#2
miałem wersję ze złotym paskiem. w zakresie 70-200 daje radę, ale powyżej kiszka się trochę robi. z drugiej strony najlepsza opcja w tej klasie cenowej, ale rewelacji się nie spodziewaj, zwłaszcza w kwestii mechanicznej.

#4
Hmm. Ja posiadam Sigmę 70-300 ale bez APO tzn. tę http://www.sigma-foto.pl/index.php?q=node/93.
Makro się przydaje, ale nie jest też znowu tak duże, bo przy zakresie 200-300 ostrzy od 90cm, a 70-200 od 1,5m. Plastyka mojego nie jest najlepsza. :/
Z tym że ten z APO posiada dwie niskodyspersyjne soczewki więcej, tak więc plastyka zapewne się różni. Jeśli chcesz mogę przesłać Ci kilka zdjęć ze swojej, ale nie wiem, czy da Ci to jakiś punkt zaczepienia, skoro moja nie ma oznaczenia APO. Mogę ew. zrobić zdjęcie na 300mm z 90cm np. dwuzłotówki, to sobie zobaczysz skalę odwzorowania.

Pozdrawiam.

#10
Jest Macro, aby tego obiektywu nie da się znaleść do kupienia:P

Na pewno wszystko co znajdujesz to wersje bez macro:)

Co do sigmy, to używałem tej z APO, i na 300mm szału naprawdę nie robiła, A Macro właśnie na 200-300mm jest. Zastanów się czy będziesz miał dostatecznie dużo światła żeby robić poprawne Macro, z wystarczającą GO, bo ta sigma na 300mm nie da Ci zbyt dużej go, a po przymknięciu i przy tej ogniskowej to będzie Ci mało światła w pełnym słońcu :P (no może przesadziłem :D ), ale jak sie chcesz skupić na Macro, to doradzam Ci żebyś kupił coś szerszego, na poziomie nie więcej niż 100mm.
A jakościowo gorszego obiektywu, nie łatwo będzie znaleść.

No chyba ze naprawdę chcesz 2w1 Macro + Tele, to raczej w tej cenie nic Ci nie pozostaje.
A może Tamron 70-300 - tez ma powiekszenie 1:2, poczytaj sobie o nich na optyczne i wybierz który wolisz, ale nie spodziewaj sie ze jedno przebije mocno drugiego. Toż to Amatorska tanizna :)

Wczoraj pisałeś o Canonie 100mm, w mniejszej od jego cenie znajdziesz wiele fajnych obiektywów do Macro:) Chociażby 50mm Sigmy (powiekszenie 1:1).
Zdecyduj dokładniej do czego chcesz tego obiektywu, i czy on Ci da to czego potrzebujesz tak abyś mógł go używać bez klniecia na światło, jakosć, odległośc, i inne podobne problemy:)


Pozdrówka.

#11
jakoś nigdy makro mnie nie kręciło i nie robiłem, ale napis "makro" na obiektywie to tylko chwyt marketingowy, lepsza będzie jasna stałka + pierścienie albo mieszek

#12
sadze ze na razie kupie te sigme 70-300 APO, chociaż by po to aby mieć coś większego na zapas bo czasami człowiek chce coś złapać ale nie może bo np ma za małe przybliżenie, makro kupie ale już jakiś normalny, warty uwagi ;0

sadze ze jest to najlepszy obiektyw w tym zakresie pieniędzy ;]