no i jaki system wybrać aby... - jaki sprzet kupić

#1
Witam,

Przez długi czas byłem nie aktywny, ale udało mi się już powrócić do was znowu. A tym samym nastała pora aby zastanowić się w co zainwestować aby móc pochwalić się "radosna" twórczością na forum.

A więc sytuacja jest taka:
Poprzednio byłem posiadaczem zestawu analogowego Canon Eos 50E | 17-40 L f4.0 | 28-105 USM f3.5-4.5 | 70-200 L f4.0 | 420EX | 380EX| kabel e-ttl | filtry i takie tam jak statyw :)

No i pozbyłem się tego jakiś czas temu - nie pytajcie dlaczego (życie rożnie się układa). Teraz chciałbym zacząć znowu przygodę z fotografią i potrzebuję do tego komfortowego narzędzia. Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad zakupem jakiegoś body i obiektywu - na początek ale w perspektywie jest cały system i dlatego chciałbym zakupić mądrze :)

I dlatego proszę o radę. Macie doświadczenie z cyfrą a ja robiłem na analogu i cyfry nie miałem. Ale znam stajnię Canona - obiektywy, lampy dlatego ciągnie mnie do tego systemu ale... często doświetlam lampami z róznych stron - niekoniecznie znad body i dlatego zainteresował mnnie Nikon i jego system błysku i praca lamp bez przewodów :) no ale nie znam obiektywów tej firmy i nie wiem co zakupić aby mieć odpowiednik Canonowskiego jaki miałem (te eLki były cudowne i niedrogie - stosunek cena jakość była super-extra). Może wiecie jaki zestaw zbudować w Nikonie aby było podobnie jakościowo i cenowo :)

No a może jakiś inny system - ciekawi mnie Pentax (stabilizacja) ale współpraca z lampami też nie bardzo no i nie wiem co qybrać abym miał zestaw szkieł jak w Canonie miałem.

No i Sony - rozmija się zadziwiająco szybko i dobrze - szkła Zeiss tylko nie wiem jak z błyskiem sobie razi i z obsługą lamp ale kusi. No i odwzorowanie szkieł z Canona jaki miałem - nie wiem co w Sony jest dobre i niedrogie :)

Interesuje mnie jakieś body do 3000 (nie musi być najnowsze) ale będę korzystał też z ISO 800 (powinno być użyteczne), lamp do wypełniania i doświetlania, Korekty balansu bieli w kelvinach, serie wystarczy 3 kl/s ale może być więcej - nie obrażę się i dodatkowych baterygripów.

Ogólnie chcę robić reportaże o ludziach, o ich zawodach, hobby, miejscach gdzie żyją i tym podobnych oraz o miejscach - ulicach, budynkach i ich historiach.

Doradźcie coś :)

#2
fikusny pisze:body do 3000
fikusny pisze:dlatego zainteresował mnnie Nikon i jego system błysku i praca lamp bez przewodów
to może fuji s5pro?

#3
Ostatnio intryguje mnie coraz bardziej system Sony.

Prosiłbym o opinie o tym systemie - zwłaszcza o systemie błysku w praktyce no i o współpracy z obiektywami Sigma/Tamron

Korci mnie a700 - tylko że to już "leciwa" konstrukcja a na jesieni szykują się jakieś premiery ponoć.

Ale co myślicie o a700 o obiektywach i błysku ?
to może fuji s5pro?
hmmm... muszę poszukać - a to używa systemu błysku z nikona czy jakaś produkcja Fuji ? Bo matryca brzmi super...

ale na razie przyjrzałbym się Sony ;)

#4
my, jeśli chodzi o, szczególnie starą optykę na Sony, to coś Ci jeszcze powiemy, jako użytkownicy RIP Minolty ;-)
ale jeśli chodzi o bardziej konkretne opinie o aspektach praktycznych związanych z pracą na puszkach Sony, to chyba tylko jeden user byłby kompetentny, a on się tu już nie pojawia...
poleciłbym zatem chyba forum KM/Sony...

#5
fikusny pisze:Sony
sony ma bardzo nachalny marketing i niewiele poza tym.
fikusny pisze:a to używa systemu błysku z nikona czy jakaś produkcja Fuji ?
to jest D200 z matrycą fuji