#6
Darox pisze:to juz trochę kosztuje
wydasz więcej teraz, ale potem nie będziesz musiał dokładać na obiektywy z AF-S, co w efekcie wyjdzie taniej

#7
Darox pisze:weesee to juz trochę kosztuje a ja chciał bym kupić coś co mnie nauczy jak w ogóle się obsługiwać takimi lustrzankami....

znalazlem, tego canona http://cgi.ebay.co.uk/CANON-EOS-20D-8-2 ... 1|294%3A25

cena nawet nawet, i sadze ze jest lepszy od tego D40...
Bierz canona i nie myśl o całej reszcie. Kup do nie go szkło pt. tamron 17-50 ze światłem 2.8 i masz naprawdę dobry sprzęt do nauki na początku.
Nad tym zestawem nie takie głowy myślały jak Twoja czy moja :D

Kitowy obiektyw jest po prostu kitowy jak sama nazwa mówi.
Będziesz zadowolony z zakupu sam zobaczysz.



Tomek

#9
Darox pisze:no dobra a nie wiesz mzoe ile by mnie to ogólnie moglo wyniesc??
canona z niewielkim przebiegiem i nie styranego powinieneś kupić już za ok 1000PLN często w zestawie z kitowym obiektywem. Natomiast nowy Tamron kosztuje ok 1500PLN ale czasem można wyrwać okazję i kupić go za 1100 PLN. Nie wiem ile na wyspach ale pewnie macie tam jakieś komisy czy ebaya a może jakiś kolega Twój pozbywa się takiego sprzętu bo wymienia system. Warto pytać znajomych itd.
20d często jest używany jako zapas przez zawodowych fotografów jak się popsują droższe zabawki.
Zacznij od przyzwoitej i solidnej puszki. Potem dokupisz resztę. Dopiero potem zaczną się wydatki sam zobaczysz :lol: Studnia bez dna :)


Powodzenia
Tomek

#10
studnia bez dna hehe i właśnie dlatego uwielbiam mieć takie hobby, bo czekasz na to i gdy w końcu się doczekasz bardzo cie to cieszy :) będę musiał pogadać z moim nauczycielem od angielskiego/wychowawca, on się interesuje fotografia :) może coś tez dopomoże...zam aparat jeszcze bym kopił bo miałem zamiar właśnie wydać gdzieś około 1500 ale ten słoik musi jeszcze poczekać....poszukam gdzieś na necie tego aparatu...i zobaczymy :)