projekt AEROTphotograph

#1
Witam ) prowadzimy projekt (częściowo do szkoły), który jest związany z fotografią. Polega to na propagowaniu oglądania i oceniania zdjęć. Utworzono stronę-blog, na którym docelowo chcielibyśmy przeprowadzać cykliczne wybory najlepszego zdjęcia. Chodzi o to, żeby pokazać, iż do lubienia fotografii wcale nie trzeba podawać się za fotografa, mieć dobry sprzęt i doświadczenie. Wszak to ma się podobać, poprawiać nastrój, poruszać etc..
Od sierpnia/września na stronie wisiałyby zdjęcia (1 autor - max 2 zdjęcia), które poddane byłyby ocenie. Kto by oceniał? Jestem przekonany, że osoba, która wysłałaby swoje zdjęcie zachęciłaby znajomych do głosowania. Głosowanie odbywa się za pomocą facobook - owych Like’ów. Aktualnie dopiero badamy i się uczymy, dlatego jako nagrodę za np. zwycięzcę 2 edycji oferujemy małą wystawę w prywatnej galerii sztuki, która należy do sporej firmy budowlanej (wbrew pozorom można z tego zrobić poważną rzecz. Wszystko się dogada) firmy w Szczecinie, zobaczyłoby ją sporo osób (może to być reklama). Ustaliliśmy, że w projekt nie wkładamy pieniędzy, chyba, że pomysł okaże się dobry i zacznie przynosić grosze z małej reklamy/dotacji. W takim wypadku wszystko przekazujemy na nagrody i się z tego rozliczamy.
My z tego mamy tylko ocenę do szkoły i satysfakcję. Byłoby miło coś takiego prowadzić. Może ten pomysł kiedyś zarobi pieniądze… (?) Chcemy to sprawdzić. Docelowo to ma być dla fotografów-amatorów, ale teraz zbieramy deklaracje uczestników. Byłoby wspaniale, gdybyśmy od Ciebie taką otrzymali. Na starcie nie ma kategorii i tematyki zdjęć. Wraz ze zdjęciem będziemy oczekiwać informacji takich, jak miejsce, czas i sprzęt +krótki opis na co zwrócić uwagę. Jak powiedziałem, zamierzamy ruszyć we wrześniu, acz termin jest ruchomy i postaramy się być w kontakcie. Jestem pewien, że każdy fotograf z pasją ma coś, czym chciałby się podzielić, i że za naszym pośrednictwem nie zabierze mu to zbyt dużo czasu, a praca na to poświęcona byłaby przyjemna.
Zapraszamy do udziału. potrzebujemy około 8-10 osób robiących zdjęcia (powstanie samonapędzająca się maszyna).

adres : http://aerotphotograph.blogspot.com/