Jaki sprzęt do stałej ekspozycji na zewnątrz?

#1
Zwracam się z prośbą o wypowiedź w tym temacie ludzi, którzy zetknęli się w jakiś sposób ze sprzętem fotograficznym służącym do badań/obserwacji prowadzonych w plenerze lub maja na tyle duże doświadczenie w fotografii/sprzęcie fotograficznym, że potrafiliby zaproponować rozwiązanie.

Urządzenie będzie na stałe zainstalowane przy pobliskim budynku. Oto warunki jakie ma spełniać urządzenie:

1. Urządzenie będzie służyć do wykonywania zdjęć drzew (liści i pąków, kwiatów i owoców). Zdjęcia wykonywane będą w dwóch profilach, ogólnym i przybliżonym, dlatego potrzebny będzie obiektyw zmiennoogniskowy o dość dobrym "zoomie" tak aby dłuższa ogniskowa nie była mniejsza od 180mm. Jeśli miałaby to być cyfrowa lustrzanka, poproszę o propozycje obiektywów. Dodam że warunki oświetleniowe będą zmienne, z dominacją raczej kiepskich.
2. Musi posiadać możliwość zasilania sieciowego.
3. Urządzenie (aparat fotograficzny/kamera) ma pracować na zewnątrz, zatem ważna jest odporność na warunki pogodowe (pod uwagę brane są ekstrema temperaturowe polskich zim i lat - aczkolwiek możliwe że będzie usytuowany w miejscu zadaszonym. Opcjonalnie dla sprzętu który nie posiadałby tej cechy wykonałoby się uszczelnienia (obudowę), o ile byłaby taka możliwość.
4. Sprzęt będzie obsługiwany zdalnie. Jednakże nie chodzi tutaj o obsługę przy pomocy pilota, ale o sterowanie sieciowe (radiowe lub kablowe). Czy istnieją aparaty/kamery z softem służącym do zdalnego sterowania? Jak to działa? Przykłady poproszę. Inna kwestią jest obracanie urządzeniem w układzie XY. Czy istnieją statywy, lub głowice, które umożliwiają takie sterowanie zdalne?
5. Musi być możliwość transportu danych na odległość 10-20m (za pomocą kabla lub bezprzewodowo, jeśli takie aparaty istnieją).
6. Nie nakładam ram cenowych - oczywistą jednak rzeczą jest że liczy się stosunek ceny do jakości.

Na wykonanych fotografiach powinno dać rozpoznać się zmiany barwy liści oraz fazy rozwojowe pędów (w tym fazy pączków), stąd dość istotne jest tutaj odwzorowanie kolorów oraz relatywna dobra ostrość fotografii. Czynnikiem przeszkadzającym będzie wiatr o zmiennym natężeniu.

Wiem że brzmi to abstrakcyjnie, ale proszę o sensowne rozwiązania problemu.

Pozdrawiam
JS

ad.1.
Zdjęcia będą wykonywane z odległości 10-12 metrów, stąd ogniskowa nie 180 a ok. 500mm powinna wystarczyć.
ad.5.
Ogólnie wystarczy żeby urządzenie pozwalało podłączyć się do komputera tak aby można było nim sterować, jeśli tak będzie można użyć 2 komputerów...jeden mikro będzie przy urządzeniu i on już będzie łączył się kablem czy bezprzewodowo z drugim, który już będzie przekazywał to dalej.
Ostatnio zmieniony czw wrz 03, 2009 2:53 pm przez madstorm, łącznie zmieniany 1 raz.

#3
Przyjrzę się bliżej tej opcji, jednakże już teraz wiem że wszystko tam pasuje...oprócz dobrej optyki. Jakby dało się w taka obudowę zaimplementować dobry układ optyczny...byłoby po sprawie.