FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. :: Zobacz temat - Witam. Dziwnie zachowujacy się sprzęt 50d!
forum fotoarts.pl

FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj :: katalog stron foto

Witam. Dziwnie zachowujacy się sprzęt 50d!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Poradnik fotografa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Epik

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

Aparat: Canon 400D

PostWysłany: Pią Sie 10, 2012 2:27 am    Temat postu: Witam. Dziwnie zachowujacy się sprzęt 50d! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Ma pewien problem. Mianowicie do tej pory pracowałem na 400d i Canon 50 mm ze światłem 1.8. Zakupiłem niedawno Canon 50d. Wizualnie stan idealny. Ale rzecz w tym, że obiektyw 50 mm bardzo źle ostrzy. Osrzy przed, ostry po, a nawet jak naostrzy na dany punkt i tak nie ma tej ostrości co przy 400d, nawet przy przysłonie 4 nie jest to taka brzytwa jak przy 400d. Zna ktoś może odpowiedx na to pytanie ?. P.S. wszelka zabawa w kalibracje w aparacie odpada, bo już się bawiłem. Bede super wdzięczny za jakąkolwiek pomoc w tej sprawie.
Pozdrawiam
Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Epik

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Pią Sie 10, 2012 2:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://studioraw.flog.pl/
Tutaj dla przykłady. Ostatnia sesja nad jeziorem jest robiona 50d, a reszta na 400d. Spójrzcie prosze na folder Marlena, albo na Pawła gdzie robiłem na 1.8 i było ostrzejsze niż teraz na 3.5. pomocy, bo szału dostane Sad
Powrót do góry
Darox

młody wyjadacz
młody wyjadacz

Pomocy: 2
Aparat: Canon EOS 50D

PostWysłany: Pią Sie 10, 2012 11:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm, ja tam nic nie widze, sam mam 50d i smiga jak trzeba, wez tez pod uwage ze ten aparat ma 15mpx....i szczeze mowiac sam sadze ze jest to troche za duzo ;/ 12 bylo by git.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Emo

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 6
Aparat: "6 cali miedzy uszami "

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 10:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm zeby cokolwiek powiedziec trzeba by miec jpg w pelnej rozdzielczosci nie ruszany taki prosto z puchy lub jeszcze lepiej rav, ta tamtym nic nie widac. Ja mialem podobne odczucie kiedy porownywalem pliki z nikon
D70 do plikow z nikon D200 i D2X z D70 wydawaly sie ostrzejsze przez to ze matryca jest o polowe mniejsza,
jednak po wydrukowani A3+ oba byly ostre jak trzeba ....

Ogladamy to na monitorach na kropie 500% zapominajc ze te urzadenia zostaly skonstruowane do robienia zdjec. A zdjecia powstaja na papierze, czy z labu, czy z maszyny drukujacej a wtedy sprawa juz wyglada calkiem inaczej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Emo

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 10:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale poza wszsytkim powinno byc ostre .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Emo

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 10:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A probowalem z innym 50mm ?
Powrót do góry
Epik

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 2:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmmm chyba mi się udało. Po długich kombinacjach i prawie wysłaniu sprzętu na żytnią o dziwo udało mi się ustawić na mikroreguladcji o 12 stopni do tyłu. Chociaż wczesenij sie bawiłem to niewystaarczało. Ale jak daje 12 to est chyba w miare ok. Jetsem zadowolony. Czyli niepotrzebnie bym wysłał na żytnią.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Poradnik fotografa Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: