FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. :: Zobacz temat - wywołanie starych naswietlonych negatywów cz-b
forum fotoarts.pl

FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj :: katalog stron foto

wywołanie starych naswietlonych negatywów cz-b

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Ciemnia tradycyjna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pozorny

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Nie Lut 06, 2011 1:07 am    Temat postu: wywołanie starych naswietlonych negatywów cz-b Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Znalazłem naświetlone niewywołane filmy negatywowe foto 65 (mają jakieś 10 lat). Dobrze kiedyś schowałem i dopiero teraz znalazłem.
Czym wywołać bo spodziewam się zadymienia a filmy są dla mnie cenne bo to pamiątka i jednocześnie ciekawość co ja tam te 10 lat temu pstrykałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
weesee

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 49

PostWysłany: Nie Lut 06, 2011 3:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witaj!
hydrofen powinien się sprawdzić, wołałem orwo naswietlone 20 lat wcześniej i dawał radę, znaczy dało się coś uzyskać, ew. każdy inny z dodatkiem KBr albo benzotriazolu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pozorny

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Sro Lut 09, 2011 9:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

weesee napisał:
witaj!
hydrofen powinien się sprawdzić, wołałem orwo naswietlone 20 lat wcześniej i dawał radę, znaczy dało się coś uzyskać, ew. każdy inny z dodatkiem KBr albo benzotriazolu.

cześć,
Nabyłem hydrofen, i teraz chyba w rozrobię w 1 litrze i czas 4,5-5,5 przy 20 stopniach? Czy może przy 18 będzie mniejsze zadymienie i czas o 1-2 dłuższy?
A może wołać rozcieńczonym 1-1?
Z 10 lat nie miałem w ręku koreksa i nie wiem jak postąpić z hydrofenem. Na opakowaniu wywoływacza zupełnie mi nieznane nazwy filmów a stare zapiski zagubiłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Ciemnia tradycyjna Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: