jaki canon??

#1
witam, po jakiś 2 może 2 i pól tygodniach rozmyślania stwierdziłem ze z nikona chyba nie będę zadowolony....dlatego właśnie chciał bym się dowiedzieć jaki canon był by najlepszy dla mnie teraz-jestem amatorem :) cena na razie mnie nie obchodzi chociaż chciałem góra gdzieś tak do 1500 ale da się dociągnąć więcej ;p

chce żeby był on z Af bo słyszałem ze bez nie ma co kupować takich...na początku miałem plan na nikona d40 ale okazało się ze on nie ma Af i pupa....a jego cena naprawdę była realna dla mnie :)

#2
Podałem Ci d20 a jak masz więcej w okolicach 1,5 kafla to d30. Na początek styknie. Bez szaleństw i pomyśl o tym tamronie bo warty tych pieniędzy.



Tomek

#4
Darox pisze:nie wiem czemu ale osobiscie bym wziol 350d jak narazie, co onim sadzisz??
300d,350d,400d,450d to przedstawiciele innej półki innej rzeszy odbiorców. To plastikowe zabawki raczej dedykowane do amatorskich zdjęć pt. U cioci na imieninach.
Miałem jako pierwszą swoją cyfrę canona 400d i byłem zadowolony na początku bo spełniała moje oczekiwania w 100 % ale jak wziąłem do ręki 40d i strzelił nim kilka fot to zrozumiałem, że to inna bajka.
10d,20d,30,40d,50d są stworzone z myślą o bardziej wymagających użytkownikach, którzy raczej wiedzą czego chcą od dobrej cyfrówki.
Przede wszystkim różnica polega na jakości wykonania i funkcjonalności body oraz materiałów z jakich składa się obudowa aparatu. Tu masz stop magnezu a nie plastik, który się często wyciera podczas używania. 10d Ci odradzam bo to słabe body ale od 20d w górę naprawdę warto w to wejść. One lepiej leżą w ręce i są cięższe.

Jak masz kase to bierz 30d, który naprawdę będzie świetnym body do nauki dla Ciebie. Obyś wykorzystał jego możliwości w pełni a będzie dobrze.


tak czy siak to tylko narzędzie a wybór jest Twój.
Idź wreszcie do komisu czy sklepu i kup ten aparat :D

Tomek

#7
postanowiłem ze na razie kupuje 350d ponieważ te 20d i 30d itd kosztują trochę za dużo, ja na razie jestem amatorem wiec nie mam jeszcze takich wymagań co wy :) lecz w przyszłości na pewno się to zmieni!

#8
20D kupisz do 200funtów napewno...
Nie kupuj plastikowego 350d Kiedy mozesz mieć 20D z 4.5 klatkami na sekundę.
Zdaje mi się że Canon ma troszkę lepszy stosunek jakości do ceny w tym segmencie cenowym jakim ty dysponujesz.

#9
Adam.B pisze:20D kupisz do 200funtów napewno...
Nie kupuj plastikowego 350d Kiedy mozesz mieć 20D z 4.5 klatkami na sekundę.
Zdaje mi się że Canon ma troszkę lepszy stosunek jakości do ceny w tym segmencie cenowym jakim ty dysponujesz.
Dobrze gada, polać mu :)

kup lepiej jakiś używany z serii xxD ergonomia robi swoje wierz mi.

#12
ciesze sie ze mi to mówisz :) lecz mam kolejny problem, zapewne w przyszlosci bede chial kupic jakis obiektyw...nie znam sie jeszcze tak bardzo na tym i nie wiem co dokladnie wybrac...moze masz jakies pomysly??

#13
Darox pisze:ciesze sie ze mi to mówisz :) lecz mam kolejny problem, zapewne w przyszlosci bede chial kupic jakis obiektyw...nie znam sie jeszcze tak bardzo na tym i nie wiem co dokladnie wybrac...moze masz jakies pomysly??
Tak jak Ci pisałem tamron 17-50 z 2.8 .50ke teraz kupujesz i dobrze bo się przyda. Następnie pasi mieć jakieś tele i tu ogniskowe 70-200 będą jak najbardziej wskazane. Kwestia tylko ceny i światła z jakim kupisz tele od 2tys. w zwyż.
No i do Twojego aparatu można by jeszcze dokupić jakiś super szeroki kąt 10-22 . Dotego pare filtrów, plecak/torba, karty pamieci, baterie i porządny statyw :lol: Mówiłem Ci, że studnia bez dna :D
Potem zamarzysz żeby kupić se body z pełną klatką i znowu jaśniejsze szkła i tak w kółko.

#15
aha i przy okazji, czy on bedzie sie nadawac do zdjec w nocy?? jesli nie to jaki by byl dobry? on ma swiatlo sile 2.8 wiec sadze ze powinno byc ok...

#16
Darox pisze:aha i przy okazji, czy on bedzie sie nadawac do zdjec w nocy?? jesli nie to jaki by byl dobry? on ma swiatlo sile 2.8 wiec sadze ze powinno byc ok...
Jezu darox wszystko masz na tacy. Co znaczy w nocy?W zupełnych ciemnościach? Kaszana wyjdzie. Do nocnych zdjęć trza pomyśleć o statywie. Masz do dyspozycji wysokie iso np 1600 i jasne szkło ale przy ciemnościach nawet to nie pomoże. Można tym robić zdjęcia w ciemnych pomieszczeniach(koncerty np.) ale na nocne wypady trza zabierać statyw. Wszystko zależy co będziesz fotografować.
Co do Tamrona to Ci już pisałem. Nowy w Polsce kosztuje ok 1500PLN. Okazyjnie czasem można wyrwać za 1100. No masz całą kawę na ławę.

Rączek nie ma?A google?

Tomek

#18
witam, mam jeszcze jedno pytanko, nie zabardzo rozumiem o co z tym chodzi bo mam jeszcze za male doswiatczenie...

pod jednym ze zdjeci widzialem taki opis..poczatek jeszcze lapie ale od 67mm nie za bardzo...

Canon EOS 20D 67 mm, ISO 3200, 1/60 sec, F2.8, +0.0 EV, EF 24-70 mm L

#20
Darox pisze:w przyszlosci bede chial kupic jakis obiektyw...nie znam sie jeszcze tak bardzo na tym i nie wiem co dokladnie wybrac
porób jednym i zobaczysz czego Ci brakuje.
a tak poza tym nie pisz ciągle postów jeden za drugim, tylko korzystaj z funkcji
Obrazek