#2
Sama sobie piszę i sama sobie odpowiadam :twisted: .
Chodzi o to, że mogę ostatecznie dać trochę więcej kasy i mieć Canona G3.
Podstawowa różnica między tymi aparatami, to fakt, że G3 ma 4x zoom optyczny, a S45 - 3x zoom optyczny.
Ale za to G3 ma 4 megapiks., a S45 - 5 megapiks.

Co powinnami wybrać - zoom, czy megapiksele?
No, Kochani...

#3
G3 to sprawdzony aparat, widziałem sporo zdjęc z niego na galeriach internetowych i łądnie sie ro prezentuje.

Pozatym do G3 bez problemu nakrecisz jakis filtr a do S50 pewnie wymaga to konwerterów....

Jelsi nie potrzebujesz 5mpix przetrwornika ja bym wygrała - ale to moje zadanie G3:)

#4
Incuba, wybacz. Obiecuję, że to ostatnie pytanie z serii "który lepszy?".

A pytanie tak właściwie jest szersze: jakiej wielkości zdjęcia (fizyczne nie wirtualne, oczywiscie) można uzyskać przy 4 a jakie przy 5 megapikselach? Chodzi mi o dobrą jakość...

Co do Canona G3 - rozumiem, że można nakładać filtry na obiektyw, ale sam obiektyw jest przymocowany na amen?

PS. Gdybym miała więcej kasy - na pewno wybrałabym Minoltę... :wink: .

#5
nie musisz obiecywac, jelsi znam odpowiec to chetnie pomoge i inni mam nadzieje tez, w koncu po to jest forum:)

przy 4 mpix- 15x21
przy 5 mpix- 18x27

ale zawsze mozna nieco PSocić w Photoshopie.
ja z 2.1 mpix wyciagnolem 15x21.

Obiektyw w G3 jest stały , zreszta w G5 tez;)

#7
Według Canon'a zarówno seria S jak i G zaliczają się do klasy Hi-End (w segmencie kompaktów oczywiście :)). Podejrzewam, że z obu aparatów (jak i z G5) byłabyś zadowolona. Podstawowa różnica między nimi to to, że S50 jest sporo mniejszy. Mi na rozmiarze nie zależało, więc dla siebie wybrałem G3 jako aparat o niewątpliwie lepszych parametrach (ciemniejszy, wolniejszy, gorsza geometria obrazu...).

Proponuje dokładnie przeczytać recenzje, np.:
http://www.dpreview.com/reviews/canong3/
http://www.dpreview.com/reviews/canons50/
i wybrać produkt, który bardziej Ci odpowiada.

#8
Już właściwie podjęłam decyzję (i obym nie żałowała). Kupuję nowy Canon G3 na gwaracji za 2500. I ciągle się zastanawiam, czy jednak nie powinnam S50 (głównie ze względu na rozmiary i liczbę megapixeli).
Ale skoro wszyscy tak zachwalają G3 i jest to aparat sprawdzony w bojach - chyba nie powinnam się wahać.

Revolrepus, jeśli możesz, po prostu powiedz co sądzisz o S50. Tak ogólnie. Lepszy od G3?

I znów uruchomi się niepewność... :P .

#9
SatH^Raa, dzięki za info. Czytałam obie recenzje. Zresztą nic innego nie robię od ponad tygodnia.
Zresztą, może i ja się wreszcie przydam na forum. Poniżej podaję linki do stron z porównaniami i recenzjami:

- polska, fajnie przygotowana:
http://www.recenzje.net.pl/index.php?ka ... az=kat_rec
- po angielsku, nienajgorsza:
http://hardwarecentral.dealtime.com/xPP-Digital_Cameras
- przykłady zdjęć wykonanych różnymi aparatami:
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/CDISPLAY.HTM

#10
s 50 w zyciu nie lepszy od g3 o czym swiadczy chocby cena, 50 to taka zawansowana maupa, g3 pretenduje do tutułu quazi profesjonalnego, oczywiście wszystko w swojej klasie,

pozdrawiam :)

#11
"Zaawansowana małpa" brzmi zbyt ludzko jak na aparat fotograficzny :lol: . Stanowczo wolę udawać profesjonalizm z G3 w ręku. W mojej klasie, oczywiście.
Miłego quasi-środka tygodnia dla wszystkich.

#12
Kochani,
dość bajdurzenia o kupnie aparatu (z mojej strony, oczywiście :lol: ). Jak już pewnie część z Was wie - mam wreszcie Canon G3. Oczywiście, nie obyło się bez perypetii. Kupiłam go z ogłoszenia. Sprowadzany z USA, nowy, na gwarancji, ale dość tani.
Okazało się jednak, że ma martwy piksel. Taki paskudny, że było go widać na każdym zdjęciu (pisałam o tym na forum i dziękuje za porady). Na szczęście, mój pośrednik okazał się gościem przyzwoitym i po - !UWAGA! - 2 dniach miałam w rękach nowy sprzęt. Tym razem nawet programy do testowania liczby martwych pikseli krzyczą "0!".
Wkrótce mam nadzieję pokazać Wam efekty moich pierwszych zmagań z cyfrówką.
Życzenia miłej końcówki lata dla WSZYSTKICH!!!

#14
Takich pośredników powinno być więcej w końcu wydaje się na sprzęt duzo pieniędzy i często kosztem wielu wyrzeczeń. Myśleę ze mozna rozpocząć nowy temat, na przykład sprawdz zanim kupisz albo coś takiego. Zaraz nad tym pomyslę

#15
Pomyśl, Upeter. Ja mam dobre doświadczenia. Ale to czysty przypadek. Nie wszyscy mają tyle szczęścia. Myślę, że wymiana informacji pomiędzy forum'owcami na temat rzetelnych sprzedawców mogłaby nam wyjść na dobre. Nie wiem tylko, co na to Administratorzy.

#17
Hehe troche nie na czasie ale powiem tyle:G3 lepszy chyba ze wzgledu na obiektyw.Osobiscie mam S30 od roku prawie i widze ze moglby miec dluzsza ogniskowa.No i 35mm w wide tez mi juz nie wystarcza.Ale mam w planach zmienic na 10d\300d pod koniec roku:).Co do pixela to mam podobny problem ale skradziono mi portfel z rachunkiem za aparat i klops:(Moj pixel jest na LCD,na zdj go nie ma:)
Pozdrawiam i zycze udanej wspolpracy z .......G3:))

#18
Skoro nie ma nieżywego pikselka na fotkach - nie ma też powodów do zmartwień. Ja miałam na każdym zdjęciu czerwoną plamkę. To było rozwścieczające.
Dzięki za utwierdzenie mnie w słuszności dokonanego wyboru :lol: .Czasem tylko żałuję, że G3 jest taki nieporęczny.
cron