PEKAO

#1
witam wszystkich, jestem tu nowy i jak na razie ciezko u mnie ze zdjeciami, ale mam nadzieje ze bedzie coraz lepiej :)
Ostatnio zmieniony pt wrz 09, 2005 4:49 pm przez taxidriver, łącznie zmieniany 3 razy.
Załączniki
pko.jpg
pko.jpg (68.73 KiB) Przejrzano 13308 razy
pko2.jpg
pko2.jpg (53.43 KiB) Przejrzano 13305 razy

#12
Cygnus pisze:To jest czysta forma, zbiór lini dający wrażenie skończonej pefekcji.

Równie dobrze, mógłbym zapytać, co jest ciekawego w tym obrazie.

http://www.abcgallery.com/M/malevich/malevich99.html

Widzisz tu kobietę ? :wink:
Ta ... Suprematyzm, kubizm... Sztuka nowoczesna... No nie ma tu kobiety, dam głowę. Jest zniekształcony perspektywą czerwony kwadrat na białym tle. Tak przy okazji Malevitch'a, zwięczeniem tej serii był biały kwadrat na białym tle... Widzę to dość często wkładając nowy papier do drukarki. Sorry Cygnus, przecięta na pół krowa w formalinie, kwadraty czy goła baba w męskiej łazni nie wyrażają dla mnie nic - są tylko dowodem, że cywilizacja trwa już na tyle długo, że cięzko wymyślić cos odkrywczego i niektórzy idą na skróty, prosto w ślepą uliczkę.

#13
Ok, Malewicz nie był najlepszym argumentem. :D

Nie znalazłem dowodu na przekonanie Cię w sposób autorytatywny, że te dwa zdjęcia są dobre.
Ale to czy Ci się podobają, czy nie, to kwestia wrażliwości, a po części oczekiwań.
Ty oczekujesz, aby oglądane przez Ciebie zdjęcie coś wyrażało, miało treść, a przecież ono może być doskonałą formą bez treści.
Może też byc zabawą sama, czystą formą.
Czy to ślepa uliczka naszych czasów, trudno ocenić, bo nie wiemy co będzie po nas.

Pozostaje mi życzyć Tobie i sobie, abyśmy rozwijali swoją wrażliwośc i wychodzili poza ograniczenia naszych własnych sieci neuronowych.
Bo ja też nie jarzę wszystkich zdjęć na forum, ale o tym, sza. 8)

#15
btw to jest pomysl na sesje, od kadru niemal calego budynku i z kazdym nastepnym zdjeciem koncentrowac sie na detalu i dochodzac az do kropli na balustradzie hmm...

#17
podpisuję się obiema łapkami: pierwsze fajne, drugie hmmm może szerszy kąt? a może się czepiam?
też lubię czyste formy, taki porządek rzadko widzę w swoich fotkach... sielankowo się zrobiło