prosze was o pomoc

#1
Witam serdecznie, kupiłem lampę błyskową (Sigma ef-430 ST) Lampa działa w pełni aczkolwiek problem jest w tym iż nie wiem jak ja używać, po zamatowaniu....nie wiem co dalej, jak ustawie aparat na auto i chce użyć flash'a to ten mały wbudowany się otwiera.....nie mam pojęcia dlaczego...ale sadze ze można to jakoś zablokować. Z tylu lampy są 4 opcje, Off, TTL, MH,ML obok tego jest dioda i obok niej przycisk z nazwa TEST. Nad tymi opcjami jest taki jakby wyświetlacz na którym są rożne cyfry; 28,35,50,70 i 80. Nie mam pojęcia co zrobić aby ten flash działał...wiem iż podobno nie będzie działać na auto wiec wszystko na manuala, ale z tym nie mam problemów. Bardzo proszę was o pomoc iż przyda mi się ten flash, serdeczne dziękuję z góry. :)

#5
no nareszcie sie ktos zainteresowal....problem w tym iz nie wiem które to które....z tylu mam trzy opcje TTL, MH i ML ...które to ?? zapewne to któres z M ....lampa wogóle nie chce dzielac w tym samym czasie co aparat....blagam was o pomoc...

#7
dobra ustawilem na mojego canona na manuala i lampe na TTL, podczas gdy ruszam obiektywem tzn przyblizam lub oddalam slusze jak lampa pracuje, ale gdy przyciskam spust nic sie nie dzieje....moze jakies pomysly??

#11
zrobilem tak jak weesee mi mówil czyli aparat na manual a lampa na ttl, co zauwazylem to iz lampa dziala normalnie, tzn wskazuje ogniskowa poprawnie , aczkolwiek flash nie blyska .....nie wiem w czym jest problem...bardzo ale to bardzo was prosze o pomoc.

#12
heh dzis stalo sie cos dziwnego....flash dzialal przez jakies 5 min....potem postanowilem wylaczyc aparat i lampe i nic....przestal dzialac..nie wiem o co chodzi... macie moze jakies pomysly??

#13
Sprawa jest trochę skomplikowana.. Jeżeli ustawiłeś aparat na manual i lampe na ttl,to nie powinno być żadnego problemu z jej działaniem. Czy po ponownym włączeniu flash działa normalnie?