Flary Sigma ex 50mm f1.4 dg hsm

#1
Witam,

Posiadam aparat Sony A99 z podłączonym obiektywem Sigma ex 50mm f1.4 dg hsm. Martwią mnie straszne flary, które pojawiają się już przy słabym świetle punktowym (czasem wystarczy jedna lampka led!). Niemiałbym nawet nic do tego, ale te flary są paskudne i punktowe. Do tego przy świetle biały są zielone. Czy może to być wada tego obiektywu? Oglądałem sporo fotek robionych tym obiektywem i nigdzie na taki efekt się nie natknąłem. To jest przykładowa fotka, co prawda to już jest skrajny przypadek ale daje pogląd sytuacji, jakby co mogę podesłać więcej).
http://img802.imageshack.us/img802/9136/dsc9972e.jpg
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

#3
Właśnie tego się obawiam, nie wygląda wcale jak odbicie w szkle. Nie wiesz, czy to kwalifikuje się do jakiejś wady? Bo na dłuższą metę może być ciężko z tym żyć :(

Ps. teoretycznie wyczytałem, że modele nowsze jak A77/A99 mają powłokę na lustrze i efekt powinien być całkowicie wyeliminowany. Ze zdjęć A99 też nie mogę się doszukać takich z aż takim efektem.

#4
kidziman pisze:Posiadam aparat Sony A99 z podłączonym obiektywem Sigma ex 50mm f1.4 dg hsm. Martwią mnie straszne flary
kidziman pisze: A77/A99 mają powłokę na lustrze i efekt powinien być całkowicie wyeliminowany. Ze zdjęć A99 też nie mogę się doszukać takich z aż takim efektem
to w końcu są te flary w a99 czy nie ma? jak dla mnie te aparaty sony z lustrem weneckim to dziwny sprzęt, dyskwalifikuje go koniecznosć elektronicznego wizjera, co niestety nie wpływa dobrze na komfort jak i czas pracy. Do tego kwiatki z flarami, duchami, podwójnymi krawędziami... nie dla mnie.

#5
Nie wygląda to dobrze. Dlatego spróbuj podpiąć szkło do innego body z klasycznym lustrem strzelając identyczne kadry, z wpadającym światłem do obiektywu.