lustrzanka do 3,500 zł.

#1
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Jestem pasjonatką fotografii, jednak nie posiadam własnego sprzętu. Fotografowałam sprzętami moich znajomych, przyjaciół itd, więc rozeznanie w aparatach mam, a teraz potrzebuję Waszej pomocy. Na osiemnaste urodziny mam wybrać lustrzankę, taką jaką chcę. Jedynym ograniczeniem jest budżet, do dyspozycji mam 3500zł.
W tej cenie chciałabym zakupić body, jakieś dwa obiektywy, torbę i kartę pamięci.

Jaki sprzęt polecicie? Jeśli chodzi o to, co miałabym fotografować, byłyby to głównie mecze piłki siatkowej. Mam też kota i psa, obaj uwielbiają prężyć się przed aparatem, no i oczywiście wszystko dookoła, jakieś krajobrazy, czasami może jakieś makro...

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Re: lustrzanka do 3,500 zł.

#2
Na wstępie zaznaczam, że się "nie znam" :)

A to się w ogóle da?

Tzn jeśli odpuścisz sobie makro to może się da, ale makro wymaga samo z siebie osobnego obiektywu lub czegoś takiego:
http://www.stopa.cso.pl/index.php?st=te ... ecnyzestaw
i jest chyba dokładnym przeciwieństwem fotografii sportowej.

No i statyw przyda się.

używane tanie body na allegro, resztę w obiektywy, torbę statyw.
Może c 40d?


Co do tej siatkówki to zasadnicze pytanie: jakie tam będzie światło. Jeśli siatkówka plażowa, światło f/4 chyba wystarczy, a jeśli oświetlenie będzie marne, to trzeba raczej lepsze światło, ale to automatycznie dużo więcej kosztuje.

Siatkówka, krajobraz i makro to chyba trzy całkiem różne dziedziny (do każdej inny obiektyw jest optymalny).


No i to sport dynamiczny, gdzie rusza się całe ciało, więc ewentualna stabilizacja chyba nie będzie szalenie ważna.

Co do kart pamięci to 4 GB sandiska chyba jest ok - spotkałem się z samymi dobrymi opiniami. Podobne te karty są też bardzo często podrabiane.

Jeśli chodzi o torby to ja korzystam z fajnego plecaka vanguard - seria bin, najmniejszy model miesci sredniej wielkosci obiektyw + wiekszy zalozony na body, ma przegrodke na filtry, jest nieprzemakalny oraz opcje "quick access".

#3
na makro nie zależy mi tak bardzo, jak na meczach piłki siatkowej :)
no więc, jeśli chodzi o to, to byłaby to raczej siatkówka na halach, więc światło nie jest rewelacyjne. niestety tele, ze światłem np. 2,8 może trochę kosztować :(
cron