#3
Bo niewiele jest serwisow internetowych, ktore trzymaja poziom na swiecie.

W Polsce nie ma ani jednego.

Fotoarts jest specyficzne, komentarze do zdjec sa zwykle dluzsze, niz kilka wyrazow i konkretne. Serwisy typu Plfoto, Onephoto to zwyczajne kolka adoracyjne, gdzie wsrod zalewu szlamu znajduja sie wybitniejsi autorzy.

Sama idea obiektywni.pl jest dla mnie glupia, zamykanie fotografii w konwencji konstruktywnej krytyki technicznej wypacza postrzeganie obrazu, ale to cecha internetu. Glownie dlatego swoje zdjecia oceniam dopiero na papierze.

#5
przyznam ze po odwiedzeniu kilku serwisow tego typu tez moja opinia o plfoto nieco spadla, ale i tak uwazam ze jest tam wielu autorow z wybitnymi pracami, mozna sie wiele nauczyc.

szczegolnie onet foto nie podoba mis ie ze wzgl. na wyglad i sposob ladowania zdjec.

#7
bigus pisze:a ciekwy jetem co sadzicie o digart.pl ? ja mam mieszane uczucia :?
Jak wszędzie są dobzi i Ci źli.. I sporo kółek wzajemnej adoracji ;]

#10
Sa takie koleczka osob, w ktorych ludzie sie znaja miedzy soba i pozytywnie oceniaja tylko swoich znajomych. Nieznajomych oceniaja kiepsko albo w ogole nie oceniaja - jak ktos jest tam nowy i nie ma znajomych to trudno jest dostac jakas konstruktywna wypowiedz na temat niedoskonalosci pokazanego zdjecia a nawet jesli zdjecie jest w miare dobre to i tak potrafia zmieszac z blotem... stali uzytkownicy digart.pl to potwierdzaja.

#12
bigus pisze:Sa takie koleczka osob, w ktorych ludzie sie znaja miedzy soba i pozytywnie oceniaja tylko swoich znajomych. Nieznajomych oceniaja kiepsko albo w ogole nie oceniaja - jak ktos jest tam nowy i nie ma znajomych to trudno jest dostac jakas konstruktywna wypowiedz na temat niedoskonalosci pokazanego zdjecia a nawet jesli zdjecie jest w miare dobre to i tak potrafia zmieszac z blotem... stali uzytkownicy digart.pl to potwierdzaja.
Przesadzasz, zle to widzisz. Moze nie wiem, za slabe prace dajesz albo nie interesujace. Digart przez wielu mlodych jest blednie postrzegany jako miejsce do nauki i wytykania sobie bledow. Takie cos to tylko na obiektywni.pl .Digart to galeria, jak sie nie podoba komus twoja praca to do niej nie zajrzy. To o czym mowisz to nie kółka adoracji a zwykle już, community.

#13
Sa oczywiscie kolka adoracyjne wroblocykaczy (Rejf wiemy obydwaj o kogo chodzi), ale kazdy co bardziej myslacy uzytkownik zorientuje sie w tym od razu. Od czasu reklam na Onecie zapewne wzrosla liczba poczatkujacych, ale jest bardzo duze grono osob, ktore trzymaja nieustannie poziom.

No i to, czego raczej na plfoto i jemu podobnych nie uswiadczysz (tzn. uswiadczysz, ale bardzo rzadko), a mianowicie slabe prace wylatuja, serwis jest ostro moderowany, co oczywiscie budzi sprzeciw plebsu, ale podwyzsza poziom.

#14
Rave uwierz mi ze zajrzy i oceni bardzo nisko... to nie sa moje doswiadczenia, chociaz po czesci tez, ale innych osob ktorych prace sa naprawde dobre! Mam tez paru znajomych ktorzy sa w tych "kolkach adoracji" i mowia dokladnie to samo co ja. Tyle ze ich prace sa oceniane bardzo dobrze, no i oni oceniaja prace swoich kolegow wysoko...

#15
bigus pisze:Rave uwierz mi ze zajrzy i oceni bardzo nisko... to nie sa moje doswiadczenia, chociaz po czesci tez, ale innych osob ktorych prace sa naprawde dobre! Mam tez paru znajomych ktorzy sa w tych "kolkach adoracji" i mowia dokladnie to samo co ja. Tyle ze ich prace sa oceniane bardzo dobrze, no i oni oceniaja prace swoich kolegow wysoko...
Tak sie sklada ze zajmuje sie digartem od paru lat, w cos jeszcze mam uwierzyc bigus? A nie bierzesz pod uwage ze praca jest nudna do kitu i slaba i ocena jest sluszna? czy moze nie bierzesz tego pod uwage i wszystkiemu winna jest mafia i uklady dzieki ktorym twoja praca ma niskie noty....

#16
Ja nie pisalem o swoich pracach ale o pracach innych ludzi, ktorzy robia naprawde dobre zdjecia! Oczywiscie Ty masz prawo to widziec inaczej... czesc osob postrzega digart tak jak ja....

#17
bigus pisze:Ja nie pisalem o swoich pracach ale o pracach innych ludzi, ktorzy robia naprawde dobre zdjecia! Oczywiscie Ty masz prawo to widziec inaczej... czesc osob postrzega digart tak jak ja....

zapraszam znajomych, każda dobra klatka jest mile widziana :)

#18
Dzieki, ja na razie mam zbyt skromny zbior dobrych fotek aby zaczac pokazywac sie na digarcie. Jak juz mowilem nie pisalem o sobie ale o ludziach ktorzy robia lepsze fotki ode mnie :)

#19
bigus pisze:Dzieki, ja na razie mam zbyt skromny zbior dobrych fotek aby zaczac pokazywac sie na digarcie. Jak juz mowilem nie pisalem o sobie ale o ludziach ktorzy robia lepsze fotki ode mnie :)
Spoko ja nic ci przeciez nei zarzucam, ale to jest tylko serwis, troche luzu i bez cisnien a bedzie spoko;)

#20
Na digarcie tak jak napisał wyzej Rave nie doświadczysz konstruktywnych uwag bo to galeria i albo cos sie podoba albo nie. Pozatym zdecydowana większość komentujących (z wyjątkami) to nastolatkowie, wiec osoby z mniejszym bagażem doświadczenia. Co do grupek WA olać to i utworzyć własną ;)
cron