FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. :: Zobacz temat - Wklejenie logo bez tła do zdjęcia?
forum fotoarts.pl

FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj :: katalog stron foto

Wklejenie logo bez tła do zdjęcia?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Ciemnia cyfrowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MC_NEO

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

Aparat: Nikon D80 + AF-S DX Zoom-Nikkor 18-135 mm f/3.5-5.6G IF-ED + AF-S VR Zoom-Nikkor 70-300 mm f/4.5-5.6G IF-ED + Nikon SB-900. Canon EOS 300 V + Canon EF 28-90 mm f/4-5.6.

PostWysłany: Wto Mar 29, 2011 4:39 am    Temat postu: Wklejenie logo bez tła do zdjęcia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam...

Właśnie zaczynam moją zabawę z Photoshop CS3 lub Photoshop CS5 (na tym jeszcze nic nie próbowałem) i już zaczęły się pierwsze schody Sad
W związku z podjęciem się fotografii sportowej potrzebuję na każdym swoim zdjęciu wkleić pewne logo:
*.jpg:
http://www.mc-neo.yoyo.pl/uploads/galery/Logo%20na%20potrzeby.jpg

*.png:
http://www.mc-neo.yoyo.pl/uploads/galery/Logo%20na%20potrzeby.png

Logo to mam w formacie *.png (Photoshop CS3 mi tego pliku nie otwiera) oraz przekonwertowane na *.psd i *.jpg.
Niestety otwieram to razem z prostokątnym tłem koloru białego, a na zdjęciu potrzebuję tylko sam kolorowy tekst z tego Logo bez białego tła i obwódki. Pomiędzy pustymi miejscami tekstu ma być widać tło ze zdjęcia na które to logo nakładam, niestety przejrzałem różne turoriale na sieci, ale to mi nie pomogło Sad

Nie wiem czy problem polega, na tym, że chcę uzyskać logo z pliku: *.jpg lub *.psd, i dlatego mam to prostokątne tło :question:

Czy coś robię źle Sad

Zaznaczam, że do tej pory w Photoshopie CS3 tylko zmieniałem rozdzielczość zdjęć lub układałem kilka obok siebie tak aby powstało jedno z wielu.

Obecnie uzyskuję efekt:
http://www.mc-neo.yoyo.pl/uploads/galery/Probny1.jpg

A potrzebuję:
http://www.mc-neo.yoyo.pl/uploads/galery/Efekt%20koncowy.jpg

Proszę zwrócić uwagę na Logo w prawym dolnym rogu: ja mam na białym tle z obwódką a potrzebuję sam kolorowy tekst.

Czy ktoś z Was będzie łaskaw mi pomóż w tej sprawie...???

Z góry dziękuję...

Pozdro...
MC_NEO
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MC_NEO

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

Aparat: Nikon D80 + AF-S DX Zoom-Nikkor 18-135 mm f/3.5-5.6G IF-ED + AF-S VR Zoom-Nikkor 70-300 mm f/4.5-5.6G IF-ED + Nikon SB-900. Canon EOS 300 V + Canon EF 28-90 mm f/4-5.6.

PostWysłany: Wto Mar 29, 2011 11:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam...

Temat nieaktualny, już ogarnąłem Photoshopa, po prostu wersja CS3 jest jakaś walnięta, na CS5 wszystko jest OK Razz

Temat do zamknięcia już.

Pozdrawiam...
MC_NEO
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Ciemnia cyfrowa Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: