Macro dla Canon'a

#1
witam, moje pytanie tyczy się do tego obiektywu "Canon EF 100mm f/2 USM Lens"

czy służy on do Macro fotografii,? i czy opłaca się go kupić?? jeśli nie to co innego polecacie z jakąś normalna cena :? [/list]

Również zastanawiałem się nad Tamron 90mm, ludzie maja dobre zdanie o nim , wielu ludzi go chwali i jest w dosyć przystępnej cenie.

#6
To już użytkowników pytaj:) Popatrz sobie na Allegro czy eBay'u na obiektywy z mocowaniem M42 :)

Jak wypatrzysz dobrą, w dobrym stanie sztukę to może z niej coś wyciśniesz :)

#7
Mogę polecić takumara 100mm f/4, 50-tke też ludzie chwalą. Trzeba jednak zaznaczyć, że ciężko jest trafić z ostrością. Automatyczne domykanie przysłony w obiektywach AF wiele ułatwia.

Najtańszą alternatywą na zabawy w makro jest montaż odwrotny jakiegokolwiek obiektywu M42 50mm f/2 (niektóre kupisz już za 35 zl) do twojego obiektywu kitowego.

Trzecim wyjściem jest montaż jasnej manualnej stałki na pierścieniach pośrednich lub mieszku.

#10
Qba pisze:ak zostaniesz przy MF to zapomnij o ostrych zdjęciach.
Można Qba można... wymaga to trochę wprawy i cierpliwości, ale sam mam pokaźną kolekcję makro strzelanych na m42. W praktyce po domknięciu przysłony, ustawieniu ekspozycji i ostrości na oko, dokładną ostrość łapie się "bracketingiem odległości"... :)