#3
Jakub Ci dobrze radzi, kup lustrzankę.. Zoom i Macro w takim olympusie to marketingowe chwyty, i na pewno nie będzie Ci robił 'dobrego' macro i zdjęć w słabym oświetleniu.
Żeby aparat robił dobre zdjęcia trzeba go umieć dobrze obsługiwać.

Jeżeli chcesz kompakt z ultra zoomem do 1000zł to weź ten który Ci sie będzie bardziej podobał, bo to właściwie wszystko to samo.

A jeszcze co do lustrzanek, widziałem ostatnio Nikona D100 z 18-70 który sprzedał się za 1000zł.. Sam żałowałem ze go nie kupiłem dla dziewczyny, czy też pod przeróbkę do IR.
Pozdrawiam.

#4
Za 1300 PLN sprzedam Ci prawie nowego Nikona D3000 z obiektywem 18-55mm ze stabilizacją. Idealny na początek. Gratis dorzucam filtr CPL Matin i osłonę przeciwsłoneczną. Różnica między kompaktem a tym nikonem: KOLOSALNA. Nawet moja żona go doceniła... :)

#6
Adam.B pisze:Marcin, przezuciłeś sie tak szybko do Canona?
No, jak się nie chce inwestować w półprofesjonalne nikony, to dużo taniej wyjdzie amatorski canon albo pentax. Pentaxów nie ma w promocjach w marketach ;) a canony są (i raty 0%). Dostęp do tanich szkieł jest Zdecydowanie (przez bardzo duże Z) większy niż w przypadku tego nikona, gdzie pucha nie ma motorka do AF i pasują do niej tylko stosunkowo nowe obiektywy. Do tego canona zapinam wszystkie obiektywy EF i EF-S, co daje spory wybór spośród sprzętu używanego.
Poza tym aparat klasę wyższy, myślę że przy tym zostanę jeszcze długo, jako że amator ze mnie straszny... :D

#7
w sumie to tak sobie pomyslalem ze chodzi o Af w body, to rzeczywisie mankment entry levela u nikona. Chociaz, te kitowe szkla maja Af, i 35tka tez jest, to... 24 juz jest ogromym nakladem finansowym, 85tka tak samo. A i nie kazdego stac na 50te af-s. A nie myslales na uzywka D200 Czy D80?

#8
Adam.B pisze:w sumie to tak sobie pomyslalem ze chodzi o Af w body, to rzeczywisie mankment entry levela u nikona. Chociaz, te kitowe szkla maja Af, i 35tka tez jest, to... 24 juz jest ogromym nakladem finansowym, 85tka tak samo. A i nie kazdego stac na 50te af-s. A nie myslales na uzywka D200 Czy D80?
Ile ja się namyślałem co z tym fantem zrobić. Problem w tym, że nie mam luźnej gotówki. Wolę raty w obecnej sytuacji. Fajnie też mieć sprzęt z gwarancją. Tego 500D z kitem 18-135 mam za 2970PLN z MediaM. na raty 30x 99zł, co niezwykle mi pasuje. Segment akurat dla mnie. Aparat trochę bardziej wymagający niż D3000, więcej tutaj manualnego dłubania. Ale to mi się bardzo podoba.

Na nikona się całkiem wypiąłem bo (jedyny poważny powód): NIE MA POMIARU ŚWIATŁA dla obiektywów nie D/G! Buuuuuuu... I nawet D90 nie ma (a już się śliniłem do niego ;))... I jak ja mam używać starego pentacona do macro z gwintem M42? :evil:
Polityka nikona jest taka, a nie inna. Jak nie stać Cię na D300, to znaczy, że nie możesz się bawić fotografią... ;) Głupi pentax k-x ma pomiar i potwierdzenie AF dla manuali (canon tego drugiego nie ma, trudno - mniejsze zło). Taka to historia. :)

#9
Nie przesadzaj, majac troszkę wprawy to w większości przypadków sam wiesz jakie światło ustawić nawet bez pomiaru, a wrazie czego to przecież nie jest Analog tylko cyfra, po zrobieniu klatki robisz korekcję i już ;p

Ja w D2x niby mam pomiar jako taki. Ale nie zawsze jest on dokładny.
Cóż.. Własnie na tym zabawa polega że mniej wiecej się wie jak ustawić a korekcje mozna zawsze wprowadzić po zrobieniu jednej klatki. Wiem że powiesz że mógłbyś stracić ten moment, ten jeden moment. Ale..
A swoja drogą to u mnie w D2x potwierdzenie Afu nie działa chyba ;p
A może coś trzeba ustawić. Muszę spróbować sobie zaraz.

W/g mnie 3tys za taki zestaw.. Sam nie wiem czy to duzo czy mało. Nie znam tego szkła, ale skoro to kit to jest ciemny. Cóż:) Jeżeli Tobie odpowiada. Ja za 2700zł wolałem kupić body D2x :P
Wiec nie ma co gdybać co by było gdyby. Hehe.

#10
Adam, w dużej części masz rację. Każdy kupuje sprzęt na swoje potrzeby. Mi nie jest potrzebna "dwukilowa" pucha na szyji. :) Ale za to przyda mi się pomiar światła dla manuali i zestaw używanych szkieł canona. To szkło 18-135 nie jest ani jasne, ani przesadnie ostre. Po prostu jest i nadaje się do pstrykania w amatorskim zakresie. W tym systemie będzie mnie stać na szkła! :) Kupię sobie za jakiś czas używaną, jasną stałkę do portrecików i będę wniebowzięty...

A to D2x to nie takie tanie. Naprawdę trzebaby pochodzić, żeby takie coś w tej cenie upolować. A kto to da na 30x darmowych rat? ;) Do tego dolicz pierwszy lepszy obiektyw, choćby tani jak barszcz 18-55. Kiedyś będę piękny i bogaty, to sobie zmienię. Teraz jest canon. Ma swoje wady, narazie mi nie przeszkadza. Dla mnie to idealne rozwiązanie. Pewnie niedługo coś wrzucę, jak "ustrzelę" coś więcej niż swojego syna w akcji... :) Odwieczna wojna Nikon vs. Canon trwa! :D Nie twierdzę wcale, że canon jest the best & only canon. Ja to się śliniłem do D300s. Super sprzęt. Tylko po co mi, jak ja zdjęć nie umiem robić... :twisted: Po prostu na teraz, lepszy jest 500D.

Jaki amator, taki aparat! :D - chyba sobie to w stopkę dam... ;)

#11
Na allegro jest firma która daje na raty.
http://allegro.pl/interfoto-nikon-d200- ... 75302.html
:) D200 to przypadek.
Mieli też wspaniałego 80-200 AF-s, ale na razie muszę odczekać przed jego kupnem.
Nie namawiam Cię na D2x czy w ogóle na nikona, ale podaje Ci przykład co ja kupiłem za podobną sumę;)
W sumie moim pierwszym obiektywem jak zaczynałem była 50tka 1.8.
Teraz dopiero kupiłem sobie spacerówkę. hehe.

Kurde, OFF top się zrobił, ale kolega Godson się nie odzywa co myśli o naszych propozycjach.

#14
Jakby nie patrzeć, lustro to lustro. Kumpel wczoraj dotknął może pierwszy raz w życiu lustrzanki i się normalnie zachwycił. Sam ma kompakta megazooma (z jakiś x18 Fuji). Brakuje mu w nim małej głębi ostrości - a on jest kompletnym laikiem w tym temacie. Problem pokazywał na przykładzie, bo sam nie wiedział jak to nazwać. A makro w kompakcie to podpucha marketingowa. O dobrych zdjęciach bez lampy w pomieszczeniach można zapomnieć. O szybkości AF już nie wspomnę. Oczywiście trzeba pamiętać, że to fotograf robi zdjęcia, a nie aparat...

Adaś, jeszcze raz to powiem: masz rację. Jakby to było takie oczywiste, to uwierz mi, że kupiłbym sobie i tego D200 :) bo też mi się podoba. Podszkolę się troszkę w temacie, to sobie kupię coś innego. Po prostu, będę potrzebował, to zmienię. Teraz jestem zadowolony. :twisted:

#15
Jeżeli chodzi o zakup aparatu,to moim zdaniem warto zainwestowac w dobre lustro. Tylko licz się także z odpowiednio większymi kosztami,do 1000zł kupisz jedynie kompakt,a to już użytkownicy odradzili. proponowałbym szukac także w sklepach internetowych,nie tylko na allegro.