pieniędzy (do 2tyś ).

Proszę o pomoc w wybraniu ! ;)

#4
Jakieś preferencje/doświadczenia z różnymi modelami lub producentami lustrzanek?

Zdajesz sobie sprawę że za 2000zł będziesz miał 3x zoom i podstawowe body?

#5
Nie żebym chciał Cię odwieść od lustrzanki..
Lustrzanka to jest wspaniała rzecz, a im lepszy masz sprzęt tym bardziej go uwielbiasz, i tym bardziej chce Ci się zdjęcia robić.
Ale nie dla każdego dobrym rozwiązaniem to jest.
Czasem ludzie chcą lustrzankę bo myślą że to im da lepsze zdjęcia, a tak nie jest. Lustrzanka sama zdjęć nie robi, i sama lepszych zdjęć nie zrobi, lustrzanka może jedynie ułatwić/umożliwić zrobienie lepszych zdjęć.
Chciałbym fotografować wszystko (krajobrazy, portrety, itp, itd.)
Pisząc takie coś mało mówisz i nie wiele z tego można zrozumieć, bo jeżeli chcesz wszystko fotografować to musiałbyś mieć przynajmniej z... 4-5 obiektywów.
Macro (105mm np), portretówke (85mm 1.4/1.8), tele(70-200 albo jakieś dłuższe stałki), szeroki kąt (14-24 albo 10-20) , jasny standard w ciemniejsze miesjca (35/50mm 1.4/1.8)

Oczywiście można wszystko zrobić obiektywem 18-55, ale w takim razie można by to samo i kompaktem :)

#6
Jeśli aparat ma być nowy ze sklepu, to wszystko jedno który wybierzesz. Weź ten co ci się podoba, za tą cenę wszystko to samo.

Jeśli używany, no to jest więcej opcji.
temat był chyba z tysiąc razy na forum, użyj opcji "szukaj" i poczytaj co tam ludzie radzili. Pewnie za 2 tys. dasz radę kupić Canona 20d+jakiś obiektyw kitowy typu 17-50/2.8.
To dobry początek, ale cudów bym się nie spodziewał...

#7
No na początek no to wiem, że obiektyw kitowy. Potem zobaczę i dokupię to co mi będzie potrzebne.

Zastanawiam się też nad używką, ale nie wiem czy w to wchodzić.

#8
Jak uzywka to 20D / D100 + Tamron 17-50 2.8.
Nowy aparat da Ci duzo lepsza matryce, ale bedziesz mial slabszy obiektyw.
Na poczatek mozesz kupic tez stalke 35 albo 50 (1.8) Szybciej auczysz sie kadrowac, nie myslac o ogniskowej, a dodatkowo bedziesz mial stalke ktora chyba na zawsze pozostanie w Twoim zestawie.

#10
Ma w sobie jedna z najlepszych matryc Dx na rynku.
Dla mnie za maly, ale po przesiadce z kompaktu bedzie ok:) Ma jeden wieeelki minus wg mnie, nie posiada silnika Af, wiec trzeba kupowac obiektywy z AF-s.
Albo manual.

#13
kammoj pisze:A Canon 500D ?? Który lepszy będzie ??
:D Złe pytanie na tym forum, teraz już na pewno nie dostaniesz interesującej Cię odpowiedzi... ;) Poszukaj, niedawno była dyskusja na temat systemu.

Skończmy dyskusję może na tym D5000 z kitem 18-105 VR, bo ten zestaw jest dobry. Naprawdę dobry. Wystarczy Ci w 120%, a jak braknie to sobie szkło zmienisz.

#14
kammoj pisze:A Canon 500D ?? Który lepszy będzie ??
To tak jakbyś zapytał co lepsze, Opel Vectra czy Ford Mondeo, albo czy lepsza Nokia czy Sony Ericsson.
marcinc81 pisze:Very Happy Złe pytanie na tym forum, teraz już na pewno nie dostaniesz interesującej Cię odpowiedzi... Wink Poszukaj, niedawno była dyskusja na temat systemu.

Skończmy dyskusję może na tym D5000 z kitem 18-105 VR, bo ten zestaw jest dobry. Naprawdę dobry. Wystarczy Ci w 120%, a jak braknie to sobie szkło zmienisz.
Brawa dla Pana :)
Popieram w 100%

#18
D5000 jak juz pisałem, posiada jedną z najlepszych dostępnych na rynku matryc DX, jest to matryca która znajduje się też w D90 i D300.
Więc D5000 jest zdecydowanie > D3100
kammoj pisze:No ja tam wolę Vectre ;p
A ja Forda F650 Crew Cabin
Obrazek


:D

#19
No taki strasznie malutki ten Fordzik :D

No to jednak chyba ten D5000 ;p tylko na razie pozostanę przy kitowym obiektywie bo ten 18-105 to koło 700-800 zł. Później dokupię, jak coś odłożę ;)
Ostatnio zmieniony sob lut 05, 2011 4:31 pm przez kammoj, łącznie zmieniany 1 raz.
cron