#2
chyba bardzo , w sumie na 2 swoje aparaty nie widzialem odchylek (sam zapisywalem) a w domowych warunkach to jedyna metoda sprawdzenia przebiegu chyba ze jest opcja przez soft serwisowy go cofnac , ale takiego softu jeszcze w wolnym obiegu nie widzialem

pozdrawiam

#3
necropost pisze:chyba ze jest opcja przez soft serwisowy go cofnac
no właśnie, o to mi chodzi czy można, a dokładnie czy sprzedawca może tam namieszać

#4
powiem ci ze 2 razy widzialem cyfrowki nikona po zmianie migawki ale licznik pokazywal okolo pol miliona i sprzedawca mowil ze przy 400tys byly wymieniane migawki wiec daje to cien szansy ze przebieg z exifa jest realny

druga sprawa to jak dobrze pamietam w minolcie mozna bylo sobie przebieg cofac w serwisach co czesto bylo robione przy ktoryms z bledow ktory sie pokazywal i skutkowal wizyta w serwisie - mowie o starej 7ce

nie widzialem takiego oprogramowania do nikona jak juz ci powiedzialem w wolnym obiegu wiec smiem watpic by ktos to zrobil sam chyba ze przeplacil w serwisie bo samemu bez softu nie namieszasz nic, nikon ma to do siebie ze przez menu itd nie masz wogole wgladu w przebieg jedynie z exifa a samemu w domku przebiegu nie "dostosujesz":)

pozdrawiam

#6
ogolnie d200, d300 jak chodzi o specyfikacje nikona to uwazane byly/sa za aparaty polprofesjonalne , wiec mysle ze i 100tys klikniec nie powinno byc wielkim problemem kwestia jak to idzie wraz z cena , powiem ze u naszych sprzedajacych nie koniecznie sprawa ta ksztaltuje sie wprost-proporcjonalnie , moj d90 ma teraz okolo 60tys i nic absolutnie mu nie dolega a to nie ta sama klasa przeciez :)

#8
Witaj moj pierwszy korpus D200 ma okolo 160.000 i biega drugi kupilem jak konczyly sie D1xy i na dzisiaj ma 90.000 i nic .... Kolegi korpus D200 trzepany w sporcie glownie siatka jak oddal corce mial 1.600.000 do pracy to juz sie nie nadaje nie mozna zaufac,ale dzieciak uzywa do dzisiaj . Moj pierwszy D1x padl po okolo 900.000 klatek drugi mniej ledwie 390.000 zalezy jak trafisz
Ja uzywam D200 caly czas to moje glowne korpusy niestety matryca jest starszej generacji daje sliczny look , jednak max czulosc to 800 iso wiec pozostaja jasne sloiki i generalnie nie lubi niedoswiatlenia to w sumie dwa mankamenty tego urzadzenia .. Generalnie mlotek nie aparat nie do zajechania czego niestety nie mozna powiedziec juz o mlodszych modelach . Coz tak to juz jest za to w nowych modelach dostajemy czulsza mniej szumiaca matryce ,Czy lepsza jesli chodzi o odwzorowanie koloru i glebi to juz kwestia ososbistych preferencji D

#9
weesee pisze:a w fuji da się zmienić? widziałem kilka z podejrzanie małym przebiegiem

ktore fuji S5 ? tak to korpus D200 S2 i S3 to juz mniej pewna sprawa gdyz tam nie ma licznika uderzen i ... tutaj albo uwierzysz sprzedwcy albo nie

#12
wiem ze fuji S5 ma w korpusie to co jest potrzebne :-) sam uzywam D200 z wieloma obiektywami z recznym ostrzeniem
pracuje tez z nim nikkor TC 16A - Ais - AF z manulanymi szklami AF mi hula jak diabli aktualnie szukam jakiegos 300 f2,8 lub 400 f4 nikkora bez af ,labo jakis Fd k zobacze co trafie za rozsadne pieniadze ..

#13
Emo pisze:opanda
ciekawe czy napisał to ktoś pod linuxa, czy znowu będę pod wine kombinował. sęk w tym że zakup niestety na odległość chyba będzie

Emo pisze:aktualnie szukam jakiegos 300 f2,8 lub 400 f4 nikkora bez af ,labo jakis Fd k zobacze co trafie za rozsadne pieniadze ..

ja nabyłem jakiś czas temu sonnara 300/4, łądna bestyjka, no i do trzech systemów mi podchodzi, psix, mamcia 645 i nikon

#14
Sluchaj masz moze jpg z tego aparatu ? Jak tak to podeslij mi na luxfoto@wp.pl sprawwdze ci przebieg migawki ...

Dzisiaj cos mi pieprznelo i z czystej ciekwosci zrobilem test wszystkich 50 tek i jednej 40mm jakie mam posiadaniu przetestowalem , trzy nikkory hexanony i dwa na m39 ...
Wyniki ? kompletne zaskoczenie ...choc podejrzewalem ze moze byc opcja takich goli ....
Najlepszy bokeh i plastyka Buhahaha nikt nie zgadnie zaskocznie totalne

#15
klamka zapadła, nabyłem fudżika. jak dojdzie to pomęczę, niemniej dla frajdy dalej będę na filmach trzaskał na filmach.

propo przebiegu, auto kiedy do kasacji? mój 19 letni diesel ma obecnie 482tys,, w weekend kolejny tysiączek, a to dopiero polowa jego żywotności. kiedyś robiono fajne sprzęty :wink:

#16
heheh moje BMW E32 ma przekulane 330.000 i ma sie lepiej niz 3 letnie alfa romeo znajomego . E32 mojego mechanika 700.000 i jezdzi tak samo komfortowo

#18
Ta ku nas tak jednak z jakoscia takiej uslugi jest juz roznie .Urzadzenia do wywyolywanai uruchamioaja raz na tydzien dwa a chemia stoi w bakach wiec o powtarzalnosci mozna zapomniec .Jedyny pewny spoosb to zrobic to samemu . Maszynka jobo albo podobna i jazda ..

#20
kobyłka prawie u płota i w związku z tym pytanie:
mam plik RAW i co dalej? wygrzebałem że do gimpa jest wtyczka UFRaw, da się tym coś zrobić czy jest coś sensowniejszego pod pingwina?