Problem z jakościa i barwą w Nikonie D5000

#1
Mam Nikona D5000 (18-105) już od roku, lecz niepokoi mnie pewna rzecz. Zdjęcia mają bardzo słabe kolory po zrobieniu. Podczas robienia w wizjerze są bez zarzutów ,lecz gdy je zrobię nagle tracą swoja barwę. Nie wydaje mi się żeby to zależało od światła, bo zawsze sprawdzam czy obiekt jest dobrze doświetlony, nie wiem czy to może po prostu problem ustawień w aparacie, ale wydaje mi się że powinna być lepsza jakość. Kto ktoś może wie w czym problem?

#2
Witaj :) (witamy się w pierwszej kolejności)
Próbowałaś np. usunąć ustawienia/przywrócić ust. fabryczne?
Możesz dać jakieś zdjęcie poglądowe?
Możliwości jest wiele... :)

Pozdrawiam Marcin

#3
Witaj, wrzuć jakieś foto poglądowe.
A jeżeli chcesz to możesz zresetować ustawienia aparatu
(na korpusie są 2 klawisze info - jeden koło spustu migawki a drugi na samym dole po lewej stronie wizjera, przy nich są takie zielone kropeczki, przytrzymaj je oba przez chwilę i tym zresetujesz ustawienia aparatu)

#4
Witam , zrobiłam własnie jedno zdjęcia gdyż były dobre do tego warunki żeby to pokazać. Przedmiot był dobrze oświetlony, słońce wpadało do pokoju przez dwa duże okna i napewno nie było tam szarno a na zdjęciu trochę jest. Może trochę przesadzam ale wydaje mi się jednak barwy sa troche słabe, a mialam inne gorsze zdjęcia ale ich niestety nie mam bo do niczego sie nienadawały.

http://img51.imageshack.us/img51/9797/dsc8687n.jpg

Z góry dziekuje za pomoc :)

#6
Po zrobieniu zdjęcia, wiem że można go trochę przerobić, ale czy da się coś zrobić we wnętrzu aparatu czy poprostu usunąć ustawienia fabryczne ? :)

#7
Jasne że możesz pokombinować z ust. tylko myślę że Jakub23 ma rację może weź np. ten sam kubek i zrób może fotkę w lepszych warunkach w różnych trybach i porównaj sobie :)

#8
MagdaU pisze:Po zrobieniu zdjęcia, wiem że można go trochę przerobić [...]
nie przerobić, tylko wyregulować to co mogłaś ustawić w aparacie. w "picture style" możesz ustawić kontrast i nasycenie barw. A ekspozycje ustawiasz z głowy na podstawie wskazań wbudowanego swiatłomierza... przeczytaj instrukcję od aparatu albo książkę zalinkowaną powyżej...

#9
D5000 generalnie z autoamtu daje bardzodelikatne kolory , Jesli chcemy inne wysycenie i mocniejsza dynamike obrazu trzeba przestawic poszczegulne parametry w korpusie .Przerabialem ten temat jak raz mialem D5000 jako drugi korpus do D200 .Mialem troche problemow zeby dostosowac dyamike i nasycenie z D5000 do D200 musialem zmienic srgb na adobe rgb zmienic nasycenie i kilka parametrow . W koncu koncow otrzymalem przyzwoity obraz ,nie byl to niestety ten chrakterystyczny ladny cyfrowy look jaki daje obraz z D200 ale bylo ok ,
cron