NARESZCIE!!! NIKON D100 1500$

#1
to jest dopiero rewelka, po wypuszczeniu przez canona lustrzanki cyfrowej 10D ktora przebija D60 i jest tansza o 500 dolcow nikon niemial wyjscia i dzis sie okazalo ze Nikon Canada* obnizyl oficjalna cene Nikona D100 do tak samo okolo 1500$... swietnie nic tylko czekac na reszte swiata.. i cos czuje ze duzo osob pojdzie w strone d100..!!! GENIALNIE.. 6 mega pikseli polprofesjonalna lustrzanka w takiej cenie.. genialnie!!

#2
E ravi nie ma co sie podniecać i tak walą cie w rogi :-)) 0 . Kupisz a za dwa tygodnie bęzie D200 12mln piksi za 1700baksów :-)))) . A tak pozatym to i tak za dużoZaznaczam jak dla mnie :) .Mnie usatysfakcjonuje cyfra albo mała typu 6 ,7 do typowego reportażu taka jakDigilux 1 o to by mi stykło . nie robie tak wielkich powiększen aby musiała mieć12 mln piksli. Albo pełnoklatkowa cyfrowa lustrzanka obojętnie jakiej firmy z matrycą np 6mln to by styknęło . Ale to i tak umnie nie zastąpi pracy aparatem na film srebrowy i dobrego powiększenia lub skanu :) więc pewnie i tak prędzej kupię sobie LAiCĘ M6 TTL lub MP 8)

#3
Jest jeszcze jeden aspekt jeżeli mam negatyw, nie ma jazdy jak ktos złamie prawa autorskie i ukradnie fotę sprawa jest jasna w tym drugim przypadku jeżeli chodzi o cyfrę na dzień dzisiejszy moze być różnie . Wiem z autopsji trzeba sie naszarpać :-(( . Może w końcu jakoś sie to ureguluje ale na razie :( kiszka :wink: .Ale jak okaże sie że to mi sie opłaca finansowo i cyfra zarabia to kupię. Na razie mi sie nie kalkuluje :lol: Przemo A pozatym chodzi o sznyt ,styl . Cyfra tego nie ma i nie będzie miała :( NIGDY!

#4
ale zes sie poruszyl... EMO kazda fotka z tego aparatu ma swoj certyfikat urodzeniowy, jezeli posiadasz oryginalny plik to mozna sprawdzic czy bylo to zrobione na tym aparacie:)... 6 mln pikseli z dobrym szklem ED daje mi ogromne powiekszenia:)... d200 niewyjdzie za dwa tygodnie, obnizka ceny D100 jest bezposrednim wynikiem tego ze canon poraz trzeci naciaga swoich klientow bo wypuscil nowa kamera (stare niedopracowane??) i obnizyl cene a ze jest to rynek konkurencyjny to nikon zeby niestracic prosumerow musial tez obnizyc, jedyne nowe co wyjdzie od nikona to sprzet klasy D2X z 10 milionow pikseli i moze inna budowa do D1x wyglada ze wszystko ma. Emo tak teraz mowisz ale gdybys dorwal taki sprzecik w lape to chyba jednak bys zostawil swoj caly sprzet:)

#5
Nie nie sądzę :lol: Ten certyfikat rozwiązuje sprawę w pro 70 tego niet i jazda gotowa . Poztym juz miałem przejścia w sądzie o zdjęcia z cyfry więc swoje wiem certyfikat certyfikatem a życie życiem :cry: .Ale tak naprawde chodzi o to że nie lubie cyfry a juz szczegulnie nikona :ble: .NA cyfre zdecyduje sie dopiero kiedy jakośc obrazu będzie taka jak na papirze czbiałym . Poczekam aż niemcy zrobią cyfrową R9 moze wtedy :) Pamiętaj jeszczeo tym że ja pracuje cyfr.ówka na codzień więc mi to nie nowina i tyle . I tak naprwde to chciałbym cyfrową M7 :lol: A jak książka :?:

#7
no i jeszcze.. sadze ze niewidziales wydruku zdjecia z takiej kamery jak nikon D100... sadze ze jakosc by ci sie spodobala.. ja wogle niewiem, polska dziwny kraj ale na zachodzie duza wiekszosc stock agencji przyujmuje od dawna cyfrowe pliki i to jest zdecydowana wiekszosc publikacji u nich juz, malo kto daje film.

#8
?Ale rave ja nie móówie o fotografii prasowej .Chyba nie doczytałeś .Mówiłem że jak bym potrzxebował do tłuczki to bym kupił bo koszty mniejsze. Ale jeżeli chodzi o czarnobiałe ( a dla siebie taki robie ) to nie ma mocnych zdjęcia z cyfry owszem są wyrżnięte kolory odjazd . Ale nie maja "blasku ":-) . A D 100 to raczej nie ferrari . :-0 Jeszcze troche mu brakuje . Takei masseratii to Conata N cyfrowy pełen wymiar klatki + super optyka . Tylko ta cena :-( . Ostatnio pokazał sie penax cyfroawy moze ten mi przypasi choć jak powiedziałem . Wolałbym Laice M 7 z matrycą 4 albo 6 mln pixli ale na to chyba trza będzie długo poczekać :-)))) reasumując . Jak będe potrzebował to kupię cyfraka jaiego to nieistotne . ale na dzień dzisiejszy to bęzie ostatni zakup, jaki wykonam:-)

Dlaczego Nikon?

#10
Widze ze Rave jest za Nikonem i nic go juz nie przekona jak juz tu ktos powiedzial wyzszosci Swiat Bozego narodzenia nad Swietami Wielkanocnymi. Ja nie uwazam aby Nikon byl do przodu przed innymi firmami. W kazdej z firm prcuja fachowcy mniej wiecej tego samego pokroju. Moje zdanie jest takie: inni lubia to a inni tamto, a jakby wszyscy chcieli tego samego, to w sprzedazy bylaby tylko jedna lustrzanka (nie wiem czy Canon, Nikon czy Minolta).

Moze troche odbieglem od tematu Sorry :lol:

#11
sorry ale to d100 to przedpotopowy grzmot... i szumi w cieniach jak jasna cholera dlaibyscie se spokój z tymi niconami... canon d10 d1 to jest cos :)

pozdrawiam ;")

#12
revolrepus pisze:sorry ale to d100 to przedpotopowy grzmot... i szumi w cieniach jak jasna cholera dlaibyscie se spokój z tymi niconami... canon d10 d1 to jest cos :)

pozdrawiam ;")
lololololololol

#13
A może podejśc do sprawy tak:

Ile to Nikon zarabia na biednych użytkownikach jesli potrafil z dnia na dzień obniżyć cene swojego wyrobu tak drastycznie?.

A Rave gdzieś na forum szeptał ze Nikon wypuszcza nawe modele gdzyż jest taka potrzeba, to dlaczego Canon miałby tak nie robić? :D

#14
Upeter pisze:A może podejśc do sprawy tak:

Ile to Nikon zarabia na biednych użytkownikach jesli potrafil z dnia na dzień obniżyć cene swojego wyrobu tak drastycznie?.

A Rave gdzieś na forum szeptał ze Nikon wypuszcza nawe modele gdzyż jest taka potrzeba, to dlaczego Canon miałby tak nie robić? :D

upeter przyjrzyj sie polityce marketingowej obydwu firm, canon i nikon... w przeciagu jak nikon wypuscil D100 to canon wypuscil az 3 modele i kazdy mial konkurowac z D100... dopiero 10d zrobil przelom bo niedosc ze byl tanszy to dopiero wtedy walczyl z d100.. dlatego nikon obnizyl cene

.

#15
Nikon D100 jest czymś rodzaju bardzo dobrej klasy samochodu sportowego, a te Twoje D1 (podobnie jak np Nikon D1x) to zaje*** tiry. Ale zauważ człowieku, że nie każdemu ciężarówka jest potrzebna. Niektórzy wolą samochody sportowe.

W "rajdzie" Twoja ciężarówka jest o dupe potłuc ;-p
cron