canon g3

#1
mam gupie pytanie... ale po doświadczeniach z coolpixem 4300 wole się upewnić:

- jaki zakres przysłon oferuje canon g3, bo wszedzie w matriałach podaja tylko maxymalne 2.0 - 3.0 a minimalna? no i czy jest mozliwośc jej płynej reulacji, lub przynajmniej skokowej co 1/2 ... a może dowalili jak w coolpixie 4300 i w trybie manualnym mam do dyspozycji dwie najwyższa dla danego stanu zooma i najniższą :)

przemacał go kto moze bo ja nie moge trafić w sklepach :)

#2
Ja osobiscie posiadam G2 i max to jest 8.0, bawilem sie dlugo G3 i wydaje mnie sie ze jest tak samo, ale do konca nie jestem pewien, a ustawieniami bawisz sie jak chcesz. :)

#6
jak działa to nie wiem bo to mediamarkt był i dziadostwo nie miało baterii a dane sczytałem se z instrukcji obsugi, która wydebiłem od sprzedawcy...

lezy fajnie ale co poza... to niestety nie wiem :(

#8
wiem co chciałem wiedziec, czyli suche parametry techniczne znam :)
poza niewiele ale będe macał a70 i s50 juz dogłębnie bo koledzy se sprawili to cos skrobne :)

#9
Daj, proszę znać, co wyniknęło z Twojego macania. Ja nie umiem się zdecydować pomiędzy Canonem G3 a S50. Może Twoja opinia mnie oświeci.

#10
więc g3 nadal nie macałem dogłebnie, macałem s50 jest ok, zdjęcia nawet robi, jak dla mnie jest troche przegadzetowany, zalezy co kto lubi, jak ci sie nie przelewa to weż tą s 50 jak polubisz to i tak zachorujesz na 10d... tak jak ja :) a jak masz z czego dołozyć to wez g3, na pewno jest solidniejszy...

to ile masz dopłacić do tej g3??

a no i g3 mozna pono sterować z kompa, jesli to tylko działa to dla studia bomba!

#11
Wygląda na to, że uda mi się kupić G3 za 2500. To chyba niezla cena. Ma byc nowy, na gwarancji (oby to była prawda). I kupię go dzięki WAM, Kochani. Dzieki Wam podjęłam bowiem ostateczną decyzję :lol: .
Trzymajcie kciuki.
Jak ktoś coś wie o tym sterowaniu g3 via PC - niech się odezwie.

#13
Prozodia pisze:Jak ktoś coś wie o tym sterowaniu g3 via PC - niech się odezwie.
Nawet działa. No i w komplecie jest też pilot (można ludzi fleshem straszyć). :twisted:

#14
Na czym polega to sterowanie G3 za pomocą komputera? Mógłybś coś przybliżyć, SatH^Raa?

Incubie dziękuję za życzenia. To już w piątek. Prawie jak termin porodu. Przynajmniej tak to sobie wyobrażam...

#15
Prozodia pisze:Na czym polega to sterowanie G3 za pomocą komputera? Mógłybś coś przybliżyć, SatH^Raa?
Sterowanie to raczej zbyt szumne słowo... Z tego co zdążyłem się zorientować to komputer może pracować jako pilot. Zdjęcie jest zapisywane bezpośrednio do komputera. Nie widziałem oprogramowania do sterowania nastawami aparatu.

UPDATE: Poszukałem trochę i znalazłem coś takiego:
http://www.breezesys.com/G2Remote/index.htm, ciekawe czy wypuszczą też oprogramowanie do G3... Tak czy inaczej możliwości powinny być.

#16
Mam. W rękach. Canon G3. Ciężki jak pół paczki cukru (i równie słodki to ciężar). Ufam, że jest wart dźwigania. Wkrótce postaram się to udowodnić dając link do fotek, które zrobię.
Jeszcze raz DZIĘKUJE wszystkim, którzy dzielnie i cierpliwie pomagali mi dokonać wyboru.

#20
Czy wiecie, jak wygląda reklamacja aparatu z powodu martwych pixeli? Niestety, na ciemnym tle pojawia mi się systematycznie czerwony punkt. Nie wiem, czy to typowe czy powinnam sprzęt wymienić. Chodzi, oczywiście o Canona G3.
cron