zdjecie panoramiczne

#1
W sumie mam lamerski problem. Zawsze robilem zdjecia panoramiczne i laczylem je w programie The Panorama Factory i wszytko bylo spox.
Niedawno mialem maly wypad w teren i zrobilem 6 zdjec do panoramy. No i wysztko byloby spox gdyby nie to ze niektore zdjecia sa bardzo jasne a niektore ciemne.. po zrobieniu takiej panoramy w pomniejszeniu wyglada to jak mala pionowa szachownica :(

Jak i jakim programem zrobic tak zeby zdjecia wygladaly podobnie i mozna bylo je "zlać" w panorame. (bawilem sie kiedys programem Color Pilot (http://www.colorpilot.com/pilot.html) - bardzo fajna zabawka, jednak niezarejestrowana wersja nie moze save as powyzej 512x512 :/)
Tak wiec prosze mi wytlumaczyc (łopatologicznie) jak to zrobic np. w Photohlopie (jakie filtry itp.)

#2
hmm tu niechodzi o program tylko o to jak ty zdjecia robisz.. zdjecia do panoramy powinno sie robic w manualnym trybie ekspozycji. mierzysz scene i ta sama ekspozycja robisz kazde zdjecie do panoramy.. i wtedy przy laczeniu wszystkie beda takie same...

#3
Jestem amatorem na maxa i mam Olka C2zoom i jedyne co zawsze robie to wylaczam lampe zeby czasami sie nie wlaczyla :PPP

no mi chodzi o obrobke fotek.. czasami nie mozna wrocic w to samo miejsce by zrobic znowu fotke.

#4
jezeli fotki sie roznia tylko lekko to sprobuj w fotoshopie krzywymi wyrownac tony.. image/adjust/curves .. jezeli to niepomoze to niestety ale bedziesz musial tam wrocic zeby wyszlo..

#7
no ni ebedzie łatwo ale photoshopem mozn azrobic wszystko pytanie taylko czy masz na to czas i ochotę.

Jak pisał rave poziomy plus minus powinne złałatwić sprawę...

ale chyba rzeczywiście troche przegiąłeś... nic więcej z tego nie wyciagniesz, w normalnym rozmiarze będziesz miał troche więcej szczegółów ale no nie wiem.. po poziomach wymarz miękka gumka krawędz górnej fotki to miękko sie zleją w całość.

#9
mozliwe ze Revolrepus skasowal jeden post, poniewaz byl zdublowany , post zostal skasowany wraz z zalacznikiem, ktory jest przypiety takze to posta powyzej, dodam jeszcze raz zalacznik, skrypt do zalacznika plikow jest dopiero testowany, takze moga wystapic jakies chwilowe problemy..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.