FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. :: Zobacz temat - żarówki do powiekszalnika
forum fotoarts.pl

FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj :: katalog stron foto

żarówki do powiekszalnika

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Ciemnia tradycyjna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xkamillax
Ostrzeżenia : 1
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik

Pomocy: 2
Aparat: nikon fm2

PostWysłany: Sro Lip 02, 2008 12:20 pm    Temat postu: żarówki do powiekszalnika Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ktoś wie jakie modele zarówek zastosować do: opemusa6 z kolorową głowicą i magnifaxa4 z kondensorową? Przed sesją zajechałam obydwie (zarowki)... (stare były...)pech.

Dziękuję za odpowiedzi typu: duza mleczna bez napisow czy mala halogenowa z lustrem.

Wdzieczon za wszystkie konkretne informacje :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
xkamillax
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik

PostWysłany: Sro Lip 02, 2008 12:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

teraz po prostu nie mam mozliwosci sprawdzenia tych spalonych...nie jestem az tak leniwa :D
Powrót do góry
Rev

Moderator
Moderator

Pomocy: 56
Aparat: eos system

PostWysłany: Sro Lip 02, 2008 1:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dziękuję za odpowiedzi typu: duza mleczna bez napisow czy mala halogenowa z lustrem.

ale innych odpowiedzi nie ma...
do magnifaxa możesz sobie wkręcić co tylko chcesz, moc żarówki determinuje twój sposób pracy, jedni wola słabsze światło bo dłużej naświetlają, maskuję etc. drudzy wola max moc bo pracują na wysokich przysłonach, żeby nie tracić czasu na naświetlnie i choć większa moc bardziej się grzeje to żarówka świeci krotko wiec sprawa temperatury się kompensuje.

podobnie jest z opemusem, niemniej jak się upierasz żeby mieć halogen taki jak ja to zapytaj cygnusa...

POZDRO
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Cygnus

Moderator
Moderator

Pomocy: 57

PostWysłany: Sro Lip 02, 2008 7:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teraz jest duży wybór, idziesz do sklepu i bierzesz mleczną żarowkę o takiej średnicy bańki,
aby zmieściła się do powiększalnika i nie przekraczała mocy maksymalnej.

W Krokusie mam zwykłego mlecznego SoftTone'a Philipsa 75W T60 230 V E27 ES 1000h 870 lumenów z Royal Philips Electronics Holland,
tylko zmyłem napisy z czoła żarówki i bez problemu działa.

W głowicy Color 3 mam żarówkę Osrama HLX 64627 Xenophot 12V 100W Made in Germany.
o taką

http://fotonegatyw.com.pl/cgi-bin/shop.pl?id=1540&sid=&pin=&mod=03&towar=254534&pt=&lang=pl-pln&pdo=01&psz=10954&pcz=

Mam nadzieję, że wyjaśniłem chociaż część wątpliwości. Very Happy
Powrót do góry
xkamillax
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik

PostWysłany: Czw Lip 03, 2008 6:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a, dzięki. bylam w sklepie osram i straszyli mnie, ze tu musi byc żarowka ze znaczkiem P czy coś (ze niby photo), sami nie byli pewni.

Kolezanka kupila zarowke do powiekszalnika (halogenowa z lustrem) w foto oleksym, zabulila osiem dych i ta zarowka nie pasowala do jej powiekszalnika (magnifax z glowica do koloru...). w sumie kapa. Pozniej kupila inną za 50zl i byla ok, wiec wolalam zapytac o model, zanim wywale-tak jak ona-prawie banke w bloto (zwrotow nie przyjmuja...).
Powrót do góry
Anelsis

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

Aparat: analogi

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 12:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cygnus napisał:

W głowicy Color 3 mam żarówkę Osrama HLX 64627 Xenophot 12V 100W Made in Germany.
o taką

http://fotonegatyw.com.pl/cgi-bin/shop.pl?id=1540&sid=&pin=&mod=03&towar=254534&pt=&lang=pl-pln&pdo=01&psz=10954&pcz=

Primo - cześć, bo jestem na forum nowa Smile
Mam pytanie co do tej żaróweczki. Mam Opemusa 5a, dotąd robiłam na głowicy czarnobiałej, teraz chciałam wypróbować meoptę kolorową, nie wiem jaki mam numer, to chyba nie jest najważniejsze... Otóż - czytając wcześniej tego posta, kupiłam sobie dokładnie taką samą żarówkę jak Cygnus... i niestety mi nie pasuje, czy to możliwe? Sprawa wygląda tak, że wszystkie te halogenki mają 2 cieniutkie bolce, prawda? czyli w gnieździe na żarówkę powinny być 2 dziurki... Tymczasem moje gniazdko ma 2 bolce, czyli dokładnie odwrotnie - i co teraz? Spotkał się ktoś z tym? A może ja po prostu tego zamontować nie potrafię? Głowicę kupiłam bez żaróweczki, więc nie wiem na czym ktoś tam wcześniej robił... Czuję się lekkorozczarowana. Ma ktoś pomysł?
Powrót do góry
weesee

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 49

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 2:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

color 3 jest do opemusa 6/ magnifaxa 4
do opemusa 5 jest color 2
a może tkwią w gnieździe resztki poprzedniej żarówki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Anelsis

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 5:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie wygląda na to, że nie jest to żadna pozostałość, że są tam takie na stałe, fabrycznie... A widziałeś takie gniazdko? jakiś feler może u mnie??!! bez sensu, a buuu...
Powrót do góry
weesee

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 49

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 8:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z 2 nie widziałem
Powrót do góry
Anelsis

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Czw Cze 04, 2009 1:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapomniałam napisać - wszystko git - to były faktycznie resztki poprzedniego halogenka, tylko mocno te bolce siedziały, bo sie lekko przytopiły... kleszcze poszły w ruch i... okazało się, że transformator też padł, hehe... Ale już wczoraj odebrałam od elektryka, więc na dniach będę się zabierać wreszcie do wywołania... ło ludzie, ile to już wody upłynęło od ostatniej zabawy w ciemni, ech...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Ciemnia tradycyjna Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: