Modelka - dziwne pytanie, - prośba o pomoc.

#1
Witam serdecznie.
Mam pewien problem(nie do końca ja), i chciałbym zadać specyficzne pytanie.
(Nie pytajcie proszę dlaczego - może później wyjaśnię)

Chodzi o modelkę.
Pokaże wam jej zdjęcia, i chciałbym żebyście powiedzieli co sądzicie o modelce, czy jest ładna czy czegoś jej brakuje, chodzi mi o subiektywne opinie facetów i oczywiście szczere myśli kobiet z owego portalu:)

Z góry dziękuję - bardzo zależy mi na opiniach. - Nie oceniajcie proszę zdjęć, to nie o zdjęcia chodzi.

Pozdrawiam.
1.
Obrazek


2.
Obrazek


3.
Obrazek


4.
Obrazek

#2
Pytasz czy nadaje się na żonę? ;)
Czy jej czegoś brakuje? Hmmm... oczy ma, nos, dwie ręce, nogi też. Normalnie jak prawdziwa kobieta. A czy jest ładna? Prawdziwy mężczyzna powie, że każda kobieta jest piękna. Na modelkę się nadaje, bo jest ciekawa i oryginalna.
To teraz wyjaśnij o co Ci kaman, bo nie usnę... ;)

#4
Twierdzi, że jest niefotogeniczna ? Oczywiście się myli, bo imho każdy może dobrze wyjść na zdjęciu.
Co do jej wyglądu to przede wszystkim ma wyjątkowe oczy, a w końcu na portrecie to bardzo przyciąga uwagę, do tego w rozpuszczonych włosach wygląda bardzo dziewczęco i naturalnie.

Muszę przyznać, że ciekawe miejsce wybrałeś to rozstrzygania takich dylematów :)

Pozdrawiam, Radek

#5
Moim zdaniem pytanie za przeproszeniem z tyłka wzięte. Wrzuciłeś cztery albumowe zdjęcia i pytasz się, czy nadaje się na modelkę? Po czym mamy to ocenić? Jeżeli zapytałbyś się czy jest ładna, o to już jakieś konkretne odpowiedzi możesz dostać. Mi osobiście się nie podoba, ale to nie ma nic do rzeczy, bo nie o to chodzi w byciu fotomodelką. Gdyby wystarczyło być ładnym, to większość dziewczyn mogła by nimi być. Ta praca nie polega na wyjściu na środek i staniu jak kołek. Bardzo ważne jest czucie własnego ciała i trochę aktorstwa. Jak fotograf chce zrobić radosne zdjęcie, to modelka musi to okazać w naturalny sposób, a nie strzelić sztuczny uśmiech.

Moim zdaniem nie nadaję się na modelkę, bo sama tak sądzi. Jeżeli nie lubi jak się jej robi zdjęcia bo uważa się za nieatrakcyjną, to będzie wychodzić sztucznie. Ot i tyle w tym temacie.

#6
Fleandril pisze:Jeżeli zapytałbyś się czy jest ładna
Właśnie o to zapytałem to czy dziewczyna(modelka) jest ładna.. A nie czy nadaje się na modelkę.. Napisałem 'chodzi o modelkę' bo jest na zdjęciach - więc jakby nie patrzeć jest modelką. A zapytałem o to czy jest ładna. czy się podoba.
Lubi jak jej się robi zdjęcia i chciałaby częściej pozować.
Ale jedynie ma wrażenie że nie podoba się ogółowi.

#8
quuuraa, co to za dziecinada? Jak nie chce pozowac, to jej nie zmuszaj, niech sie dalej fochuje, a Ty znajdz sobie inna modelke. Ktos tu kogos chce dowartosciowac czy jak? To nie bravo girl do jasnej, ciasnej...
Uroda nie ma znaczenia, brzydote tez mozna pieknie pokazac, nie nalezy sie wstydzic tego jakim sie jest. Kazdy jest niepowtarzalny i to chyba wystarczajacy argument za tym, zeby fotografowac.

#10
Nikt z was nie zrozumiał co miał na celu ten wątek.. nie ważne już mimo wszystko.
Fotki tez wkrótce znikną i nie będą wam bruździć:) Pozdrawiam.

#12
Nikt z was nie zrozumiał co miał na celu ten wątek..
mam wrazenie, ze to autor watku zupelnie nie zrozumial co tez dziewczyna ma na mysli... cokolwiek mowila, zapewne nie chciala zostac bohaterka takiego watku, a zdjecia pewno znikna bo autor dostal juz za to bure.

A co do zdjec to ja widze na 1: zazenowanie, 2: niepewnosc, 3: irytacja/znuzenie, 4: nieobecnosc.
Nie kazda osoba uwidoczniona na zdjeciu jest modelka tak samo jak nie kazdy kto w rekach ma aparat i wyzwoli migawke jest fotografem.
Ogladalem pewnego razu film o Avedonie i wnioski jakie mi sie nasunely sa takie, ze portretujac kogos fotograf musi wiedziec co dokladnie chce pokazac. I glownym zadaniem fotografa (oprocz standardowych: skomponowania kadru i dobrania parametrow aparatu i oswietlenia) jest nawiazac kontakt z modelem, wzbudzic jego zaufanie i wprowadzic go w odpowiedni nastroj - taki jaki chce pokazac na zdjeciu. To tak zostawiam do przemyslenia, bez urazy... ;)