FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. :: Zobacz temat - W poniedziałek o świcie
forum fotoarts.pl

FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj :: katalog stron foto

W poniedziałek o świcie
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jakub23

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 11

Aparat: czarny ;)

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 1:20 pm    Temat postu: W poniedziałek o świcie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

miasto budzi się z rykiem...

IMG_283res.jpg
 Opis:
 Rozmiar pliku:  145.1 KB
 Oglądany:  3318 razy

IMG_283res.jpg

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Długi_

cool użytkownik
cool użytkownik

Aparat: D40

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 1:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

eleganckie, nawet pomimo wielu śmieci w kadrze.
Powrót do góry
Karpik51

cool użytkownik
cool użytkownik

Pomocy: 1
Aparat: Canon PowerShot A610

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 6:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie jednak za krótki czas.
Ale zawsze warto popatrzeć na coś innego. Smile
Powrót do góry
Adam.B

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 20

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 7:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ŚWIETNE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tomasz.chrulski

młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Pomocy: 2

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 1:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rowniez uwazam, ze za krotki byl czas naswietlania; a tak swoja droga, to byla to swietna pora na HDR'a.
W tej wersji mi sie nie podoba.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Jakub23

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 1:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za szybki odzew. Very Happy

Co do czasu naświetlania to zgadzam się, że trochę dłuższy by nie zaszkodził, ale bez filtra ND nie dało dziś rady... może się wybiorę jeszcze raz, tylko wcześniej. Rolling Eyes

Co do hdra to była to moja pierwsza koncepcja, ale po obejrzeniu efektów zmieniłem zdanie. W hdr, za jasne to wszystko mi wyszło i za kolorowe, jakieś takie trochę odarte z tej nocnej jeszcze atmosfery. Choć i nie wątpię, że dałoby się zrobić lepszy hdr. Rolling Eyes

IMG_0283hdr_res_res.jpg
 Opis:
hdr, z podbitym kontrastem żeby utrzymać te czernie i bardziej zdecydowany kolor
 Rozmiar pliku:  42.11 KB
 Oglądany:  3214 razy

IMG_0283hdr_res_res.jpg

Powrót do góry
Adam.B

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 20

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 2:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widze troszkę nie dorobiony ten HDR, albo zrobiony bez umiejętności... Choć dół nieźle, to góra (niebo przy światłach lampy), słabo... I po lewej coś Ci na niebiesko świeciło?
Powrót do góry
Jakub23

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 3:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

po lewej na niebiesko, świeci... to chyba będzie wschodzące powoli zza horyzontu słońce... Laughing

W tym hdrze to właśnie dół jest jak dla mnie za jasny i mi się nie podoba, góra była bardziej hdrzasta, to ją popsułem kontrastem... po prostu, choć ogólnie czasem lubię to w tej konkretnej klatce hdr mi nie leży.
Ale szanuję odmienny punkt widzenia, który w przypadku Tomka pewnie po trochu podyktowany jest i tym, że sam jak tylko może to wypasione hdrki z lubością trzaska. Wink
Powrót do góry
tomasz.chrulski

młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 4:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja sie dopiero ucze Jakub Wink
W przypadku tego kadru mogloby byc ciezko zrobic standardowy hdr. Zalezaloby to od tego w jaki sposob chcialbys pokazac swiatla reflektorow.
Moglbys sprobowac zrobic naswietlanie nieba, tak jakbys chcial je widziec w ostatecznym zdjeciu , pozniej swiatla reflektorow i tak dalej poprzez wazne tonalnie miejsca w kadrze. Nastepnie poskladac to w calosc, najlepiej recznie, bo wtedy masz wieksza kontrole nad zdjeciem i mozesz uniknac typowego wygladu hdr'u, jesli chcesz by zdjecie wygladalo naturalnie.

......
Piszac, ze " w tej wersji mi sie nie podoba" nie mialem na mysli 'dlatego, ze to nie hdr'; za krotki byl czas naswietlania i mysle, ze te swiatla wygladalyby lepiej, gdyby tworzyly dlugie swietliste linie.
Wiesz, to tylko moje odczucia, poczekaj az napisza Ci cos bardziej doswiadczeni forumowicze Smile

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Jakub23

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 2:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W galerii Question Shocked

Czuję się zaszczycony i wyróżniony, nie wiem tylko czy na pewno na to zasługuję... Embarassed

I do tego tak bez komentarza?

Szczerze, to zamierzam wybrać się tam ponownie za jakiś czas i tym razem dopilnować żeby słup wiaduktu idealnie pokrył się z latarnią, mam nadzieję również złapać moment w którym żadna "smuga" zmienia pasa, no i może będzie nieco dłuższy czas i z 5mm dłuższa ogniskowa (ta była 40mm). Smile
Powrót do góry
Andres

młody wyjadacz
młody wyjadacz

Pomocy: 12
Aparat: troszkę różnego złomu

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 2:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pooolskaaa Biało-czerwoni Smile
Powrót do góry
tomasz.chrulski

młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 2:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gratulacje galerii Wink
Powrót do góry
Cygnus

Moderator
Moderator

Pomocy: 57

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 7:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakub23 napisał:
I do tego tak bez komentarza?

Galeria za latarnię na pierwszym planie i porę o której zostało wykonane, samo zdjęcie drogi nie byłoby zbyt ciekawe.
Powrót do góry
Qba

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 32

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 12:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fotka ujdzie ale galeria ? ? ? bez przesady
Powrót do góry
Jakub23

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 2:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andres napisał:
Pooolskaaa Biało-czerwoni Smile

sportowe podejscie do tematu... Laughing

tomasz.chrulski napisał:
Gratulacje galerii Wink

Dziękuję Wink

Cygnus napisał:
Galeria za latarnię na pierwszym planie i porę o której zostało wykonane, samo zdjęcie drogi nie byłoby zbyt ciekawe.

To by trochę tłumaczyło... fakt, wstałem o nieludzkiej dla mnie porze Wink , ale wiele jest też na tym forum lepszych zdjęć robionych o świcie, które nie zostały w ten sposób wyróżnione. Zdjęcie zrobiłem raczej przy okazji że byłem już na nogach o magicznej godzinie i dla sportu bo prawie miesiąc nie miałem aparatu w ręku.
Tak czy inaczej, przyjmując dogmat "Cmzr" wyłożony ostatnio przez Epikura pozostaje mi tylko podziękować za galerię i ukłonić się nisko... Smile

Qba napisał:

Laughing Cool
Powrót do góry
luc

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 70

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 4:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cygnus napisał:
... latarnię na pierwszym planie

heh, właśnie sobie przypomniałem, że popełniłem jakiś rok temu w sumie bardzo podobną koncepcyjnie (latarnia i widok na jadące samochody Rolling Eyes ) fotę.
jak skończe z bałaganem i oknami, to pokaże Idea
Powrót do góry
tjruslan

Moderator
Moderator

Pomocy: 17
Aparat: system eos

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 4:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też gratuluje Jakub23
Powrót do góry
kolec7

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 51

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 1:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W pełni zasłużone bravo
Pozdrawiam. Smile
Powrót do góry
Jakub23

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 4:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tjruslan napisał:
Też gratuluje Jakub23

kolec7 napisał:
W pełni zasłużone

Dziękuję i Pozdrawiam! Very Happy
Powrót do góry
Cygnus

Moderator
Moderator

Pomocy: 57

PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 8:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Qba napisał:

Dobrze przeczytać, że po tych trzech latach robienia zdjęć, które powoli stają się fotografiami, nadal masz wysokie wymagania,
ale Jakub nie jest Tobą, a forum nie służy wyłącznie do krytykowania i ganienia,
ma również motywować do dalszej pracy nad sobą i rozwijania swojego sposobu widzenia,
a tutaj widzę takie możliwości, dlatego zdjęcie nie zostało w szkółce.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: