Bokeh

#1
witam, parę dni temu pobrałem program o nazwie "bokeh" z tego co widziałem co on potrafi byłem bardzo zdumiony lecz po pobraniu i zainstalowaniu ....jest pewien problem otóż jak go się dokładnie używa :roll:

Bardzo bym był wdzięczny za wszelka pomoc :) z góry dziękuję

#3
Hihi:) Czasem jest tak ze się zrobi poprawne i z potencjałem a się tego nie wie, może dopiero po obróbce się dowie tego:)

Zresztą, nikt nie powiedział ze On chce tego użyć zawodowo, moze po prostu chce się pobawić?:)

#5
pociagnalem jakis 30 dniowy trial z ciekawosci...

daje niezle efekty samego rozmycia ale dalej opiera sie to na maskach i selekcji...

generalnie nic odkrywczego jak dla mnie

Dobrze dosztukowana GO to duza sztuka i nie warta zachodu w wiekszosci przypadkow zgadzam sie z weesee

#7
Jakiś czas temu to miało sens.
Małe matrycem - duże GO tłumaczyło stosowanie takich narzędzi.
Ale zmierzch nadejdzie szybciutko.....
Jeśli już dla wielu nie nadszedł....
Pozdrawiam. :-)

#8
Trochę poczytałem o bokeh i postanowiłem spróbować jak to jest kompamtem. Jest bardzo ciężko i wymaga to treningu, ale się udało. Nie jest to nic ciekawego, tylko sprawdzałem w praktyce.
Pierwszy plan trochę nie ostry ale tło jest ładnie rozmyte:

Obrazek


Tutaj już trochę lepiej.

Obrazek


Zdjęcia prosto z matrycy.
Prosiłbym o komentarz, jak to widzicie.

#9
Ok rozumiem, pytałem tylko z ciekawości bo ostatnio widziałem film na temat tego programu i zrobił na mnie duże wrażenie, jak na razie nie mogę pozwolić se na super duże szkła wiec...dlatego pytałem. Programu nie będę używać bo to jednak odpiera trochę sensu naszego hobby, serdecznie dziękuję wszystkim za wypowiedz :)

#11
Qba i Wesee, wiecie, programem o tyle lepiej można to 'go' zmieniać ze dobierasz sobie kształty rozmycia, rodzaj itp, wiadomo ze obiektywy mają różny bokeh. a 18-55 szału chyba w tym temacie nie robi?:)
Nie każdego stać na obiektywy z taką GO jak się chce.
Photoshop też to potrafi:) Możesz dobrać jak mocno chcesz rozmyć, jaki kształt przysłony, ile listków itd...

Ps. Też wolę naturalne rozmycie:)

#12
Darox pisze:jak na razie nie mogę pozwolić se na super duże szkła
żadne super duże tylko po prostu jasne.
Adam.B pisze:18-55 szału chyba w tym temacie nie robi?
nie, ale niewielkim kosztem można nabyć 50/1,8 i zrobić z niego użytek, albo jakiś helios z przejściówką.