mały aparatek zawsze przy sobie

#1
Witam na forum 8)

Zajmuje się głównie reportażem, lecz mam jedną wadę bywam leniwy, i nie chce mi się każdorazowo taszczyć z wielką torbą ze sprzętem szczególnie w upalne dni...echh. Przez co tracę wiele motywów.
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze małego szybkiego aparatu (raczej nie zupełnej małpki). Cena nie gra roli-niestety na leice m8 mnie nie stać. Czekam na propozycje :wink:

#2
ale cyfrowy czy analogowy? domyslam sie ze cyfrowy wiec za proponuje cos z zupelnie "z innej beczki" czyli Sigma DP1 lub DP2.
Tylko jeden minus - sa wolne.

#6
Aparatami Sigmy fotografuje sie troche jak starymi manualnymi analogami. Trzeba troche pomyslec, ustawic sprzet "przed" zrobieniem zdjecia, czesto ostrzac manualnie ( w modelu dp1 jest obiektyw szerokokatny, gdzie mozna sie poslugiwac wlasciwie dwiema odleglosciami fotografowania ustawianymi manualnie i zawsze zdjecie bedzie ostre). Jednych wlasnie to odpycha, a drugich przyciaga, bo szukaja czegos wiecej niz zwykly cyfrowy pstrykacz. Na koncu i tak jakosc zdjec wynagradza wszelkie trudy :)

Jak masz kase to kup na probe, jak sie nie spodoba po miesiacu uzywania sprzedasz bez problemow.

Kazdego namawiam na choc miesieczna przygode z aparatami DP1 i DP2

Ps. Poszukaj na flicku zdjec z tego aparatu, obraz poza zasiegiem reszty kompaktow.

#7
Skąd ja wiedziałem że melov zacznie o Dp1 i Dp2 ^^
Tylko temat zobaczyłem:)
Skoro sigma ze względu na powolność odpada, to może
nowy PEN ?
Albo Nikon D60/D5000 + 50mm af-s ?
To małe aparaciki są.

#8
@adam.B właśnie myślę o tym aparacie, notabene mam 2 dobre szkła z 3/4 micro...jednak jest to nowy model, myślę poczekać 3-4miesiące. Raz już tak wtopiłem z canonem 5d, gdzie pierwsze rewizje były nieudane. Tanie lustra odpadają, nie uznaje cropa

#9
Pen olympusa dawal wielkie nadzieje, jednak ten aparat, ze swoja cena to wielka kpina. Srodek aparatu jest z plastiku, tandeta jakich malo, jakosc obrazu bardzo przecietna, a cena wzieta z przyslowiowej dupy. Tylko sama koncepcja i pomysl jest git.

Adam polecam sigmy bo to po prostu bardzo fajne aparaty :)

#12
A PEN TO CO? Czy to nie jest przypadkiem crop 2x?
Może kiedyś spróbuję sam czegoś typu Dp1 :P
no fakt, ladniej, ale mniej dosadniej Razz
A dla mnie 'wygórowana cena' brzmi ładniej :D

#13
jeśli chodzi o tanie lustrzanki, to nawet jeśli-zdecydował bym się raczej na coś w systemie canon. Taka opcja raczej mnie nie interesuje. Jutro sobie obczaję w pewnym sklepie; sigme dp2 oraz tego olympusa. Jeszcze jedna opcja: co myślicie o Leica D-LUX 4 oraz jej tańszej wersji od panasonica? Kolejny aparat to canon g10....hmm zagęszcza się

btw kupuje w stanach

#14
DP2 ma fantastyczny obiektyw staloogniskowy o ogniskowej 41mm 2.8 w przeliczeniu na analoga 35mm oraz nowy procesor obrazu znacznie poprawiajacy jakosc zdjec w stosunku do poprzednich modeli.

Lam, jestes teraz w stanach czy po prostu chcesz tam kupic sprzet przez kogos/neta ?

#17
dp2 odpada, strasznie muli czeka się od 4-6s na fotkę (wtf) -reportaż??Nowy pen troszkę tandetnie wygląda, jednak wziąłem go do domu na próbę, jako że mam 2 słoiki 3/4 micro, sprawdzę jak się zachowuje. Ale cena nie zachwyca, według mnie jest wart najwyżej 1800zł

#18
a jak w okresie miedzywojennym ( czy tuz po wojnie ) foty reporterskie robili duzym formatem to ile czekalo sie na nastepna fotke? I jakie piekne zdjecia byly... :D

#19
I owszem jakieś tuż przed czy po, zaraz po nie lubię :evil: , lecz mam nadzieję iż nie jesteśmy w okresie międzywojennym - przynajmniej nas bezpośrednio dotyczącym :shock:


off topic

:wink: