#21
Jakub23 pisze:chyba ze ma juz w torbie 5dII+70-200ISII... Wink
Albo D3 + 70-200 VR II
:D

Sie uczepili Soniakow... Dobre sprzety, A900 chetnie bym przygarnal.
No wiec napisałem że A900 to każdy by przygarnął. Chociaż 24mpx mnie odstrasza. hehe.

BTW.
Incuba pisze:szajs zabaweczki? przecież to tylko narzędzie pracy

Chciałbyś pracować na A380 ? :D (mając wybór oczywiście)
Hehe

#22
Incuba pisze:
Adam.B pisze:weesee napisał:
sony to przereklamowany szajs


Zabaweczki Smile
stare konie...ale jak dzieci..., szajs zabaweczki? przecież to tylko narzędzie pracy, którego wybór należy od indywidualnych preferencji i zasobu portfela.

serwisuję sprzęt elektroniczny od kilkunastu lat, tak wiec wiem jak jest "od środka" z produktami tej firmy.

#23
oo:) Opowiedz nam cos o tym. Hehe. Masz na mysli caly sprzet wyzej wymienionej firmy czy aparaty?
Mnie ciekawiloby porownanie tego co w Soniakach a innym sprzecie, badz aparatach.

#25
kiedyś bawiłem się A700 i to bardzo przyjemna pucha. Nie bardzo wiem, skąd ogólne znienawidzenie tej firmy. W takim segmencie amatorskim zupełnie dobrze sobie sony radzi. Z ciekawostek Sony: A55 kojarzycie? Najszybsze zdjęcia seryjne: 10 fps, filmy HD z szybkim AF, tylko szkoda, że ta alfa się przegrzewa po kilku minutach pracy... Taki "zonk". Wiem, że sony samo w sobie nie ma doświadczenia w lustrach, ale przecież wykupili konice i minolte, a oni trochę natłukli tego sprzętu. Dla amatora tak...
Jakbym był profesjonalistą, kupiłbym Canona (nawet wiek którego ;)) albo Nikona (też wiem którego). Sony nie ma nawet sprzętu z tego segmentu.

#26
weesee pisze:Incuba napisał:
Adam.B napisał:
weesee napisał:
sony to przereklamowany szajs


Zabaweczki Smile

stare konie...ale jak dzieci..., szajs zabaweczki? przecież to tylko narzędzie pracy, którego wybór należy od indywidualnych preferencji i zasobu portfela.



serwisuję sprzęt elektroniczny od kilkunastu lat, tak wiec wiem jak jest "od środka" z produktami tej firmy
poniżej zaprzeczyłeś sobie:
weesee pisze:głównie RTV.

:)



Adam.B pisze:Chciałbyś pracować na A380 ? Very Happy (mając wybór oczywiście)
Hehe
pracuję na tym na co mnie stać i staram się wycisnąć ze sprzętu możliwie jak najwięcej.

#27
Incuba pisze:
weesee pisze:Incuba napisał:
serwisuję sprzęt elektroniczny od kilkunastu lat, tak wiec wiem jak jest "od środka" z produktami tej firmy
poniżej zaprzeczyłeś sobie:
weesee pisze:głównie RTV.

:)


"głównie", czy też "w większości", to co innego niż "tylko" lub "wyłącznie".

#28
marcinc81 pisze:A55 kojarzycie? Najszybsze zdjęcia seryjne: 10 fps, filmy HD z szybkim AF, tylko szkoda, że ta alfa się przegrzewa po kilku minutach pracy... Taki "zonk"
Drugim "zonkiem" jest to iż nie ma wizjera optycznego. a właśnie głownie dlatego kupujemy dSlry :)
Incuba pisze:pracuję na tym na co mnie stać i staram się wycisnąć ze sprzętu możliwie jak najwięcej.
Ale majac 2 tysiace zł nie wydałbyś tego na A380 ? :)

#29
Adam.B pisze:Incuba napisał:
pracuję na tym na co mnie stać i staram się wycisnąć ze sprzętu możliwie jak najwięcej.

Ale majac 2 tysiace zł nie wydałbyś tego na A380 ? Smile
dlaczego nie? rozumiem, że aparat innej firmy były o klasę lepszy od choćby a380? Kiedyś wydałem prawie raz tyle na UŻYWANĄ hybrydę, z której cieszyłem się jak dziecko, lustrzanka cyfrowa w tamtym okresie dla mnie nie była osiągalna, jeśli byłoby inaczej kupiłbym choćby Nikona i też bardzo bym się cieszył... mam nadzieję, że rozumiesz do czego zmierzam...

#30
Dyskusja jakich wiele. Każdy ciągnie w swoją stronę. Normalne. Patrząc z punktu widzenia początkującego, zakup takiej alfy ma sens, bo obsługa jest łatwiejsza, więcej tematycznych ustawień, żeby nie motać się w detalach technicznych. Mi szybko zaczęło brakować właśnie takich detali. Zmieniłem na D500 i też mi czegoś tam brakuje. Jestem zadowolonym użytkownikiem AMATORSKIEJ lustrzanki. Każdy ma to, na co go stać i mu wystarcza. Przekonywanie kogoś, że alfa to nie aparat, nie ma najmniejszego sensu, bo czy to 5D II czy a380 to takiego samego gniota zrobi, albo nawet tym 5D gorszego... :) Dla amatora to i to "robi zdjęcia".
Kiedyś na weselu jakimś widziałem, jak pan - gość, swoją alfą typy a380 pstrykał fotki i ABSOLUTNIE WSZYSTKIE na live view... :D

#31
Dla kogos kto jest poczatkujacym, nie ma za wiele kasy, a chce rozwjac swe umiejetnosci, potrzebny jest aparat ktorym bedzie mogl kierowac, a nie aparat ktory kieruje nim.. Np w A200, nie wiem jak w innych. Po wylaczenii i wlaczeniu aparatu Iso zawsze wraca w tryb Auto... Nawet w trybie manualnum.. To ma byc pomocne amatorowi..?? Takich przykladow jest wiecej.

#32
Trudno nie zgodzić się z powyższymi postami. Uważam że nie ma sensu przekonywac kogoś,że np Sony Alpha będzie złym wyborem. Tak sie składa,że miałem z nim do czynienia i dla początkującego jest w sam raz. W myśl zasady,ze to my kierujemy aparatem,a nie aparat nami.